5%

نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

تست کرونا در منزل

Corona test at home

با مناسبترین قیمت در منزل یا شرکت تست کرونا PCR و انتی بادی دهید. تست کرونا مخصوص پرواز، ترکیش، پگاسوس، ایران ایر، قطر و سایر ایرلاین ها … انواع آزمایش در محل را توسط معتبرترین آزمایشگاهها در محل ارایه میدهد.

هزینه تست کرونا در منزل

phone

بین 24 الی 48 ساعت

هزینه آزمایش

350 هزار تومان

phone

بین 5 الی 16 ساعت

هزینه آزمایش

450 هزار تومان

phone

پروازی

هزینه آزمایش

450 هزار تومان

phone

تست PCR و آنتی بادی

هزینه آزمایش

600 هزار تومان

phone

چکاپ و تست PCR

هزینه آزمایش

600 هزار تومان

نوع آزمایش

سوالات متداول

تنها و دقیق‌ترین تستی که می‌تواند شما را از وجود ابتلا به ویروس کرونا مطلع کند، تست PCR بوده و هزینه‌ی هر آزمایش PCR در منزل 470 هزار تومان است.

این تست فرد را از اینکه در گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده یا خیر، مطلع کرده و مشخص می‌کند که چه مقدار آنتی بادی در بدن فرد تولید شده و ایمنی سطح بدن تا چه مقدار بالا رفته است.

نتیجه آزمایش بر اساس جدول ارایه شده در سریع ترین حالت بین 5 الی 12 ساعت کاری بعد از نمونه گیری و از طریق واتساپ پشتیبانی به شما اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به فاکتور، پس از انجام آزمایش و با کسر هزینه خدمات، فاکتور رسمی ارایه می گردد. هزینه‌ی پرداختی شما شامل هزینه‌ی آزمایش، نمونه گیری و ایاب و ذهاب می‌باشد.

نرسینو استارتاپ دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد .

تست کرونا مخصوص پرواز مورد تایید ایرلاین های ترکیش، پگاسوس، ایران ایر، ایران ایرتور ، قطر ایرویز ، ماهان ، آسمان ، قشم ایر ، فری برد ، امارات ، ارمنیا ایرلاین ، معراج و ایرلاین های عربی  و سایر ایرلاین‌ها … خواهد بود.

درخواست تست کرونا در منزل

ویروس کرونا، نسل جدیدی از ویروس‌های خانواده‌ی کرونا (تاجدار) است که به نام SARS-CoV-2 شناخته می‌شود. سازمان بهداشت جهانی، اولین بار در تاریخ 31 دسامبر 2019 میلادی از وجود آن مطلع گردید. این در حالی است که چندین ماه قبل، کشور چین از مشاهده‌ی نسل جدیدی از ویروس‌ها که بر روی دستگاه تنفسی اثر می‌گذارند، اطلاع داده بود. با این حال، سازمان بهداشت جهانی، تایید این بیماری و طبقه‌بندی این بیماری به عنوان پاندمی را به وقفه‌ی چند ماهه اعلام کرد که مورد سرزنش بسیاری از مسئولین تراز اول جهانی نیز قرار گرفت. بیماری کووید-19 اولین بار در شهر ووهان و در کشور چین شناسایی گردید و بعد از آن به سرتاسر دنیا انتقال پیدا کرد.

تست کرونا در منزل با اعلام نتیجه سریع و فوری

با گذشت بیش از یکسال از این بیماری فراگیر جهانی، محققان توانستند به درک بهتری از این بیماری و راه‌های انتقال دست یابند. با توجه به نرخ شیوع بالای (بسیار مسری بودن آن) این بیماری، سازمان بهداشت جهانی، بهترین روش برای مقابله با آن‌را، پیشگیری دانست و استفاده از ماسک در اکثر کشورهای دنیا، اجباری گردید. پس از ظهور روش‌های شناسایی این بیماری و به منظور جلوگیری از انتقال آن بین افراد (خانواده، دوستان، همکاران و …)، انجام آزمایش کرونا در منزل متداول شد تا در صورت مثبت بودن نتیجه (ابتلا به تست کرونا)، دوران قرنطینه‌ی شخصی آغاز شده و سلامت دیگران به خطر نیفتد.

ویدئو تست کرونا در منزل

همانطور که بیان شد، تست کرونا در دو مدل آنتی بادی و تشخیصی انجام می‌شود. تست‌های تشخیصی با استفاده از مخاط بینی انجام شده و تست آنتی‌بادی با استفاده از نمونه‌ی خون انجام می‌شود. در ادامه، هر دو روش توضیح داده خواهد شد. پس از رزرو نوبت، متخصصان به همراه کیت‌های مورد نیاز به محل شما مراجعه کرده و یک یا هر دو تست زیر را انجام می‌دهند.

ویروس کرونا چیست؟

اولین بار، در سال 1965 میلادی، نوعی ویروس مشاهده گردید که بین انسان و حیوان مشترک بود. در اواخر همان دهه‌ی میلادی، ویروس‌هایی دیگری نیز مشاهده گردید که شبیه به همان ویروس اول بود. محققان متوجه شدند که این ویروس‌ها همگی از یک خانواده بوده و از آنجاییکه شاخک‌هایی شبیه به تاج داشتند، این خانواده را کرونا نامیدند. کرون به معنای تاج بوده و کرونا به معنای تاجدار. این خانواده عموما در دستگاه تنفسی حیوان و انسان لانه کرده و تکثیر می‌شود. این ویروس (همانند تمامی ویروس‌ها)، قابلیت جهش داشته و خود را با محیط اطراف تطبیق می‌دهند. بعضی از جهش‌ها باعث کاهش قدرت و بعضی از جهش‌ها نیز باعث افزایش قدرت آن‌ها می‌شود.

کرونا چگونه به وجود آمد؟

متخصصان بر این باورند که خفاش منشا پیدایش SARS-CoV-2 بوده است. این عقیده زمانی تقویت شد که تحقیقات نشان داد، منشا پیدایش بعضی از بیماری‌های تنفسی مشابه، همانند مرس (که در خاورمیانه مشاهده گردید) و سارس نیز همین خفاش بوده است. تا آنجاییکه تحقیقات اجازه داد، مشخص گردید که اولین بار، این ویروس در قسمتی از ووهان (چین) مشاهده گردید که که در آنجا، حیوانات بدون پختن و بصورت خام به مصرف می‌رسیدند و این حیوانات نیز از بازارهای محلی، تهیه می‌شدند. در بعضی از مغازه‌های این شهر، حیوانات ممنوعه از جمله مار، خرس وحشی، راکون و به نقلی هم مورچه‌خوار فروخته می‌شد.

در زمان شروع پاندمی کرونا در ووهان، فصل فروش خفاش به اتمام رسیده بود. به همین جهت نیز بعضی از محققان، ریشه‌ی این ویروس را در حیوان دیگری به نام مورچه‌خوار دانسته‌اند. بعضی از مدل‌های کرونا که برروی مورچه‌خوار اثر کرده و در بدن آن حیوان قابلیت بقا و تکثیر داشتند، تشابه زیادی به ویروس SARS-CoV-2 داشته و بنابراین، این فرضیه نیز مورد تایید بعضی از کارشناسان قرار گرفت. به هر حال، باورها بر این است که خوردن آن حیوان به صورت خام (چه خفاش و چه مورچه‌خوار)، باعث شد که اولین ویروس SARS-CoV-2 وارد بدن انسان شده و زنجیره‌ای از اتفاقات را به دنبال داشته باشد.

اما آنچه که بدیهی است، این است که این ویروس توانسته با جهش‌های متوالی و بعضا خطرناک، تبدیل به بیماری مشترکی میان انسان و حیوان گردیده و از بدن حیوانات به بدن انسان منتقل شود. بعد از تطبیق ساختار این ویروس با بدن انسان (قابلیت بقا و تکثیر در بدن انسان) و همچنین بخاطر قدرت سرایت بالا، پاندمی کرونا در سرتاسر جهان، ایجاد شد.

جهش های شناخته شده ی کرونا کدام هستند؟

اولین ویروس از خانواده کرونا، در سال 1965 میلادی شناسایی گردید. کرون به معنای تاج بوده و از آنجایی که این خانواده‌ی ویروس شاخک‌هایی شبیه به تاج دارند، نام آن‌را کرونا و یا تاجدار نامیده‌اند. اولین ویروس شناسایی شده این خانواده که بر بدن انسان اثر داشت، اثر خطرناکی نداشته و فقط باعث ایجاد علائمی شبیه به سرماخوردگی می‌شد. در آخر همان دهه‌ی میلادی، محققان متوجه شدند که علاوه بر آن ویروس (اولین ویروس کشف شده از این خانواده)، چندین مدل دیگر نیز وجود داشته که همگی ظاهری مشابه با یکدیگر دارند و می‌توانند هم در بدن حیوانات و هم در بدن انسان‌ها زنده بمانند.

تحقیقات امروزه نشان داده است (تا به امروز) که هفت ویروس از خانواده‌ی کرونا و یا تاجداران، می‌توانند بر روی انسان اثر بگذارند. از این چند مدل، تا کنون سه مورد از آن‌ها در سطح کشور و یا کشورها پخش شده‌اند. در سال 2002 میلادی، اولین مورد سارس در قسمت‌های جنوب چین مشاهده گردید که به سرعت در 28 کشور جهان، پخش شد. در مدتی کمتر از 2 سال، بیش از 8 هزار نفر به این بیماری مبتلا شدند و از این میان، 774 نفر فوت کردند. این مدل کرونا یا همان سارس، علائمی از جمله تب، سردرد، اختلال تنفسی و سرفه را به همراه داشت.

