5%

نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

خدمات مراقبت در منزل نرسینو با کادر مجرب و متخصص

Home care services

نرسینو به عنوان یکی از پیشگامان امر سلامت و بهداشت، بستری را برای مراقبت از بیمار در محل (منزل یا بیمارستان) فراهم کرده تا هم همراه بیمار بتواند به کارهای روزمره خود رسیده و هم بیمار بتواند با بیشترین رسیدگی، فرآیند درمان خود را به پایان رساند.

خدمات مراقبت در منزل نرسینو

نگهداری از بیمار و مراقبت‌های پرستاری در منزل هم برای اطرفیان سخت بوده و هم نیازمند صبر، تجربه و علاقه است. به همین جهت، نرسینو به عنوان یکی از اولین مجموعه‌های ایرانی ارائه خدمات پزشکی و مراقبتی در منزل، خدمت مراقبت از بیمار و پرستاری در منزل را با تکیه بر کادر مجرب خود، ارائه کرده است. این خدمات شامل موارد زیر بوده و به زودی خدمات بیشتری به آن اضافه خواهد شد:

  • مراقبت از بیمار در محل
  • مراقبت از بیماران دیابتی
  • مراقبت از بیماران پس از عمل جراحی، شیمی درمانی و …
  • مراقبت از بیماران NICU و CCU و ICU و همچنین تصادفات و سوختگی
  • انجام تزریقات و پانسمان در محل
  • گذاشتن سوند، کشیدن بخیه، ساکشن، تعبیه لوله در معده، گاواژ و …
  • حمام بیمار در منزل
  • اقامت بر بالین بیمار

مراقبت از بیمار در محل

در دوران بیماری، تنها خود بیمار نبوده که دچار زحمت و سختی فراوان شده، بلکه همراه وی نیز دچار خستگی روحی و جسمی می‌شود. خصوصا پس از ترک بیمارستان و رسیدن به منزل، وظایف همراه وی چندین برابر خواهد شد. حتی در مواردی که نگهداری از بیمار نیاز به اقدامات تخصصی (همانند تزریق، سنجش فشار خون، قند خون و …) نداشته باشد هم ممکن است نگهداری از بیمار، طاقت فرسا شود. علاوه بر این خستگی، باید به شرایط فردی همراه بیمار (مثلا کار و خانواده) نیز توجه کرد. مراقبت 24 ساعته و برای چند روز متوالی می‌تواند هر انسانی (حتی مهربان‌ترین و سختکوش ترین‌ها) را از پای درآورد.

علاوه بر این اوامر، در بعضی موارد نیاز به مراقبت تخصصی از بیمار بوده تا دوران بیماری به بهترین شکل ممکن پشت سر گذاشته شود. در این دوران، باید وضعیت سلامت جسمانی و روحی بیمار دائما بررسی شده تا درمان کامل شود. به همین جهت نیز پرستاری و مراقبت از بیمار (حتی در منزل) نیاز به دانش و تجربه دارد. نرسینو به عنوان یکی از پیشگامان امر سلامت و بهداشت، بستری را برای مراقبت از بیمار در محل (منزل یا بیمارستان) فراهم کرده تا هم همراه بیمار بتواند به کارهای روزمره خود رسیده و هم بیمار بتواند با بیشترین رسیدگی، فرآیند درمان خود را به پایان رساند.

مراقبت از بیماران دیابتی

اگرچه تقریبا همه با بیماری دیابت یا همان قند خون آشناییم، اما دانش افراد عموما در سطح ابتدایی بوده و بسیاری از موارد که بعضا برای سلامت فرد، حیاتی هستند را نمی‌شناسیم. بیماران دیابتی ممکن است به سرعت تحت تاثیر تغییرات قند خون قرار گرفته و سلامت آن‌ها با خطر جدی روبرو شود. متخصصان مراقبت از بیماران دیابتی نرسینو، با سال‌ها تجربه و دانش تخصصی، هر تغییری در ظاهر فرد و یا آزمایش‌های انجام گرفته را به دقت بررسی کرده و اقداماتی را مراقبت از سلامت فرد مبتلا به دیابت انجام خواهند داد. علائم ساده‌ای همانند لرزش، عرق کردن، ضعف، خستگی، سرگیجه و تغییر آستانه تحریک پذیری می‌تواند نشانه‌ی هیپوگلیسمی (افت قند خون) باشند. اگر فرد بیشتر از چند ساعت در این حالت باقی بماند، امکان بروز عواقب جبران ناپذیری وجود دارد.

