5%

نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

ویزیت دکتر متخصص داخلی در منزل

Visit an internal medicine specialist at home

حتما تا کنون برایتان پیش آمده است که به پزشک مراجعه کرده باشید و با صف طولانی از بیماران مواجه شده باشید. انتظار در مطب پزشک،کاری بسیار طاقت فرسا است و به ویژه در این شرایط شیوع ویروس کرونا. به همین خاطر در این شرایط استفاده از خدمات ویزیت پزشک متخصص داخلی در منزل پیشنهاد می شود

ویزیت پزشک متخصص داخلی در منزل نرسینو

ویزیت پزشک متخصص داخلی در منزل برای بیمارانی که فاقد توانایی برای تحرک هستند و امکان حضور در مطب پزشک و یا مراکز درمانی را ندارند انتخاب مناسبی است. پزشکان حرفه ای می توانند برای درمان بیماران با انواع بیماری ها هستند به منزل بیمار مراجعه کنند. خدمات پزشکی در منزل شامل ویزیت پزشک عمومی و متخصص می باشد. توجه داشته باشید که آن ها می توانند در موارد اضطراری و یا در موارد بیماری های مزمن برای بررسی وضعیت بیمار به منزل مراجعه کنند

 نیاز به ویزیت پزشک در منزل بسته به سن، شرایط و وضعیت سلامتی بیمار متفاوت است. برای اطمینان از اینکه هر بیمار خدماتی را متناسب با نیاز خود دریافت می کنند، شرکت های خدمات پرستاری در منزل، با همکاری پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی برنامه های مراقبت از بیماران در منزل خود را تهیه می کنند.
در لحظه بروز بحران، مراجعه به مطب پزشک متخصص و نزدیکترین بیمارستان از موارد اصلی است که به خصوص در یک وضعیت بسیار ناخوشایند به فکر شما می رسد. اما می توانید به راحتی از خانه با پزشک تماس بگیرید و مشاوره در یافت کنید. پزشک ابتدا شرح وضعیت را از بیمار یا خانواده می پرسد و سپس خود را به محل می رساند. بنابراین به دلیل اینکه از مراجعه بیمار به بیمارستان پیشگیری می شود.

انواع پزشک متخصص داخلی را در زیر آورده ایم :

 • پزشک متخصص داخلی

پزشک داخلی برای تشخیص و درمان بیماری های داخلی علم و تجربه بیشتری دارد.تمرکز این پزشکان در بیماری های بزرگسالان است.

 • پزشک متخصص مغز و اعصاب

پزشک متخصص مغز و اعصاب(نورولوژی) درمان بیماری های سیستم عصبی مرکزی و محیطی را انجام می دهد.

 • پزشک متخصص ارتوپد

متخصص ارتوپد مشکلات و بیماری هایی که در سیستم حرکتی فرد تاثیر گذاشته است را درمان می کند و تمرکز این متخصص در استخوان و مفاصل است.

 • پزشک فوق تخصص ریه

برای بیماری های ریه و سایر اجزایی که به سیستم تنفسی مربوط است فوق تخصص ریه ویزیت میکند.بیماران کرونا نیز در حال حاظر بیشترین مراجعات را به فوق تخصص های ریه دارند.

 • پزشک متخصص عفونی

برای بیماری های عفونی، واگیردار و تمامی عفونت های مربوط به دستگاه گوارشی و تنفسی و ادراری را متخصص عفونی می توانید ویزیت کند. برای بیماری کرونا نیز متخصص عفونی میتواند ویزیت کند.

 • پزشک متخصص اطفال

متخصص اطفال اختصاصی برای بیماری ها و مسائل مربوط به رشد کودک،سلامتی جسمی و روانی کودک و فیزیکی کار میکند.

 • پزشک متخصص اورولوژی

متخصص ارولوژی در تشخیص و درمانی بیماری های مربوط به کلیه،غدد،مثانه گوارش، كبد،دستگاه تناسلی فعالیت می کند.

 • پزشک متخصص زنان

متخصص زنان بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی را تشخیص و درمان می کند.این متخصص بیشتر در درمان مشکلات زایمان و قاعدگی فعالیت می کنند.

 • پزشک متخصص گوارش

برای درمان بیماری هایی که به قسمت های گوارشی بدن که شامل دهان،معده،روده،مری،کبد و … مربوط است میتوانید از پزشک متخصص گوارشی استفاده کنید.

 • پزشک متخصص طب فیزیکی

انتخاب پزشک طب فیزیکی برای مبتلایان به دردهای استخوانی و مفصلی مناسب است.روش درمان در این تخصص بصورت فیزیکی و توانبخشی است.

 • پزشک متخصص چشم

متخصص چشم با فیزیولوژِی و بیماری هایی که به چشم،پلک مربوط می شود فعالیت میکند مانند عفونت چشم،آب مروارید،گل مژه،آب سیاه و بیماری های شبکیه.

ویزیت پزشک متخصص داخلی در منزل

مزایای ویزیت متخصص داخلی در منزل

 • درمان در منزل که محیط امن و آشنای بیمار است در راحتی و بهبودی سریع بیمار کمک می کند.
 • ویزیت پزشک در منزل میتواند تا 80% هزینه های بستری در بیمارستان را کاهش دهد.
 • ویزیت در منزل و مراقبت های بهداشتی در منزل شلوغی و استرس مرکز های درمانی را ندارد.
 • برای انتقال بیمار به مرکز های درمانی 1 تا 2 نفر هم همراه بیمار درگیر روند درمان بیمار میشود و همین اتلاف وقت برای خانواده هزینه دارد.
 • مراجعه پزشک به بالین بیماربخصوص در بیماران سالمند. در او حس خوبی ایجاد می کند.

هزینه ویزیت پزشک متخصص داخلی

باید این نکته را نیز در نظر داشت که هزینه مراجعه بیمار به مطب و کلینیک فقط هزینه ویزیت نیست. بیمار و همراهش از زمان انتظار در مطب تا زمان رفت و برگشت حداقل دو ساعت از زمان خود را از دست می دهند. مشکلات دیگری مانند عوارض ناشی از ترافیک و آلودگی هوا و سختی رفت و آمد هزینه های شما را نزدیک هزینه ویزیت در منزل می کند.

جمع بندی

مطب پزشک را می توان شلوغ ترین مکان در خدمات پزشکی دانست زیرا هر کسی برای سلامتی یا بیماری خود به پزشک احتیاج دارد و بررسی و معاینه بیماران نسبتاً به زمان طولانی نیاز دارد. همچنین امکان ابتلا به ویروس کرونا در این شرایط می تواند افزایش پیدا کند. در این شرایط بهترین گزینه استفاده از خدمات متخصصین داخلی در منزل می باشد. این خدمات می تواند شامل گوش حلق و بینی، پوست و مو، قلب و ریه، متخصص عفونی و … باشد.

اسکرول به بالا