در سال 2012 میلادی و در کشور عربستان، گونه‌ی جدید از این ویروس مشاهده گردید که نام مرس MERS به آن اختصاص داده شد. اکثر کسانی که به این بیماری مبتلا شدند، یا ساکن عربستان بودند و یا در آن زمان، سفری به این کشور داشتند. این بیماری، در مقایسه با بیماری سارس، قدرت سرایت کمتری داشت، اما مرگبارتر بود و باعث فوت 858 نفر گردید. این در حالی است که تنها، نزدیک به 2،500 نفر به این بیماری مبتلا شده بودند. علائمی که مرس در بیماران ایجاد می‌کرد، مشابه بیماری سارس بود، اما در بعضی موارد با از کار انداختن کلیه، صدمات جدی‌تری به بدن انسان می‌رساند.

در سال 2019 میلادی نیز آخرین عضو این خانواده، یعنی کووید-19 شناسایی شد که تا کنون، چندین و چند جهش داشته است.

علائم و نشانه های ابتلا به ویروس کرونا چیست؟

اگر علائم جدی و خطرناک بیماری کرونا در فرد بروز پیدا کند، توصیه می‌شود هرچه سریعتر به پزشک مراجعه شود.

علائم متداول

 • تب
 • سرفه خشک
 • خستگی

علائم کمتر رایج

 • درد
 • گلودرد
 • اسهال
 • تورم
 • سردرد
 • از دست دادن قدرت بویایی و چشایی
 • تغییر رنگ پوست انگشتان

علائم جدی و خطرناک

 • سختی و تنگی تنفس
 • درد و فشار در ناحیه‌ی قفسه سینه
 • از دست دادن قدرت تکلم و راه رفتن

اگر علائم جدی و خطرناک بیماری کرونا در فرد بروز پیدا کند، توصیه می‌شود هرچه سریعتر به پزشک مراجعه شود.

تست کرونا چیست؟

چندین تست برای تشخیص کرونا وجود دارد. در دسته‌بندی کلی، این تست‌ها را به تست‌های تشخیصی و تست‌های آنتی‌بادی. تست‌های تشخیصی برای تشخیص وجود ویروس فعال کووید-19 انجام گرفته و با توجه به نتیجه‌ی آن، فرد باید سایر اقدامات پیشگیرانه و یا درمانی انجام دهد. تست‌های مولکولار و آنتی‌ژن از نوع تشخیصی بوده و وجود این ویروس فعال در بدن را نشان می‌دهد. نمونه‌گیری این دو تست با استفاده از مخاط بینی، گلو و یا بزاق دهان استفاده می‌شود.

هنگام مواجهه با هر بیماری، سیستم ایمنی بدن واکنش نشان داده و موادی را تولید می‌کند تا عامل نفوذی را از بین ببرد. این ماده‌ی تولید شده یا همان آنتی بادی بعد از هر بیماری در بدن انسان تولید می‌شود. در تست‌های آنتی بادی، حضور این ماده در بدن بررسی می‌شود. این تست، بر خلاف تست‌های تشخیصی، برای شناسایی ویروس فعال در بدن، استفاده نمی‌شود. این ماده، برای تولید و تکثیر در بدن، نیاز به زمان چند روزه (و حتی تا چند هفته) دارد و به همین جهت نمی‌توان از آن برای تشخیص ویروس فعال در بدن، استفاده شود.

تست کرونا در محل

آزمایش کرونا در منزل

همانطور که بیان شد، تست کرونا در دو مدل آنتی بادی و تشخیصی انجام می‌شود. تست‌های تشخیصی با استفاده از مخاط بینی انجام شده و تست آنتی‌بادی با استفاده از نمونه‌ی خون انجام می‌شود. در ادامه، هر دو روش توضیح داده خواهد شد. پس از رزرو نوبت، متخصصان به همراه کیت‌های مورد نیاز به محل شما مراجعه کرده و یک یا هر دو تست زیر را انجام می‌دهند.

آزمایش کرونا برای شرکت ها و سازمان ها

بعضی از شرکت‌ها به صورت مستمر از پرنسل خود تست کرونا گرفته تا مانع از شیوع بیماری در مجموعه شوند. این تست با حضور متخصصان در محل شرکت انجام شده و با توجه به تعداد نفرات شرکت، زمان و هزینه‌ی آن تغییر خواهد کرد. در صورتیکه نیاز به انجام تست کرونا برای شرکت خود دارید، کافی است تماس حاصل نمایید تا در سریعترین زمان ممکن، آزمایش کرونا در محل شما انجام شده و نتایج آن در کمتر از 48 ساعت به دست شما برسد.

انواع تست های کرونا چیست؟

آزمایش کرونا در منزل – PCR تشخیصی

در این تست، از پنبه‌ای در انتهای یک میله‌ی باریک استفاده شده که آن را درون یکی از سوراخ‌های بینی کرده و به مدت تقریبی 15 ثانیه، نمونه مخاط آن قسمت را بر میدارد. این کار، ممکن است در سوراخ دیگر بینی تکرار شود. این نمونه سپس به آزمایشگاه منتقل شده تا آثار ویروس فعال کرونا مورد بررسی قرار گیرد. ترجمه‌ی PCR به فارسی معادل واکنش زنجیره‌ای پلیمری است. این تست تشخیصی در همان اوایل ورود ویروس به بدن (یا همان دوران کلونی)، قابل شناسایی است. در این تست، علائم ماده ژنتیکی ویروس و خصوصا دو ژن خاص در آن شناسایی می‌شود.

آزمایش-کرونا-در-منزل

آزمایش تشخیص کرونا در منزل – آنتی بادی

آنتی بادی نوعی آزمایش است که برای اکثر بیماری‌ها قابل استفاده است. در این آزمایش که نوعی تست از خون است، وجود ماده‌های پروتئنی بررسی می‌شود. این پروتئین با خود ویروس متفاوت بوده و زمانی در بدن بوجود می‌آید که فرد در معرض بیماری یا عفونت قرار گرفته و سیستم ایمنی بدن برای مقابله با آن، مواد پروتئینی تولید کرده باشد. در مراحل اولیه‌ی ابتلا به بیماری، آنتی بادی‌ای به نام IgM در بدن تولید شده و با گذر زمان، آنتی بادی دیگری به نام IgG تولید می‌شود.

در تست آنتی بادی کرونا، نمونه‌ی خون فرد بررسی شده و وجود هر دو پروتئین IgM و IgG مورد بررسی قرار می‌گیرد. عموما، با گذشت 14 روز از بروز علائم اولیه‌ی این بیماری، آنتی بادی IgG در بدن شکل گرفته و تا مدت‌ها پس از درمان بیماری، در سیستم خون بدن باقی می‌ماند. تحقیقات هنوز نتوانسته در خصوص طول عمر این آنتی بادی در بدن، به نتیجه‌ی جامع برسد (در خصوص محافظت از بدن در برابر این بیماری).

قیمت تست و آزمایش کرونا در منزل چقدر است؟

قیمت تست کرونا بر مبنای نوع خدمت ارائه شده و همچنین سرعت نیاز به جواب آزمایش تعیین می‌شود. همانطور که پیشتر مطرح گردید، تست‌های کرونا شامل تست تشخیصی PCR و یا تست آنتی باده بوده که روند هر کدام متفاوت است. در این جدول، قیمت انواع تست کرونا بیان شده است.

زمان پاسخدهی آزمایش کرونا هزینه آزمایش
بین 24 الی 48 ساعت 380 هزار تومان
بین 5 الی 16 ساعت 450 هزار تومان
پروازی 490 هزار تومان
تست PCR و آنتی بادی 600 هزار تومان
چکاپ و تست PCR 600 هزار تومان

جواب تست کرونا در چند روز تحویل داده می شود؟

همانطور که از جدول فوق مشخص است، جواب آزمایش تشخیصی کرونا بین 5 الی 48 ساعت قابل ارائه است. در بعضی از موارد (مثلا هنگام مسافرت خارجی)، افراد نیاز دارند تا هرچه سریعتر برگه‌ی آزمایش خود را تحویل گرفته و به همین جهت، آزمایشگاه کار آن‌ها را در اولویت قرار داده و تست آن‌ها با سرعت بیشتری آنالیز می‌شود.

چه کسانی به آزمایش کرونا در منزل نیاز دارند؟

اگرچه تمامی افراد می‌توانند در هر زمان و مکانی اقدام به انجام تست کرونا نمایند، با این حال، به توصیه‌ی سازمان بهداشت جهانی، تنها در موارد زیر، انجام این آزمایش توصیه شده است:

 • بروز علائم بیماری کرونا
 • ابتلای یکی از نزدیکان، آشنایان، همکاران به این بیماری (که مستقیما و یا با واسطه با شما در ارتباط بوده است)
 • پیش و یا پس از حضور در مکان‌های پرتجمع (مهمانی، مسافرت و …)

چگونه کرونا بین افراد منتقل می شود؟

آخرین بررسی‌های سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد که نوع جدید ویروس کرونا که یک بیماری در دستگاه تنفسی است، از طریق قطرات و ذرات ریز تنفسی ایجاد می‌شود. هنگامیکه فرد مبتلا به این بیماری عطسه و یا سرفه کند، حجم زیادی از این ویروس وارد محیط اطراف می‌شود. اگرچه این ویروس از طریق سطوح منتقل نمی‌شود، اما به دلیل اینکه قطرات سرفه یا عطسه و یا آب بینی، ممکن است بر روی سطح باقی مانده و در اسر تماس دست با آن مکان و سپس دست زدن به دهان و بینی، این ویروس به فرد دیگری منتقل شود، اما راه اصلی آن، همان سرفه یا عطسه‌ی فرد مبتلا به این بیماری است. بنابراین، سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند که برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده شده (تا حداقل، حجم ویروس وارد شده به بدن کاهش یابد) و علاوه بر آن، دست‌ها به صورت مستمر ضدعفونی شوند. همچنین افراد باید حتی‌المقدور، دست خود را به دهان، بینی و چشم‌های خود نزنند.