از طرف دیگر، علائمی از جمله تشنگی، تکرر ادرار، تار شدن چشم، خواب آلودگی ممکن است ناشی از افزایش قند خون (هیپرگلیسمی) باشد که باید با سنجش میزان گلوکز خون بررسی شود. در حالت دیگر نیز علائمی همچون درد شکم، حالت تهوع، خواب آلودگی شدید، تنفس سریع و … می‌تواند بیانگر حالتی به نام کتواسیدوز دیابتی (عموما در افراد مبتلا به دیابت نوع اول) بوده که بیانگر سطح پایین انسولین در بدن است. فردی که وظیفه‌ی مراقبت از بیمار دیابتی را بر عهده دارد، باید دانش کاملی از این بیماری داشته باشد تا بتواند کمتر از چند دقیقه و با بررسی کردن چند پارامتر (سطح قند خون، گلوکز، فشار خون و …) بهترین تصمیم را برای دفع خطر احتمالی، بگیرد.

مراقبت پس از جراحی در منزل

یکی از علائل طولانی شدن دوره‌ی درمان پس از جراحی، رعایت نکردن نکات کلیدی در مراقبت از بیماران است. مثلا، پس از انجام جراحی باز (مثلا عمل آپاندیس)، به هیچ عنوان نباید فشاری بر روی ناحیه‌ی عمل شدن وارد شود. این فشار به معنای ضربه زدن و یا فشار با دست نبوده، بلکه معنای ساده‌ی آن، نوع بلند شدن، نشستن، رفتن به دستشویی و … است. عموما افراد پس از جراحی به این نکات (بایدها و نبایدهای بعد از جراحی) دقت نکرده و با وارد کردن فشار، دوره‌ی درمان را طولانی‌تر می‌کنند.

پس از بعضی جراحی‌ها و خصوصا جراحی‌هایی که همراه با بی حسی موضعی هستند، بهتر است پشتی تخت تا 24 ساعت بالا آورده نشود (در حالت کاملا درازکش قرار بگیرد). علاوه بر آن، احساس ضعف، درد، سرگیجه، از دست دادن تعادل و … نیز ممکن است رخ دهد. متخصصان مراقبت از بیمار، طی سال‌ها تجربه با عوارض هر عمل (بسته به جنسیت، سن، نوع عمل و …) با تمامی این علائم و عوارض آشنا هستند و بهترین مراقبت از بیمار را انجام خواهند داد. علاوه بر آن، خوردن و آشامیدن پس از عمل جراحی و حتی مصرف قرص نیز باید کاملا کنترل شده باشد که نیاز به دانش و تخصص دارد.

در بعضی موارد، احتمال عفونت موضعی در محل جراحی نیز وجود داشته که باید به سرعت به آن رسیدگی شود. از آنجاییکه این عفونت عموما تنها با تورم و تب همراه است، عموما همراه بیمار از آن غافل شده که ممکن است باعث عوارض جبران ناپذیری شود.

مراقبت پس از شیمی درمانی

مقاومت بدن افراد مبتلا به سرطان بسیار به عفونت و بیماری‌های مختلف حساس است. پس از انجام شیمی درمانی، قدرت ایمنی بدن فرد به شدت کاهش یافته و علاوه بر آن، قدرت جسمی وی نیز با ضعف و سستی همراه خواهد شد. حالت تهوع، سرگیجه و سیاهی رفتن چشم نیز از عوارض دیگر شیمی درمانی است. مراقبت‌های لازم بعد از شیمی درمانی کاملا تخصصی بوده و نیاز به تجربه دارند. تغذیه، استراحت، فعالیت مناسب و … تنها بخشی از مراقبت‌های لازم پس از شیمی درمانی بوده و بخش مهمتر آن، حفظ روحیه و شادابی فرد است.

