خدمات پرستاری نرسینو

تست کرونا برای پرواز ❤️ مورد تایید تمامی ایرلاین ها

در ابتدای شروع کرونا، کشورها برای محافظت از جان و سلامتی شهروندان خود، مرزهای کشور را بسته و از تردد بین کشورها جلوگیری نمودند. اما بعد از مدتی مشخص شد که پاندمی کرونا، به زودی پایان نیافته و باید راه دیگری برای حفظ سلامت شهروندان، پیدا کنند. به همین جهت نیز شرکت‌های مسافربری، از جمله خطوط هوپیمایی را موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کردند. اولین قدم در این مسیر، اجرای تست کرونا برای پرواز بود تا مسافران کشورهای مختلف، پیش از ورود به کشور، مورد غربالگری و بررسی قرار گیرند. نرسینو، به عنوان پیشگام استارت آپی سلامت، این خدمت را برای تمام خطوط پروازی فعال در کشور، ارائه کرده است.

تست کرونا برای پرواز ❤️ مورد تایید تمامی ایرلاین ها
  Add a header to begin generating the table of contents

  آزمایش کرونا پیش از پرواز خارجی

  تمامی ایرلاین‌های فعال در سطح ایران و جهان، از پذیرش مسافرانی که تست کرونا نداده باشند، خودداری خواهند کرد. تست کرونا برای پرواز باید نهایتا تا 96 ساعت قبل انجام شده باشد و بهتر از است علاوه بر برگه‌ی آزمایش، دو کپی از آن را نیز به همراه داشته باشید. بعضی از کشورها (و طبیعتا خطوط پروازی)، تنها نتایج آزمایش بعضی از آزمایشگاه‌ها را مورد قبول دانسته، بنابراین بهتر است پیش از انجام آزمایش، از مورد قبول بودن نتیجه‌ی آن، اطمینان حاصل نمایید.

  چه نوع آزمایشی برای سفر باید انجام داد؟

  آزمایش مورد تایید برای سفرهای خارجی از نوع تشخیصی یا PCR بوده که جواب آن بین 5 تا 48 ساعت (بسته به نوع سفارش)، آماده خواهد شد. این تست با استفاده از نمونه برداری از داخل بینی انجام شده و در صورت وجود هر گونه ویروس کرونای فعال در بدن افراد، پاسخ آن مثبت خواهد بود. با توجه به دقت بالای این تست و همچنین زمان نسبتا کوتاه آماده شدن جواب آن، از تست PCR کرونا برای پرواز به کشورهای مختلف و به وسیله‌ی ایرلاین‌های مختلف، استفاده می‌شود.

  قیمت تست کرونا برای پرواز

  قیمت تست کرونا برای پرواز بستگی به نوع درخواست و مدت زمان پاسخگویی آن دارد. نرسینو، بهترین تعرفه‌ی قیمت تست کرونا را برای مسافران خارجی آماده کرده که شروع از از 380 هزار تومان است.

  الزامات آزمایش کرونا برای پرواز به قطر

  تست کرونا برای قطر ایرلاین

  آزمایش کرونا برای Qatar Airways

  هواپیمایی قطر جزو ایرلاین‌های محبوب ایرانیان برای سفر به بسیاری از کشورهای دنیاست. از آنجاییکه اکثر پروزاهای قطر ایر لاین ابتدا توقفی در این کشور داشته و سپس عازم سایر کشورها می‌شود، باید قوانین این کشور در خصوص تست کرونا پیش از پرواز به قطر را دانست. قطر، یکی از مصمم‌ترین کشورهای منطقه در خصوص غربالگری مسافران پروازی بوده و پیشگیری‌های کرونا را به صورت جدی دنبال می‌کند. هواپیمایی قطر، تنها مسافرانی را پذیرش می‌کند که علاوه بر مدارک مرسوم (هویتی، بلیط هواپیما و …)، برگه‌ی آزمایش معتبر تست کرونا با پاسخ منفی را نیز به همراه داشته باشند.

  حتی مسافرانی که تنها توقف کوتاهی در فرودگاه این کشور دارند و اصطلاحا قطر محل ترانزیت آن‌ها است، باید برگه‌ی آزمایش را به همراه دو نسخه‌ی کپی آن به همراه داشته باشند. علاوه بر نیاز به تست کرونا برای پرواز به قطر، استفاده از ماسک و شیلد در داخل هواپیما اجباری است. در صورتیکه از انجام آزمایش بیشتر از 96 ساعت گذشته باشد، مسئولان ایرلاین قطر از قبول کردن برگه‌ی آزمایش خودداری کرده و فرد باید مجددا تست کرونای جدیدی انجام دهد.

  الزامات تست کرونا برای پرواز به امارات

  تست کرونا برای پرواز به امارات

  تست کرونا برای امارات ایرلاین

  خطوط هوایی امارات نیز در داخل ایران طرفداران بسیاری داشته و روزانه چندین پرواز از فرودگاه‌های ایران عازم این کشور می‌شود. امارات متحده عربی نیز همانند قطر، کاملا تابع قوانین بین‌المللی بوده و توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی را جدی می‌گیرد. بنابراین، مسافرانی که عازم این کشور هستند و یا از طریق این کشور قصد مسافرت به سایر کشورها را دارند، حتما باید تست کرونا را انجام داده و به همراه برگه‌ی آزمایش (با پاسخ منفی)، وارد فرودگاه شوند. امارات متحده عربی و هواپیمایی امارات، تست کرونایی که تا نهایتا 96 ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد را معتبر دانسته، در غیر این صورت، اجازه‌ی سوار شدن فرد به هواپیما را نخواهد داد.