کرونا چگونه درمان می شود؟

تا این لحظه، هیچگونه درمان قطعی برای بیماری کرونا مطرح نشده است. به توصیه‌ی سازمان بهداشت جهانی، بهترین راه برای مقابله با کووید-19، مراقبت شخصی و پیشگیری از آن است. اگرچه واکسن‌های متعدد و معتبری در سرتاسر جهان تولید شده‌اند، اما این واکسن‌ها روشی برای پیشگیری از این بیماری بوده و روش درمانی به حساب نمی‌آیند. سازمان بهداشت جهانی، توصیه می‌کند که در صورت ابتلا به این بیماری، موارد زیر انجام شود:

 • انجام تست کرونا
 • مراجعه به پزشک (حضوری و یا آنلاین)
 • قرنطینه شخصی (اجتناب از کار، تفریح و گردش)
 • حفظ فاصله‌ی حداقل 1 متری از دیگران
 • استفاده از ماسک پزشکی
 • شستشو و ضدعفونی مرتب دست‌ها
 • ایجاد تهویه‌ی مطبوع در محل زندگی (عوض کردن هوای محیط)
 • حفظ روحیه

چگونه از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنیم؟

همانطور که پیشتر بیان شد، این بیماری از طریق تماس با فرد مبتلا به بیماری، حتی اگر علائمی نداشته باشد، منتقل می‌شود. بنابراین، بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت موارد زیر است:

 • تا حد امکان در منزل بمانیم
 • فاصله‌ی حداقل یک متری را با دیگران رعایت کنیم
 • حتما از ماسک استفاده کنیم
 • دست‌ها را به صورت مستمر ضدعفونی کنیم
 • از تماس دست با چشم، دهان و بینی خودداری کنیم
 • از حضور در مراکز شلوغ خودداری نماییم
 • هوای محل سکونت یا کار را با استفاده از تهویه مطبوع و یا با باز گذاشتن پنجره‌ها، عوض کنیم

واکسن های مورد تایید کرونا کدام هستند؟

اگرچه سازمان بهداشت جهانی مرجع مناسبی برای انتخاب واکسن مناسب است، اما هر کشور، قوانین و آزمایشگاه‌های خود را دارد. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا، تا کنون سه واکسن را امن و موثر معرفی کرده و آن‌ها را تایید کرده است.

واکسن های تایید شده در آمریکا برای کرونا

نام واکسن مناسب برای دفعات تزریق زمان مورد نیاز برای واکسینه شدن
فایزر-بیونتک افراد بالای 12 سال دو تزریق با فاصله‌ی 21 روزه دو هفته پس از تزریق دوم
مودرنا افراد بالای 18 سال دو تزریق با فاصله‌ی 28 روزه دو هفته پس از تزریق دوم
جانسون و جانسون افراد بالای 18 سال یک مرتبه تزریق دو هفته پس از تزریق

واکسن های تایید شده در اروپا برای کرونا

در اروپا، علاوه بر واکسن فایزر-بیونتک، مدورنا و جانسون و جانسون، واکسن آسترازنکا نیز با حواشی مخصوص به خود، تایید شده است. مطالعات و آزمایشات برای دو واکسن دیگر به نام‌های کیوروک، سانوفی، نواوکس و والنوا نیز در حال انجام است.

واکسن های تایید شده در ایران برای کرونا

وزارت بهداشت ایران تا کنون به سه واکسن خارجی مجوز استفاده داده است. این سه واکسن، شامل واکسن آسترازنکا (دانشگاه آکسفورد)، کوواکسین (موسسه ملی ویروس شناسی هند) و واکسن سینوفارم (موسسه بیولوژیک بیجینگ چین) هستند. علاوه بر آن، چندین تحقیق و پژوهش برای واکسن‌های مشارکتی با کشورهایی از جمله روسیه و کوبا نیز در حال انجام است. به تازگی، واکسن ایرانی به نام کووبرکت نیز روانه مراکز بهداشتی شده است.

لیست مراکز منتخب برای واکسیناسیون کرونا

مراکز منتخب در شهر اصفهان

واکسیناسیون کرونا در شهر اصفهان در سه پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه مصلی
 • پایگاه نمایشگاه بین المللی اصفهان
 • پایگاه خودرویی نمایشگاه بین المللی اصفهان

مراکز منتخب در شهر اهواز

واکسیناسیون کرونا در شهر اهواز در سیزده پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه دبستان بهنام محمدی
 • پایگاه دبستان تزکیه
 • پایگاه دبستان فرهنگ
 • پایگاه دانشکده فنی و حرفه ای دختران
 • پایگاه دبستان حضرت مریم
 • پایگاه دبستان دخترانه اروند
 • پایگاه مجموعه ورزشی آموزگار
 • پایگاه دبستان نجمه
 • پایگاه سالن ورزشی هلال
 • پایگاه سالن ورزشی شهید فهمیده
 • پایگاه مجموعه ورزشی جانبازان
 • پایگاه دبستان فرشته ریاضی
 • پایگاه دبستان گلشن
مراکز منتخب در شهر تبریز

واکسیناسیون کرونا در شهر تبریز در دو پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه سالن ورزشی دانشگاه
 • پایگاه منبع آب

مراکز منتخب واکسیناسیون در استان تهران

واکسیناسیون کرونا در سطح استان تهران در چندین پایگاه اصلی و چند مرکز خودرویی زیر انجام می‌شود:

