نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

پرستاری کودک در منزل

پرستاری کودک در منزل

مراقبت از کودك در منزل به نظر ساده می رسد اما در بسیاری از موارد چندان هم ساده نیست. برخی کودکان به دلیل داشتن رفتارهای متفاوتی مانند پرخاشگری یا بیش فعالی، در خانه درد سرهایی ایجاد می کنند که والدین را به زانو در می آورند. نگهداری از این نوع کودکان یا کودکان استثنایی بسیار دشوار است و نیاز به گرفتن کمک های تخصصی دارد. از ایم روی در این مقاله تصمیم داریم در مورد خدمات پرستاری کودک در منزل قدری بیشتر توضیح دهیم.

پرستاری کودک در منزل

خدمات مراقبت از کودک نرسینو

خدمات پرستاری کودک در منزل

استفاده از خدمات پرستاری کودک در منزل یک نیاز لوکس نیست. بسیاری از والدین شاغل هستند و از طرفی برخی کودکان نیز به دلیل مسائل خاصی که دارند به مراقبت بیشتر و تخصصی نیاز دارند. از این روی مراکز اعزام پرستار به منزل دارای پرستاران بسیار ماهری جهت رسیدگی به کودکانی با شرایط متفاوت است. برای استفاده از خدمات پرستاری کودک در منزل نیازی نیست که کودک شما حتما دارای مشکل خاصی بوده و یا بیمار باشد. اگر شاغل هستید و یا حتی اگر تنها برای یک روز به پرستار نیاز دارید، می توانید شرایط خود را با مرکز اعزام در میان گذاشته و بهترین خدمات را دریافت کنید.

شرایط استخدام پرسـتار کودک

اگر خواستار استخدام پرستار کودک هستید، بهتر است با مشاورین مراکز ذیصلاح در شهر خودتان تماس گرفته و با توضیح خواسته های خود ضمن کسب مشاوره ای رایگان از نظرات ارزشمند مشاور بهره مند شده و سپس تصمیم به استخدام فردی برای کودک و یا حتی کودکان خود باشید. مسلما شرایط استخدام پرستار کودک چندان پیچیده نبوده و معمولا مشکل خاصی در این زمینه به وجود نمی آید اما برای اطمینان بیشتر و به وجود نیامدن هیچ گونه مشکلی پیشنهاد می کنیم که شرایط خودتان را کامل و بدون حذف هیچ موردی بیان کنید.

استخدام پرستار کودک در تهران

اگر ساکن شهر تهران هستید و به دنبال بهترین پرستاران برای کودک خود بوده اما به هر شخصی نمی توانید اعتماد کنید، باید گفت که شما بسیار حق دارید چرا که پرستار کودک بسیار مهم است و صد البته که نمی توان به هر کسی اعتماد کرد. از این روی خوشبختانه موسسه نگهداری از کودک در تهران و برخی شهرهای بزرگ ایران وجود دارد که یکی از خدماتشان اعزام بهترین و زبده ترین پرستاران به منزل شما است. این مراکز برای استخدام افراد قوانین سخت و محکمی داشته و هر کسی را نمی پذیرند. به همین دلیل است که استفاده از خدمات پرستاری کودک در منزل بسیار بیش از گذشته رایج شده است.

پرستاری کودک در منزل

هزینه خدمات پرسـتاری کـودک در مـنزل

در مورد بحث هزینه پرستار بهتر است بعد از مطرح کردن شرایط خود با مشاور، در مورد قیمت پرستار کودک نیز سوال کنید. در نظر داشته باشید که پرستاری از کودکان عادی ممکن است ارزان تر از کودکان استثنایی باشد اما این نیز به ساعات حضور پرستار و البته شرایط منزل شما بستگی دارد. برای مثال بعضا برخی پرستارها از اینکه اتاقی برای خود داشته و مجبور نباشند شب ها به منزل خودشان بازگردند استقبال کرده و قیمت کمتری را پیشنهاد می دهند. پس در حالت کلی هزینه استخدام پرستار کودک به شرایط طرفین بستگی بسیاری دارد.

یک پرستار کودک چه کارهایی را می تواند برای کودک ما انجام دهد؟

خدمات پرستاری کودک در منزل می تواند شامل همه آن چیزی باشد که کودک شما به آن نیاز دارد و این خدمات قطعا شامل غذا دادن، نظافت، بازی کردن، خواباندن، بیرون بردن و در مواردی آموزش های خاص برای کودکان می شود. این آموزش ها می تواند مهارت هایی مانند شمردن، یادگیری برخی حروف و واژگان انگلیسی یا یادگیری رنگ ها و اشکال باشد. البته آموزش به کودکان استثنایی نیز بخشی از کار پرستاران مربوطه است که در این زمینه آموزش دیده و مهارت دارند. انجام برخی حرکات ورزشی و فیزیوتراپی نیز می تواند جز وظایف پرستار منزل شما باشد. اگر جز این موارد درخواست دیگری مانند انجام کارهای منزل را نیز داشته باشید، این مساله را باید با خود پرستار مطرح کرده و با قبول هزینه اضافی این موارد را نیز به دامنه فعالیت های او بیافزایید.

آیا استخدام پرستار کودک در سایر شهرهای ایران نیز ممکن است؟

همانطور که گفتیم استخدام پرستار کودک در تهران بیشتر رایج است. علت این امر را می توان در پر مشغله بودن والدین در تهران و شاغل بودن آن ها دانست. البته این موضوع اکنون دیگر تنها در تهران رایج نیست و اکثر والدین جوان هر دو شاغل هستند. از این روی تعداد مراکز اعزام پرستار به منزل بیش از گذشته در شهرستان ها نیز رایج شده است. اگر در شهری هستید که از وجود این مراکز در اطراف خود مطمئن نیستید، تنها کافیست که از گوگل یا شماره گویای 118 برای شناخت نزدیکترین مرکز اعزام پرستار کمک بگیرید.

جمع بندی

خدمات پرستاری کودک در منزل امروزه بسیار رایج شده است. درست است که استفاده از این خدمات اغلب لوکس به نظر می رسد اما همیشه اینگونه نیست. علاوه بر اینکه بسیاری از والدین اکنون شاغل هستند از طرفی برخی کودکان حتی با وجود حضور والدین نیز به مشکل خورده و نیاز به مراقبت های ویژه دارند. از این روی مراکز بسیار معتبری با استخدام افراد کاربلد و ماهر به کمک خانواده ها آمده اند. موسسه نگهداری از کودک اکنون در تهران و شهرستان های بزرگ فعال بوده و با مشاوره رایگان در خدمت والدین گرامی است. شما می توانید با کمک جستجو در اینترنت با بهترین مراکز اعزام پرستار آشنا شده و از خدمات آن ها بهره مند شوید.

اسکرول به بالا