  در کنار تست کرونا، مسافرانی که عازم امارات متحده عربی هستند باید فرم سلامت و همچنین تعهدنامه‌ی قرنطینه را نیز تکمیل کرده و تحویل دهند. تست کرونا برای پرواز به امارات باید تنها در آزمایشگاه‌هایی انجام شود که مورد تایید وزارت بهداشت امارات متحده عربی باشد. بنابراین، توصیه می‌کنیم که پیش از انجام آزمایش کرونا، با کارشناسان نرسینو مشورت کنید.

  الزامات تست کرونا برای پرواز به ترکیه

  تست کرونا برای ترکیش ایرلاین

  در سال گذشته (1399)، اجباری بودن تست کرونا برای پرواز به ترکیه برداشته شد و به همین دلیل نیز افراد می‌توانند مطابق روال قبلی و بدون داشتن برگه‌ی آزمایش، عازم این کشور شوند. شایان ذکر است که اگر مسافر قصد عبور از ترکیه به مقصد دیگری داشته باشد، ارائه‌ی برگه‌ی آزمایش الزامی بوده و بهتر است پیشاز شروع سفر، این آزمایش را انجام دهد. از آنجاییکه ممکن است قوانین و الزامات سفر به ترکیه در مناسبت‌های مختلف تغییر کند، بهتر است پیش از سفر به این کشور، ابتدا با مشاوران نرسینو صحبت کرده و از آخرین اخبار مطلع شوید.

  تست کرونا در فرودگاه استانبول انجام شده و پاسخ آن در مدت 24 ساعت مشخص خواهد شد. در صورتیکه جواب آزمایش مسافر ترکیه در داخل این کشور مثبت شود، مسافر باید با هزینه‌های شخصی، مدت 14 روز را در قرنطینه سپری کند.

  آزمایش کرونا برای سفرهای داخلی

  سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نموده که مسافرانی که قصد سفرهای داخلی دارند، فعلا نیازی به ارائه‌ی برگه‌ی آزمایش نداشته و می‌توانند در هر زمان، به شهرهای ایران سفر کنند. با این حال، رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعم از پوشیدن ماسک اجباری است. همچنین، استفاده از شیلد و دستکش و به همراه داشتن محلول‌های ضدعفونی کننده، توصیه شده است.

  قوانین کلی برای پرواز های خارجی

  در حال حاضر، اکثر خطوط هواپیمایی دنیا، از پذیرش مسافرانی که تست کرونا برای پرواز انجام نداده باشند، خودداری می‌کنند. بعضی از کشورها، زمان تست را نهایتا 72 ساعت قبل از پرواز و بعضی نیز نهایتا تا 96 ساعت قبل اعلام کرده‌اند. در صورتیکه مسافرت در زمانی کمتر از 14 روز انجام شود (مسافر قصد بازگشت به کشور را داشته باشد)، انجام تست مجدد ضروری نخواهد بود. در غیر این صورت، فرد باید مجددا تست PCR کرونا برای پرواز را انجام داده و برگه‌ی آزمایش خود را برای سوار هواپیما شدن، به همراه داشته باشد.

  بیشتر خطوط هواپیمایی دنیا، به همراه داشتن پاسخ تست کرونا (جواب منفی) برای پرواز را اجباری کرده‌اند.

  بسته به خطوط هواپیمایی که انتخاب می‌کنید و همچنین کشور مقصد، پاسخ تست PCR کرونا برای پرواز بین 72 تا 96 ساعت معتبر است. 

  برای سوار شدن به هواپیما و مسافرت به کشور ترکیه، نیازی به ارائه‌ی پاسخ تست کرونا نیست. با این حال، تست کرونا در فرودگاه ترکیه انجام شده و در صورت مثبت بودن نتیجه، فرد باید با هزینه‌ی شخصی به مدت 14 روز در قرنطینه بماند.

  آزمایش PCR برای پرواز بسته به نوع انتخابی و مدت زمان ارائه‌ی پاسخ، قیمت متفاوتی دارد. نرسینو بهترین تعرفه را برای مسافران خارجی در نظر گرفته و شروع قیمت‌ها از 380 هزار تومان خواهد بود.

  مسافران کشورهای خارجی، باید تنها در آزمایشگاه‌هایی تست خود را انجام دهند که مورد تایید وزارت بهداشت کشور مقصد باشد. بنابراین، هر آزمایشگاهی صلاحیت انجام تست کرونا برای پرواز را ندارد.

  بسته به کشور مقصد، قوانین مختلفی برای تست کرونای کودکان و نوزادان وجود دارد. اما عموما:

  • نوزادان نیازی به تست کرونا ندارند
  • کودکان کمتر از 12 سالی که به همراه والدین سفر میکنند، نیازی به انجام تست کرونا ندارند.

  تست کرونای نرسینو با همکاری آزمایشگاه معتبر انجام شده و در تمام خطوط هواپیمایی از جمله موارد زیر، مورد تایید است:

  • ترکیش ایرلاین
  • هواپیمایی امارات
  • هواپیمایی قطر
  • هواپیمایی ماهان
  • ایران ایر
  • قشم ایر
  • کیش ایر
  • پگاسوس
  • ...
  اسکرول به بالا