۱- خانه بهداشت چیدز منطقه ۱ تهران، چیذر
۲- مرکز بهداشت ازگل منطقه ۱ تهران، جاده لشگرک، ازگل، جنب کوچه مدرسه
۳- مرکز بهداشت قائم منطقه ۱ تهران، بزرگراه ارتش، بعد از مینی سیتی، شهرک قائم
۴- مرکز بهداشت دربند منطقه ۱ تهران، دربند، نرسیده به میدان دربند
۵- مرکز بهداشت درمان جامع امامزاده قاسم، کوچه موثقی، کوچه یاس
۶- مرکز بهداشت درکه منطقه ۱ تهران، درکه، بعد از ایستگاه اتوبوس، کوچه حمام
۷- مسجد طالقانی، خیابان مقدس اردبیلی، بین خیابان کیهان و خیابان ملکی
۸- مرکز بهداشت چمران منطقه ۱ تهران، میدان نوبنیاد، شهرک شهید چمران
۹- مرکز بهداشت شهدای اوین منطقه ۱ تهران، اوین، خیابان اعرابی، نبش کوچه مهدیه
۱۰- مرکز بهداشت فرحزاد منطقه ۲ تهران، فرحزاد، امامزاده داوود، خیابان درمانگاه
۱۱- مرکز بهداشت سعادت آباد منطقه ۲ تهران، سعادت آباد، خیابان دشت بهشت، روبروی زندان اوین
۱۲- مرکز بهداشت نواب منطقه ۳ تهران، خیابان شهید کلاهدوز، سه راه نشاط
۱۳- مرکز بهداشت صبارو منطقه ۳ تهران، ده ونک، پشت دانشگاه الزهرا
۱۴- مرکز بهداشت ارشاد منطقه ۴ تهران، خیابان شریعتی، مقابل حسینیه ارشاد، بن بست هدیه
۱۵- مرکز بهداشت سمرقندی منطقه ۴ تهران، فرجام، بلوار اردیبهشت، بین ۲۰۶ و ۲۱۲
۱۶- مرکز بهداشت نادر منطقه ۴ تهران، فلکه دوم تهرانپارس، خیابان جشنواره، خیابان شهید اسفندانی
۱۷- مرکز بهداشت کن منطقه ۵ تهران، شهرک کن، روبروی شهران یکم، خیابان ادهمی
۱۸- مرکز بهداشت سردار جنگل منطقه ۵ تهران، سردار جنگل، ابتدای اردیبهشت غربی
۱۹- مرکز بهداشت شهید غفاری منطقه ۵ تهران، شهرک اکباتان، فاز ۲، مجتمع تجاری گل‌ها
۲۰- مرکز بهداشت فاضل منطقه ۶ تهران، بلوار کشاورز، خیابان دهکده، روبروی سازمان آب
۲۱- مرکز بهداشت مسجد السادات منطقه ۶ تهران، یوسف آباد، خیابان ابن سینا، کوچه ۲۳ (شهید وفاکیش)، پلاک ۴
۲۲- مرکز بهداشت توحید منطقه ۶ تهران، میدان توحید، کوثر اول، انتهای کوچه شاد
۲۳- مرکز بهداشت کاظمیان منطقه ۶ تهران، خیابان طرشت، خیابان حسین مردی، کوچه شهید قلابی
۲۴- کلینیک شفا مهر صدرا منطقه ۶ تهران، سید جمال الدین اسدآبادی، تقاطع فتحی شقاقی، کلینیک شفامهر صدرا
۲۵- مرکز بهداشت خواجه نظام الملک منطقه ۷ تهران، خیابان معلم، خیابان شهید اجاره دار
۲۶- مرکز بهداشت زهرا همایون منطقه ۷ تهران، میدان سپاه، خیابان خواجه نصیر طوسی
۲۷- مرکز بهداشت سمنگان منطقه ۸ تهران، خیابان سمنگان، بالاتر از مسجد جامع
۲۸- مرکز بهداشت همایون منطقه ۸ تهران، خیابان جانبازان غربی، ۱۶ متری اول، کوی صفای
۲۹- مرکز بهداشت والفجر منطقه ۹ تهران، خیابان آزادی، بلوار استاد معین
۳۰- مرکز بهداشت تقی نیا منطقه ۹ تهران، خیابان قزوین، ۱۶ متری امیری، خیابان جرجانی
۳۱- مرکز بهداشت ۱۲ فروردین منطقه ۹ تهران، خیابان شمشیری، ۲۰ متری پادگان، خیابان صفری
۳۲- مرکز بهداشت اکبر آبادی منطقه ۱۰، ۱۱ تهران، بزرگراه نواب، خیابان محبوب مجاز، جنب آموزش و پرورش
۳۳- مرکز بهداشت فرمان فرمائیان منطقه ۱۰، ۱۱ تهران، خیابان آذربایجان، نرسیده به چهارراه رشدیه
۳۴- مرکز بهداشت تلاث منطقه ۱۰، ۱۱ تهران، خیابان مولوی، ایستگاه تشکیلات، پلاک ۲۴۷
۳۵- مرکز بهداشت تقوی منطقه ۱۲ تهران، خیابان مجاهدین، خیابان ایران، کوچه پور زرگری
۳۶- مرکز بهداشت شهید جعفری منطقه ۱۲ تهران، خیابان ۱۷ شهریور، ایستگاه خرابات، جنب آتش نشانی
۳۷- مرکز بهداشت خواجه نوری منطقه ۱۲ تهران، دروازه شمیران، میدان ابن سینا، ابتدای نامجو
۳۸- مرکز بهداشت صفاری منطقه ۱۲ تهران، خیابان ری، خیابان حداد عادل (صفاری)
۳۹- مرکز بهداشت وحدت اسلامی منطقه ۱۲ تهران، خیابان وحدت اسلامی، روبروی اداره آگاهی
۴۰- مرکز بهداشت بوعلی منطقه ۱۳ تهران، تهران نو، خیابان ایرانمهر، بلوار ابوحسین
۴۱- مرکز بهداشت صفا منطقه ۱۳ تهران، خیابان ایرانمهر، خیابان صفا، جنب داروخانه مهرگان
۴۲- مرکز بهداشت صلواتی منطقه ۱۳ تهران، خیابان پیروزی، خیابان اول نیروی هوایی
۴۳- مرکز بهداشت لیله القدر منطقه ۱۳ تهران، میدان امامت، خیابان شهید جدیدی، خیابان ابوریحان
۴۴- مرکز بهداشت محمدیان منطقه ۱۳ تهران، خیابان سی متری نیروی هوایی، فلکه لوزی
۴۵- مرکز بهداشت ۱۷ شهریور منطقه ۱۳ تهران، خیابان ایرانمهر، خیابان پاینده
۴۶- مرکز بهداشت پور هدایت منطقه ۱۴ تهران، پیروزی، سرآسیاب دولاب، خیابان شیوا، خیابان شهید واضحی فر
۴۷- مرکز بهداشت جلائی منطقه ۱۴ تهران، خیابان شکوفه، پایین‌تر از پارک، کوچه شهید اهری
۴۸- مرکز بهداشت زارع زاده منطقه ۱۴ تهران، خیابان ۱۷ شهریور، کوچه باغ فرید، خیابان مینا
۴۹- مرکز بهداشت شهید صفری منطقه ۱۴ تهران، انتهای ۲۰ متری نبرد، روبروی سازمان آب
۵۰- مرکز بهداشت غیاثی منطقه ۱۴ تهران، خیابان آهنگ، میدان آهنگ، خیابان احمد کیانی
۵۱- مرکز بهداشت افسریه منطقه ۱۵ تهران، افسریه ۱۵ متری سوم، خیابان ۲۱
۵۲- مرکز بهداشت بعثت منطقه ۱۵ تهران، افسریه ۱۵ متری سوم، خیابان ۷
۵۳- مرکز بهداشت ۱۲ بهمن منطقه ۱۵ تهران، خاوران، سه راه تابناک، جنب پایگاه مالک اشتر
۵۴- مرکز بهداشت دکتر رزمی منطقه ۱۵ تهران، خیابان مسعودیه، مسگر آباد، خیابان کلهر
۵۵- مرکز بهداشت شبیر منطقه ۱۵ تهران، ۱۷ شهریور، جنب بهزیستی شبیر، خیابان قنبری
۵۶- مرکز بهداشت مسعودیه منطقه ۱۵ تهران، خیابان خاوران، سه راه افسریه، روبروی پارک نیکو
۵۷- مرکز بهداشت حاج یحیی آقا سید منطقه ۱۵ تهران، ۲۰ متری افسریه، نبش ۱۵ متری دوم
۵۸- مرکز بهداشت شیخ احمد کافی منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، خیابان خزانه، خیابان عباسی، فلکه سوم، جنب تره بار خزانه
۵۹- مرکز بهداشت شیخ احمدی منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، قلعه مرغی، خیابان زمزم، خیابان صالح نیا، کوچه باغ
۶۰- مرکز بهداشت، ولی عصر منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، شهرک، ولی عصر، خیابان حیدری، خیابان بهرامی (یاران)
۶۱- مرکز بهداشت یافت آباد منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، میدان الغدیر، خیابان شهید زندیه، خیابان مصطفی هاشمی
۶۲- مرکز بهداشت پایگاه فیاض بخش منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، جاده قدیم کرج، خیابان خلیج
۶۳- مرکز بهداشت صاحب الزمان منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، شهرک، ولی عصر صاحب الزمان، خیابان رضایی
۶۴- مرکز بهداشت شهید آیت منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، پشت پادگان قلعه مرغی، خیابان ماهان، شهرک شریعتی
۶۵- مرکز بهداشت نیک نژاد منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، خیابان فدائیان اسلام، خیابان دیلمان، جنب مالک اشتر
۶۶- مرکز بهداشت شهید یغمایی منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، دولت آباد، بین فلکه دوم و سوم
۶۷- مرکز بهداشت بدر منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، کیانشهر، بلوار شهید مطهری، خیابان شهید قاضی زاده
۶۸- مرکز بهداشت شهید جمالی منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، سه راه ورامین، ابتدای جاده امین آباد
۶۹- مرکز بهداشت امام رضا منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، جاده خاوران، قیام دشت
۷۰- مرکز بهداشت باقر شهر منطقه ۱۶ الی ۲۰ تهران، باقر شهر، خیابان ۲۴ طالقانی، بعد از میدان فاتحی
۷۱- مرکز بهداشت وردیج منطقه ۲۱، ۲۲ تهران، کیلومتر ۱۵ جاده مخصوص، خیابان دارو پخش
۷۲- مرکز بهداشت وردآور منطقه ۲۱، ۲۲ تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص، روبروی کفش بلا
۷۳- مرکز بهداشت تهرانسر منطقه ۲۱، ۲۲ تهران، تهرانسر، انتهای بلوار نیلوفر، خیابان نیلوفر
۷۴- مرکز بهداشت المپیک منطقه ۲۱، دهکده المپیک، روبروی سینما دهکده
۷۵- مرکز خرید ایران مال منطقه ۲۲
۷۶- سالن ورزشی بعثت
۷۷- سرای محله جانبازان، ابوالقاسم سیری
۷۸- سوله صالحیه، سی متری ولیعصر، نهم دی
۷۹- سوله نسیم شهر، بلوار امام خمینی، خیابان سوم (شهدا)
۸۰- ورزشگاه تختی، فصر فیروز
۸۱- پایگاه آریا، الغدیر، یافت‌آباد
۸۲- مرکز آموزش بهورزی، بلوار ۱۳آبان
۸۳- هنرستان ولیعصر (عج)، نواب صفوی، آذربایجان
۸۴- سینما بهاران، فردمحمدی
۸۵- بوستان رازی
۸۶- سرای محله جماران
۸۷- دبیرستان ادب
۸۸- مدرسه نور قائم، ارتش، گلها
۸۹- فرهنگسرای خاوران
۹۰- نقاهتگاه ۱۷ شهریور (سابق)، دماوند
۹۱- سوله بحران منطقه ۱۳، سی متری نیروی هوایی
۹۲- سرای محله وردآورد
۹۳- سوله بحران منطقه ۱۴، نبرد جنوبی
۹۴- فرهنگسرای اشراق
۹۵- پایگاه ۴ مجموعه ورزشی شهید عراقی
۹۶- دانشگاه شهید رجائی
۹۷- دانشگاه شهید چمران بهمراه مجموعه ورزشی
۹۸- مجموعه ورزشی شاهین، بزرگراه شهید زین‌الدین، هنگام
۹۹- مجموعه ورزشی دیهیم، مدنی، منصوری میری
۱۰۰- مصلی بزرگ تهران
۱۰۱- دانشگاه شمسی‌پور، دماوند، نظام‌آباد
۱۰۲- مجموعه ورزشی شهید شیرودی
۱۰۳- مجموعه ورزشی پیام، شریعتی، مجیدیه
۱۰۴- مجموعه ورزشی شهید کشوری
۱۰۵- دانشگاه الزهرا
۱۰۶- سرای محله بومهن
۱۰۷- سوله گلستان، کوثر، ۳۰ متری فشار قوی
۱۰۸- ورزشگاه امام خمینی
۱۰۹- سالن ورزشی زینب کبری
۱۱۰- مصلی اسلامشهر
۱۱۱- سوله ورزشی پارک ۱۵ خرداد
۱۱۲- ساختمان سابق شبکه بهداشت، بلوار بسیج
۱۱۳- فروشگاه سابق جانبو
۱۱۴- ورزشگاه ملااقایی، امام خمینی، گلستان ۶، نیلوفر
۱۱۵- ورزشگاه هفت تیر، بلوار امام‌ خمینی
۱۱۶- سالن ورزشی علی ابن ابیطالب، بلوار علی ابن ابیطالب
مراکز خودرویی واکسیناسیون کرونا: پارک جنگلی سرخه حصار، بوستان ولایت در منطقه ۱۹
پارکینگ استادیوم ۷۰۰۰ نفری شهدای اسلامشهر