ضعف بدنی و کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن در افرادی که شیمی درمانی انجام می‌دهند، می‌تواند خود باعث بروز بیماری‌های جانبی و خصوصا عفونت‌های ناحیه‌ی دهان شود. متخصصان نرسینو، برنامه‌ی غذایی مناسب، نکات بهداشتی محیطی، نکات رواشناختی برای افزایش روحیه و … را در طول روز دنبال می‌کنند تا مطمئن شویم که دوره‌ی درمان کوتاه‌تر شده و فرد هرچه زودتر، سلامت خود را بازیابد.

مراقبت در منزل

مراقبت در منزل از بیماران NICU و CCU و ICU

اقامت در بیمارستان و خصوصا بخش‌های ICU و CCU نه تنها هزینه‌ی بالایی دارد، بلکه باعث خستگی روحی و جسمی بیماران می‌شود. به همین جهت نیز این افراد تمایل بسیاری به ترک بیمارستان و اقامت در منزل خود دارند. علاوه بر آن، ماندن از آنجاییکه محیط‌های بیمارستانی جزو نقاط پرخطر عفونی تشخیص داده می‌شوند، شاید بهتر باشد بیمار هرچه زودترمرخص شده و به منزل باز گردد. با این حال، مراقبت از این افراد نیازمند دستگاه‌های خاصی و همچنین مراقبت‌های تخصصی است، بنابراین بهتر است این کار را به پرستاران کارآزموده بسپارید.

مراقبت‌های تخصصی از بیماران ICU و CCU شامل آموزش، همراهی و اقدامات کنترلی است. پرستاران نرسینو، علائم حیاتی، سطح هوشیاری، وضعیت همودینامیک، اتصال و جداکردن ونتیلاتور و … را به صورت مستمر انجام داده تا مطمئن شوند تا سلامتی بیمار تضمین شود. دردهای دوره‌ای عموما به سراغ بیمار آمده و مقابله با آن، نیازمند تجربه و همچنین شناخت داروهای مختلف است. برای تسکین درد، نباید از هر دارویی استفاده نمود، بلکه باید با توجه به روش درمان انجام شده، از داروهای مخصوص به همان روند درمان استفاده کرد.

مراقبت در منزل از بیماران سوانح سوختگی

یکی از حساس‌ترین نوع مراقبت از بیمار در منزل، مراقبت از بیماران سوانح سوختگی است. افرادی که دچار سوختگی نسبتا شدید و شدید شده‌اند، اگرچه احساس درد کمی دارند، اما هم از لحاظ روحی شکننده هستند و هم از لحاظ مراقبتی، در بالاترین سطح قرار می‌گیرند. تمامی اقدامات از جمله نحوه تحرک، تعویض پانسمان، فعالیت‌های روزانه و … باید با دقت و وسواس بالایی انجام شوند. عموما لایه‌های پوست افرادی که دچار سوانح سوختگی شده‌اند، از بین رفته و حتی نگاه کردن به محل این زخم‌ها ممکن است حال همراه بیمار را دگرگون کند. به همین جهت، بهتر است کار به کسانی سپرده شود که از لحاظ روحی بسیار قوی بوده و تجربه‌ی نگهداری از این افراد را داشته باشند.

در بسیاری از موارد، پانسمان به محل سوختگی چسبیده و تعویض آن، کار بسیار دشواری خواهد بود. مراحل مالیدن پماد، نوع بستن پانسمان، جنس پانسمان و … همگی باید به بهترین نحو انجام شوند تا از بروز چنین مواردی، جلوگیری شود. توصیه می‌شود که برای مراقبت از بیماران سوانح سوختگی در منزل، حتما از خدمات متخصصین این حوزه استفاده نمایید.

سایر خدمات مراقبت در منزل نرسینو

برای پایش مستمر وضعیت بیمار و تسریع روند درمان، نیاز به انجام آزمایش و نمونه برداری در منزل بوده و همچنین ویزیت پزشک در منزل نیز باید به صورت دوره‌ای انجام شود. تمامی این خدمات، توسط نرسینو و کادر مجرب آن انجام خواهد شد.

اسکرول به بالا