مراکز منتخب واکسیناسیون در شهر رشت

واکسیناسیون کرونا در شهر رشت در سه پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه سالن ورزشی شهدای رشت
 • پایگاه سالن ورزشی ملوان
 • پایگاه سالن ورزشی 8 دی

مراکز منتخب واکسیناسیون در شهر ساری

واکسیناسیون کرونا در شهر ساری در یک پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه تجمیعی مالجو

مراکز منتخب واکسیناسیون در شهر شیراز

واکسیناسیون کرونا در شهر شیراز در چهار پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه سالن برج پژوهشی محمد رسول الله
 • پایگاه هلال احمر
 • پایگاه رازی (سالن ورزشی بهزیستی)
 • پایگاه سالن ورزشی غدیر

مراکز منتخب واکسیناسیون در شهر قزوین

واکسیناسیون کرونا در شهر قزوین در ده پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه مدرسه لوازم خانگی پارس
 • پایگاه رازی
 • پایگاه صابرین
 • پایگاه ارتش
 • پایگاه سینا
 • پایگاه بوعلی
 • پایگاه مدرسه شاهد قائم
 • پایگاه مدرسه شهید همت
 • پایگاه مدرسه اخوان عظیمیان
 • پایگاه مدرسه شهید معمارپور

مراکز منتخب واکسیناسیون در شهر قم

واکسیناسیون کرونا در شهر قم در چهار پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه شماره 1
 • پایگاه موسی بن جعفر (ع)
 • پایگاه الزهرا (س)
 • پایگاه امام خمینی (ره)

مراکز منتخب واکسیناسیون کرونا در شهر کرج

واکسیناسیون کرونا در شهر کرج در نه پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه سالن 9 دی آق تپه
 • پایگاه کانون شهید فهمیده
 • پایگاه ورزشی شهید مطهری
 • پایگاه ورزشگاه دانش
 • پایگاه نقاهتگاه سردار سلیمانی
 • پایگاه سالن شهید رشوندی
 • پایگاه سالن شهید نوفلاح
 • پایگاه سالن شهید بحیرایی
 • پایگاه مدرسه مسلم ابن عقیل

مراکز منتخب واکسیناسیون کرونا در شهر مشهد

واکسیناسیون کرونا در شهر مشهد در نوزده پایگاه اصلی زیر انجام می‌شود:

 • پایگاه مرکز آموزش بهورزی امام رضا (ع)
 • پایگاه مرکز بهداشت شماره 2
 • پایگاه مرکز بهداشت ادویه چی
 • پایگاه مرکز بهداشت مهرآباد
 • پایگاه سلامت سینا
 • پایگاه مرکز بهداشت وکیل آباد
 • پایگاه مرکز بهداشت صفاری
 • پایگاه مرکز بهداشت برادران رحیمی
 • پایگاه مرکز بهداشت امام رضا (ع)
 • پایگاه مرکز بهداشت حضرت زهرا (س)
 • پایگاه مرکز بهداشت کارگران
 • پایگاه خودرویی شهرک دانش و سلامت
 • پایگاه مرکز بهداشت انصار
 • پایگاه مرکز بهداشت 22 بهمن
 • پایگاه مرکز بهداشت سیدی
 • پایگاه سلامت گلشاد
 • پایگاه مرکز بهداشت فرامرز عباسی
 • پایگاه مرکز بهداشت ساختمان
 • پایگاه سلامت ارشاد

آزمایش pcr در منزل

بیماری کرونا با ورود به زندگی انسان ها نگرانی های زیادی را به وجود آورد، به گونه ای که آمارها نشان می دهند پس از اپیدمی بیماری کرونا میزان استرس و اضطراب به میزان زیادی افزایش یافته است. کارشناسان توصیه می کنند حتی اگر به بیماری کرونا مبتلا شوید، اگر از قبل بدن خود را تقویت کرده باشید و سریعا این بیماری را تشخیص دهید می توانید به سرعت بهبود پیدا کنید. به همین دلیل شناخت علائم این بیماری و آشنایی با آزمایش pcr و تست کرونا در منزل اهمیت بسیار زیادی دارد.

علائم بیماری کرونا

قبل از آنکه با آزمایش و تست کرونا در منزل آشنا شویم، بهتر است علائم بیماری کرونا را مرور کنیم. علائم این بیماری به شرح زیر هستند:

 • سردرد
 • گلو درد
 • سرفه
 • ابریزش بینی
 • تب بالای 38 درجه
 • از دست دادن حس بویایی
 • خستگی مزمن
 • سختی در نفس کشیدن
 • درد شدید عضلانی

گاهی تنها برخی از این علائم مشخص می شوند و گاهی تمامی این علائم با یکدیگر بروز پیدا می کنند. با توجه به این موضوع که این علائم مشابه به بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا هستند توصیه می شود به محض بروز این علائم چند روزی را در منزل بمانید و استراحت کنید، همچنین، می توانید از آزمایش pcr در منزل استفاد کنید.

آزمایش pcr در منزل چگونه انجام می شود؟

امروزه، مراکز درمانی برای کاهش ازدحام اقدام به آزمایش pcr در منزل کرده اند. این مراکز به منزل یا محل کار شما می آیند و از مخاط گلو یا بینی نمونه برداری می کنند. شما می توانید با مراجعه به وب سایت مراکز درمانی معتبر درخواست آزمایش pcr در منزل داشته باشید و پس از پرداخت هزینه این افراد به منزل می آیند و تست را انجام می دهند. پس از 8 ساعت نتیجه تست به شما اعلام می شود و می توانید از سلامتی خود اطمینان حاصل کنید.

آیا کیت های آزمایش pcr در منزل قابل اعتماد هستند؟

همانطور که می دانید «کیت های آزمایش pcr در منزل» در داروخانه ها موجود هستند و می توانند به شما کمک کنند که از سلامتی خود مطمئن شوید. انجام این تست ها بسیار ساده است، با این وجود اگر نتیجه این تست ها منفی بود و علائم تشدید شدند باید برای تست دقیق تر به مراکز درمانی مراجعه شود. همچنین، اگر جواب تست مثبت بود باید بدانید که شما قطعا به بیماری کرونا مبتلا شده اید.  در این شرایط با اقدامات لازم را مد نظر قرار دهید.

اقدامات لازم پس از ابتلا به بیماری کرونا

اگر جواب آزمایش pcr در منزل مثبت بود، باید موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

 • غذاهای سبک و گرم بخورید.
 • نوشیدنی های گرم بنوشید.
 • فاصله خود را با دیگران حفظ کنید و خود را قرنطینه کنید.

اگر مشکل تنفسی پیدا کردید، باید به مراکز درمانی مراجعه نمایید.

تست pcr چگونه انجام می شود؟

یکی از سوالاتی که دائما پرسیده می شود در این زمینه است که تست pcr چگونه انجام میشود! بیماری کرونا یکی از بیماری های مزمنی است که تا به حال بشریت را گرفتار کرده است. بیماری طاعون در قرن نوزدهم مشکلات زیادی را برای افراد به وجود آورد و در آن قرن میلیون ها انسان جان خود را از دست دادند. امروزه، بیماری کرونا در قرن بیست و یکم دقیقا همان وضعیت را به وجود آورده است. اما در این قرن با پیشرفت علم و تکنولوژی دانشمندان سریعا تلاش کردند راهکارهای مناسب برای کنترل این بیماری را پیدا کنند. تست پی سی آر یکی از تست هایی است که برای تشخیص بیماری کرونا انجام می شود، در ادامه به این موضوع می پردازیم که تست pcr چگونه انجام می شود!

آیا می دانید تست pcr چگونه انجام میشود؟

علائم بیماری کرونا عبارتند از سردرد، سرفه، عطسه، از دست دادن حس بویایی  و چشایی و دردهای شدید عضلانی! به همین دلیل به محض شروع درد باید سریعا برای تشخیص این بیماری اقدام شود. یکی از این روش ها انجام تست پی سی آر است که هم در مراکز بهداشتی انجام می شود و هم کیت های آن در داروخانه ها موجود است. اکنون به این سوال پاسخ می دهیم که تست pcr چگونه انجام می شود. اگر این تست را در خانه انجام دهید روش انجام کار به صورت زیر است:

 • ابتدا پرستار سوآپ ( وسیله ای که مانند گوش پاک کن است) را در بینی فرو می برد و می چرخاند تا مخاط بینی را جمع آوری کند. گاهی پرستار از مخاط حلق نمونه برداری می کند. سپس سوآپ را در محلول ویژه ای می گذارد و 8 ساعت بعد جواب تست را به شما اعلام می کند.

تست پی سی آر در خانه

اگر از کیت های تست پی سی آر استفاده می کنید، روش انجام کار به صورت زیر است:

 • سوآپ را باید در داخل سوراخ بینی کنید و بچرخانید. این کار باید در هر دو سوراخ بینی صورت گیرد. پس از آن باید این سواپ را در محلول ویژه قرار دهید و پس از دو دقیقه باید محلول را در کیت نمونه بگذارید و منتظر پاسخ باشید. طی چند دقیقه علامت هایی که در کیت به وجود می آید به شما نشان می دهد که آیا به بیماری کرونا مبتلا هستید یا خیر!

اکنون که متوجه شده اید تست pcr چگونه انجام میشود بدون هیچ گونه نگرانی می توانید به مراکز درمانی مراجعه کنید و یا خودتان انجام دهید. اما توصیه ما به شما این است اگر این تست را در خانه انجام میدهید از کسی بخواهید آن را برایتان انجام دهد. زیرا فرو کردن سوآپ در بینی حس ناخوشایندی دارد و ممکن است فرد خودش نتواند به خوبی نمونه بردای را انجام دهد.

تست پی سی آر در منزل

بیماری کرونا سبب شده است که افراد به دنبال روش های مختلفی برای تشخیص ابتلا به این بیماری باشند. علائم بیماری کرونا سردرد، سرفه، عطسه و از دست دادن حس بویایی هستند. با توجه به این موضوع که علائم در بسیاری از بیماری های دیگر مانند آنفولانزا مشابه به بیماری کرونا هستند، یافتن روشی مناسب برای تشخیص این بیماری اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل بسیاری از تولید کنندگان کیت های خانگی را با نام تست پی سی آر در منزل تولید کرده اند. در همین جا به این نکته اشاره می کنیم با اینکه دقت این تست ها بالاست توصیه می شود در صورت تدام علائم به مراکز درمانی مراجعه کنید!

تست پی سی آر در منزل

کیت های تست کرونا در منزل در تمامی داروخانه ها به فروش می رسند و شما می توانید به سادگی آنها را تهیه کنید. در این کیت ها لوازمی مانند گوش پاک کن (سوآپ)، همراه با یک محلول و جعبه نمونه قرار دارند. در زمان خرید این کیت ها باید به برند تولیدی توجه داشته باشید و هرگز آن ها را از مراکز نامعتبر تهیه نکنید. در غیر اینصورت ممکن است کیت های تقلبی را خریداری کنید و این امر به ضرر شما می شود.

روش استفاده از تست پی سی آر در منزل

روش استفاده از «کیت تست پی سی آر در منزل» بر روی محصول آمده است. این دستور العمل به صورت زیر است:

 • ابتدا وسیله ای را که مانند گوش پاک کن (سوآپ) است در سوارخ بینی خود فشار دهید و 5 بار بچرخانید. این کار را با سوراخ دیگر بینی خود انجام دهید. این کار حداقل باید طی دو دقیقه انجام شود. شتاب برای انجام نمونه گیری از بینی می تواند دقت این تست را پایین بیاورد.
 • سپس باید این وسیله را در محلولی که همراه با کیت وجود دارد بگذارید و حدود دقیقه صبر کنید.
 • پس از آن چند قطره از محلول را در محل نمونه گیری قرار دهید و منتظر جواب تست باشید.
 • دستور العمل جواب تست بر روی جعبه آمده است.

آیا تست پی سی آر در منزل قابل اعتماد است؟

یکی از سوالاتی که دائما در زمان خرید این کیت ها پرسیده می شود در مورد میزان اعتماد به آنهاست. بررسی های آماری نشان می دهند که این تست ها بالای 90 درصد قابل اعتماد هستند، اما با این وجود توصیه می شود افراد مشکوک برای اطمینان از سلامتی خود به مراکز درمانی نیز مراجعه کنند.

آیا این تست را خودمان انجام دهیم یا از کسی بخواهیم برایمان انجام دهد؟

شما می توانید به راحتی این تست را خودتان انجام دهید، اما با توجه به این موضوع که قرار دادن سوآپ در بینی حس بدی را به وجود می آورد ممکن است افراد این کار را به درستی انجام دهند. به همین دلیل توصیه می شود این تست را کسی برایتان انجام دهد.

تست سی آر پی

آیا ممکن است من بیماری کرونا گرفته باشم؟ این جمله یکی از استرس آورترین سوالاتی که نزدیک به دو سال است زیاد در مورد آن شنیده ایم! این ویروس در بهمن ماه سال 1398 وارد ایران شد و همین امر چالش های زیادی را به وجود آورد. علائم بیماری کرونا مشابه به بیماری سرماخوردگی است و بیشتر افراد با یک عطسه نگران می شوند نکند به بیماری کرونا مبتلا شده اند. کارشناسان توصیه می کنند به محض احساس سرماخوردگی چند روز در خانه بمانید و اگر علائم بدتر شد برای تست سی آر پی به مراکز درمانی مراجعه کنند. اکنون ممک است این سوال پیش بیاید که تست سی آر پی چگونه انجام می شود! در ادامه به این موضوع می پردازیم!

روش انجام تست سی آر پی

اگر می خواهید این کار را در مراکز درمانی انجام دهید، روش انجام کار بدین صورت است:

 • پرستار محصولی را که مشابه به گوش پاک کن است در حلق فرو می برد تا مخاط حلق را جمع کند.
 • گاهی پرستار از این محصول برای جمع کردن مخاط بینی استفاده می کند و آن را در یک سوراخ بینی فرو می برد و می چرخاند.
 • پس از آن این محصول را در یک محلول می گذارد و نام شما را می نویسد.

در اینجا تست سی آر پی به پایان رسیده است و شما می توانید 8 ساعت بعد برای دریافت نتیجه به مرکز درمانی مورد نظر مراجعه کنید.

آیا تست سی آر پی دردناک است؟

شاید بتوان گفت یکی از نگرانی های بیشتر افراد در مورد دردناک بودن این تست است. باید بدانید که این تست به هیچ عنوان دردناک نیست و شما هرگز نباید در این مورد نگرانی داشته باشید، تنها ممکن است با فرو رفتن محصول گوش پاک کن مانند در بینی حس ناخوشایندی داشته باشید و یا وقتی این محصول در حلق می رود ناگهان حسی مانند تهوع را احساس کنید. خبر خوب این است که این حالت ها ظرف مدت چند دقیقه از بین می روند.

آیا نتیجه این تست قابل اعتماد است؟

باید بدانید تست سی آر پی که در مراکز درمانی انجام می شود قابل اعتماد است و می تواند عفونت فعال بیماری کرونا را نشان دهد. در نتیجه، در بیشتر موارد دیگر نیاز به تکرار تست نیست و اگر این تست نشان دهد که شخصی به بیماری کرونا مبتلا شده است باید سریعا برای درمان اقدام کند.

چه زمانی برای تست سی آر پی مراجعه کنیم؟

وقتی علائمی مانند سرفه، عطسه و سردرد آغاز شد باید در منزل بنشینید و خود را قرنطینه کنید. اگر پس از 24 ساعت تا 72 ساعت علائم بیشترشد باید سریعا برای تست سی آر پی به مراکز درمانی مراجعه کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که نباید بیشتر از این مدت نباید انجام این تست را به تعویق بیاندازید.

آزمایش پی سی آر

آزمایش پی سی آر آن چنان که شما فکر می کنید آزمایش سختی نیست تنها از بزاق دهان و بینی در انتهای حلق و بینی برای انجام این آزمایش استفاده می کنند و لازم نیست تا شما آمادگی سختی را قبل از آزمایش در نظر بگیرید. ناشتا بودن قبل از آزمایش ملاک نیست و چنانچه لازم باشد ترشحات را تخلیه می کنند تا آلودگی خاصی در زمان نمونه گیری از دقت و جواب آزمایش کم نکند.  برخی از افراد احساس می‌کنند که آزمایشی که به واسطه حلق و بینی گرفته می شود ممکن است کمی با درد و سوزش همراه باشد در صورتی که این چنین نیست و متخصصین ماهر می توانند آزمایش را به درستی و با دقت بسیار بالا انجام دهند که بدین ترتیب هیچ گونه درد و سوزش خاصی را تجربه نکنید. جواب دهی آزمایش پی سی آر بعد از 2 ساعت برای شما ارسال می گردد.

آیا آزمایش کرونا تنها برای بیماری تنفسی کرونا مناسب است؟

به واسطه اینکه کرونا ممکن است در ابتدا به خاطر علائم تنفسی مایعات خاصی را در انتهای حلق و بینی به وجود آورد، صددرصد بعد از مدتی حتی در ظاهر فرد نشانه ها و علائم کرونا بروز پیدا می کند و می تواند گوارش و کلیه را نیز تحت کنترل داشته باشد. به همین دلیل آزمایش پی سی آر را می توان بر روی نمونه های مدفوع، خون و ادرار  نیز انجام داد که در بسیاری از آزمایشگاه ها این روش مرسوم نیست. اما به هر حال آزمایش این چنینی تنها برای تشخیص بیماری تنفسی کرونا انجام نمی شود و اگر شما آزمایش را به صورت استاندارد بالا در نظر بگیرید، صددرصد هزینه آن نسبت به آزمایش خون مقداری بالاتر برای شما برآورد می شود که تشخیص و دقت بالاتری را نیز می توانید به صورت مطمن مدنظر داشته باشید.

آزمایش پی سی آر که نتیجه آن را شما باید با توجه به نظر پزشک مورد بررسی قرار دهید. این گونه است که در برخی از شرایط ممکن است از قسمت تنفسی به سمت گوارش بیماری در حال جریان باشد به همین دلیل نتیجه منفی این آزمایش را حتی پزشک باید تایید نماید. شما بعد از جواب قطعی می توانید نسبت به قرنطینه و بسیاری از موارد اینچنینی هرچه سریع تر اقدام نمایید. متأسفانه برخی از افراد شاید به خاطر قیمت و هزینه بالاتر این آزمایش از انجام آن خودداری نمایند. در صورتی که برخی از آزمایش ها پاسخ مناسب و قطعی را ارائه نمی دهد و بدین ترتیب است که شما باید همیشه کیفیت را ملاک هر کاری قرار دهید. چنانچه برای شما استاندارد آزمایش و جواب مطمئن آن مهم است، تست پی سی آر بهترین گزینه است که امروزه بسیار استفاده از این آزمایش رایج شده است.

تست پی سی آر

تست پی سی آر برای تشخیص ویروس کرونا انجام می پذیرد. با توجه به نمونه های دستگاه تنفسی همانند بزاق بینی و حلق می توان از تست پی سی آر با یک نتیجه روشن و دقیق استفاده نمود. انجام این تست به این دلیل که می تواند تشخیص به موقع و جواب دهی سریع تری نسبت به دیگر تست های کرونا داشته باشد، در بین دیگر تست های مخصوص به کرونا کاربرد بیشتری را به خود اختصاص داده است. متاسفانه این ویروس به راحتی در حال انتقال است. باید شما برای جلوگیری از آسیب بیشتر به بدن هر چه سریع تر آن را تشخیص داده و به درمان آن اقدام کنید. قرطینه بهترین و بدون دردسر ترین روشی است که می توانید انجام دهید. متاسفانه برخی از افراد به نکات بهداشتی توجهی ندارند و این چنین است که زمینه انتقال ویروس را بیشتر فراهم می کنند.

چه زمانی باید از تست پی سی آر استفاده کنیم؟

تست پی سی آر را شما معمولا زمانی که با سردرد و بدن درد، تنگی نفس و مهمتر از همه تب بالا رو به رو هستید باید انجام دهید. صددرصد این نوع تست می تواند برای شما یک تست ضروری با این اوصاف به حساب آید که از انتهای بینی و حلق عملیات آزمایش آن را آغاز می کنند؛ چرا که بعد از یک هفته که علائم خود را نشان می دهند، قسمت انتهای بینی و حلق می تواند برای نمونه گیری بسیار موثرتر باشد. زمانی که علائم گفته شده به صورت خفیف بروز پیدا می‌کند، اصولا بنابر توصیه پزشک شما می توانید از این تست استفاده کنید که معمولا افراد بالاتر از ۵۵ سال و یا آن دسته از عزیزانی که به هر دلیلی با بیماری های مختلف سیستم ایمنی بدن مواجه هستند، این تست برای آن ها ضروری به حساب می آید.

انجام تست پی سی آر را بهتر است افرادی که به بیماری های خاصی همچون دیابت، مشکلات قلبی عروقی، تنفسی، سرطان و فشار خون بالا مبتلاء هستند یک تست ضروری در نظر بگیرند. حتی نباید خانم های عزیز باردار نیز در زمان بروز علائم کرونا از انجام این تست غافل شوند و در صورت بروز علائم گفته شده این نوع تست یک تست ضروری محسوب می شود و معمولا کارمندان پر تلاشی که در قسمت مراقبت های پزشکی فعالیت می کنند و جزء افراد پرخطر به حساب می آیند، بهتر است انجام این تست را یک ضرورت در نظر بگیرند. به هر حال داروهای خاصی مانند کروتون که می تواند سیستم ایمنی بدن را تا حدودی سرکوب کند، باعث می شود تا مصرف‌کننده با وجود علائم کرونا از این تست به عنوان یک ضرورت کامل استفاده نماید. ویروس کرونا را جدی بگیرید؛ چرا که جدی نگرفتن آن عواقب سنگینی را برجا می گذارد.

آزمایش پی سی آر در منزل

دیر زمانیست که آزمایش پی سی آر در منزل با کمترین هزینه و در کمتر از 24 ساعت کاری ممکن است. دیگر نیازی نیست برای اطمینان از مثبت یا منفی بودن کرونا به آزمایشگاه مراجعه کنید. به این ترتیب هم انرژی شما هدر نمی رود و هم امکان انتقال ویروس به سایر افراد به صفر می رسد. از طرفی استفاده از این خدمات برای افراد ناتوان و کم توان نیز بسیار مفید خواهد بود.

در کدام شهرهای ایران آزمایش پی سی آر در منزل صورت می گیرد؟

در حال حاضر در اکثر شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، کرج، شیراز، تبریز، مشهد و اصفهان امکان آزمایش پی سی آر در منزل وجود دارد. قیمت آزمایش پی سی آر در منزل حدودا 389 هزار تومان است اما این رقم ممکن است از شهری به شهر دیگر اندکی متفاوت باشد. برای اطمینان از هزینه این تست پیشنهاد می کنیم قبل از درخواست قیمت آن را از مرکز مورد نظرتان جویا شوید.

نکاتی برای انجام تست کرونا در منزل

اگر قصد استفاده از خدمات آزمایش پی سی آر در منزل را دارید، شما باید قبل از اقدام نکات زیر را بدانید:

 • هدف از انجام تست تشخیص وجود ویروس کرونا در بدن است.
 • برای آمادگی قبل از آزمایش نباید تا چند ساعت قبل از تست قرقره کرده باشید.
 • نمونه از بزاق دهان و بینی شما گرفته می شود.
 • بعد از پرداخت آنلاین هزینه تا 24 ساعت کاری به منزل شما مراجعه خواهد شد.
 • بعد از پرداخت مبلغ تا 4 ساعت زمان هماهنگی شما برای آدرس دهی وجود دارد.
 • جواب تست شما تا 24 ساعت کاری آماده خواهد بود.
 • این نوع تست برای تمامی پروژه های داخلی و بین المللی قابل استفاده است.

مورد آخر به این معنی است که جواب آن در سطح جهانی مورد تایید بوده و جای هیچگونه نگرانی نیست. اگر قصد خروج از کشور را دارید، این مورد را حتما با پشتیبانی هماهنگ کنید.

برای پیشگیری از کرونا چه کنیم؟

این ویروس از طریق مخاط منتقل می شود. پس مراقب کسانی که عطسه یا سرفه می کنند باشید. از افراد معمولی نیز باید تا 2 متر فاصله بگیرید چرا که ممکن است آب بزاق دهان ناخواسته به سمتتان آمده و موجب بیماریتان شود. به همین دلیل است که استفاده ز ماسک برای همگان اجباری است. شستن دست ها با آب و صابون و استفاده از الکل را نیز فراموش نکنید. آزمایش پی سی آر در منزل به راحتی صورت می پذیرد. برای این کار تنها لازم است که با مراکزی که دارای این خدمات هستند تماس گرفته و بعد از پرداخت هزینه تست تا 24 ساعت کاری منتظر مراجعه به منزلتان باشید. تمامی مراحل انجام تست همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

انجام تست کرونا در منزل تهران

انجام تست کرونا در منزل تهران عبارتی است که از شروع این بیماری در ایران تا به کنون در گوگل بسیار سرچ شده است. شاید علت این موضوع تنها ناتوانی افراد مسن برای بیرون رفتن از خانه نباشد. بسیاری از مردم در پیک های کرونا ترس های بسیاری برای بیرون رفتن از خانه داشتند. اما از طرفی چون گاها مجبور بودند بیرون بروند لازم بود تست کرونا انجام داده و از سلامتی خود مطمئن می شدند. برای مثال کادر پرواز بسیار به این نوع خدمات نیاز داشته و دارند.

آیا انجام تست کرونا در منزل تهران رایگان است؟

انجام تست در خانه هزینه دارد و اغلب رایگان نیست. اگر به دنبال قیمت انواع تست هستید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری قیمت تست مورد نظرتان را از مراکز مختلف جویا شوید. از آنجایی که این نوع تست را معمولا در مواقع بحرانی انجام می دهیم، هزینه آن در مقایسه با اطمینان از سلامتی شما در اولویت نخواهد بود.

انجام تست های مختلف در خانه به چه شکلی انجام می شود؟

این تنها تست کرونا نیست که در خانه انجام می شود. بسیاری از افراد مسن یا کسانی که از لحاظ بدنی توانایی ندارند از این خدمات استفاده می کنند. برخی از تست های دیگر نیز در خانه با کمک تیم حرفه ای با ابزار مناسب قابل انجام است. مثلا تست قند خون به راحتی در خانه انجام می شود. وسایل مورد استفاده کاملا استریل شده و آکبند هستند. نتیجه این تست ها نیز معمولا به موبایل افراد فرستاده شده و یا با پست به درب خانه شما می آید. لازم به ذکر است که جواب آزمایش کرونا معمولا بین 8 تا 24 ساعت آماده می شود.

چرا تست کرونا؟

همانطور که ذکر شد، این بیماری بسیار خطرناک بوده و در بسیاری از موارد با سرماخوردگی با آلرژی اشتباه گرفته می شود. به همین دلیل است که بعضا افراد بدون توجه به وخامت موضوع در محل کار خود حاضر شده و یا به مسافرت می روند. در اینجا توجه به این مساله لازم است که شما باید بعد از اینکه علایم اولیه کرونا را در خود یا افراد خانواده تان دیدید، سریعا تست گرفته و بدون اطمینان از منفی بودن آن از خانه خارج نشوید. خدمات انجام تست کرونا در منزل تهران نیز به همین دلیل بسیار رایج شده است. چرا که بسیار سریع عمل کرده و نتیجه نیز تا 24 ساعت اعلام می شود.

انجام تست کرونا در منزل راهی مطمئن برای پی بردن به منفی با مثبت بودن کرونا در بدن شما و سایر افراد خانواده است. یا این روش هم خودتان از قرنطینه خارج نمی شوید و هم دیگران را آلوده نخواهید کرد. از طرفی بسیاری از کسانی که بیمار می شوند حال و احوالی برای رفتن به مراکز بهداشت یا کلینیک ها برای انجام تست ندارند. پس چه بهتر که از این خدمات استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

تست pcr در منزل

تست pcr در منزل را شما می توانید به راحتی بدون این که به آزمایشگاه و بیمارستان مراجعه کنید در منزل نیز به واسطه اعزام یک تیم ماهر و متخصص انجام دهید. این نوع آزمایش که برای نشان دادن وجود ویروس کرونا در بدن طراحی شده است به واسطه بزاق دهان یا بینی می تواند به تشخیص درست کرونا کمک کند.  شما از جمله فعالیت هایی که باید قبل از آزمایش انجام دهید این است که از هرنوع قرقره کردن قبل از آزمایش حداقل چند ساعت اجتناب کنید. جواب دهی آزمایش شما ۲۴ ساعت بعد برای شما ارسال می شود و طبعا نسبت به روش ‌های دیگر می‌ تواند علاوه بر این که قیمت بسیار کمتری دارد روند آسان تری را برای شما مشخص نماید. متأسفانه برخی از افراد از این خدمات اطلاع چندان درستی ندارند و این چنین است که شاید روزهای زیادی را با استرس و نگرانی سپری می کنند.

چرا باید از تست pcr در منزل استفاده کنیم؟

همان گونه که می‌دانید ویروس منحوس کرونا می تواند به واسطه تنفس انسان منتقل شود و به همین دلیل است که شما علاوه بر تشخیص درست و با قرنطینه در منزل می توانید از ابتلاء دیگران به این ویروس با طرز صحیح استفاده از ماسک و همچنین فاصله اجتماعی و استفاده از انواع ضد عفونی کننده جلوگیری کنید. بدنی ترتیب با وجود علائم کرونا و مشاوره با کارشناس یک وب سایت آنلاین در این زمینه استفاده از تست pcr در منزل باعث می شود تا شما بتوانید با یک تشخیص درست و قطعی مدت زمان قرنطینه خود را مشخص کنید و از آسیب رساندن به دیگران و مهمتر از همه آسیب بیشتر به خود جلوگیری به عمل آورید. تست pcr در منزل یکی از تست های کم هزینه و البته سریع برای تشخصی درست و مطمئن محسوب می شود.

تست pcr در منزل همان طور که به این موضوع اشاره شد را  شما می توانید یک تست کاملا مطمئن در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که این تست به راحتی و بدون دردسر خاصی انجام می پذیرد. تست پی سی آر از طریق بزاق دهان و بینی انجام می شود و حتی با پشتیبانی کامل برای پروازهای بین المللی نیز این آزمایش در منزل به راحتی با تشخیص قطعی انجام می پذیرد. اما زمانی که به یک وب سایت آنلاین و معتبر در این زمینه مراجعه می کنید با توجه به تکمیل فرم و مشاوره ای که کارشناس با شما انجام می دهند با تعیین زمان مشخص و خاصی متخصصین خود را به منزل شما اعزام می‌کند و هر چه سریع تر مراحل انجام تست پی سی آر برگزار می شود و بدون استرس شما می توانید منتظر جواب قطعی نمونه آزمایشی خود باشید.

آزمایش pcr

آزمایش pcr که امروزه در بین تست ها و آزمایش های کرونا نام آن را بسیار می شنوید جزء آزمایش های بسیار آسان برای شناسایی و تشخیص کرونا است و در این بین، چنانچه شما با علائم خاصی روبرو باشید، مانند تب بالا، اسهال و سردرد شدید و دیگر مواردی که به خوبی همه آن را می شناسیم،  باید نسبت به انجام آزمایش pcr اقدام نمایید. از جمله دلایلی که امروزه این آزمایش توانسته تا این حد مورد استقبال قرار بگیرد، به خاطر دقت و اطمینانی است که شما می توانید برای انجام آن در نظر بگیرید. معمولا آزمایش پی سی آر را نیز می‌توان به راحتی در منزل به واسطه متخصصین انجام داد، تنها کافی است از یک وب سایت آنلاین و اینترنتی معتبر به دریافت این خدمات بپردازید. تنها با یک سرچ کوچک وب سایت های معتبری را می توانید پیدا کنید که به تست کرونا در منزل اقدام می نمایند.

چرا آزمایش پی سی آر نسبت به آزمایش خون گران تر است؟

آزمایش pcr را می توانید با توجه به انجام آن در یکمرکز معتبر بر یک آزمایش استاندارد در نظر بگیرید. عمدتا این آزمایش به واسطه وجود ماده ژنتیکی ویروس که می‌تواند آن را تجزیه کند انجام می پذیرد. یکی از دقیق ترین و قابل قبول ترین آزمایش ها برای تشخیص عفونت فعال کرونا در بدن به حساب می آید. هم چنین یکی از مزیت‌های این آزمایش این گونه است که تنها برای تشخیص بیماری تنفسی کرونا از آن استفاده نمی شود و شما می توانید بر روی نمونه های دیگری از قبیل مدفوع، خون و ادرار از این آزمایش استفاده کنید. به همین دلیل است که هزینه این آزمایش به خاطر کیفیت، استاندارد، تجهیزات و نیروی متخصصی که دارد نسبت به دیگر آزمایش ها خصوصا آزمایش خون هزینه بالاتری را می طلبد. اما در هر صورت شما نیاز به ناشتا و یا آمادگی خاصی برای انجام این آزمایش ندارید.

با توجه به زمینه ابتلاء به ویروس کرونا به خاطر عدم رعایت بهداشت و شاید دلایل دیگری که شاهد آن هستیم شما می توانید به واسطه انجام آزمایش pcr  هرچه سریع تر به تشخیص قطعی کرونا اقدام نمایید. اما در این بین، باید این نوع آزمایش را به افراد متخصص واگذار کنید تا با دقت هرچه بیشتر و استفاده از تجهیزات کامل این آزمایش را با نتیجه قابل قبول تری برای شما انجام دهند. امروزه استفاده از خدمات آنلاین باعث می شود تا بتوانید به راحتی، بدون هزینه رفت و آمد و بدون مشکل به انجام این آزمایش اقدام کنید. به خاطر دقت بسیار بالایی که برای آزمایش پی سی آر وجود دارد شما نباید هزینه آن را جزء هزینه های غیر معقولانه در نظر بگیرید. تنها باید به افراد معتبر و متخصص در این زمینه اعتماد کنید.

تست پی سی آر رایگان

تست پی سی آر رایگان در اغلب شهرهای بزرگ و مراکز استان ها انجام می شود. البته شرایط رایگان بودن برای افراد متفاوت است. اغلب مراکز برای تست کرونا هزینه دریافت می کنند. اما در برخی شرایط خاص رایگان بودن آن نیز ممکن است. اغلب مراکز دولتی مانند مراکز بهداشت تست پی سی آر رایگان را انجام می دهند. نتیجه این تست نیز کاملا صحیح و مورد اعتماد است.

چرا تست کرونا مهم است؟

انجام تست کرونا برای برخی از افراد بسیار حیاتی است. بسیاری از ما نمی توانیم دورکار بوده و به سرکار خود نرویم. برای مثال کادر درمان، کارمندان بانک یا کادر پرواز نمی توانند در محل کار خود حاضر نشوند. برای بسیاری از این افراد تست پی سی آر رایگان است. در نتیجه اگر جز افرادی هستید که باید سرکارتان باشید اما علائم ضعیفی از کرونا مانند آبریزش بینی یا عطسه و یا سردرد را در خود احساس می کنید، بهتر است به دنبال تست پی سی آر باشید. چرا که بی توجهی به همین علایم ساده می تواند تبعات سختی برای شما و اطرافیانتان به دنبال داشته باشد.

شرایط استفاده از تست رایگان کرونا چیست؟

انجام این تست هیچ شرایط خاصی نمی خواهد فقط یادتان باشد که چند ساعت قبل از تست قرقره نکنید. اگر خواستار مراجعه تیم به منزلتان هستید، شما باید با مرکز مورد نظرتان تماس گرفته و بعد از واریز مبلغ منتظر اعزام تیم به منزلتان باشید. قطعا اگر خدمات مرکز رایگان باشد این مرحله نیز نیاز نبوده و فقط باید آدرس محل سکونت خود را ثبت کنید. البته لازم به ذکر است که اغلب خدمات تست در منزل رایگان نیستند و برای استفاده از تست پی سی آر رایگان باید به دنبال مراکز رایگان شهرتان باشید.

تست PCR تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

تست کرونا برای بیمه شدگان تامین اجتماعی رایگان است. این دستور از جانب مقام معظم رهبری صادر شده و و توسط دولت نیز ابلاغ شده است. این تست هم اکنون در مراکز ذکر شده از طرف دولت به صورت رایگان انجام می شود. در اینجا توجه به سه نکته حائز اهمیت است:

1- تست پی سی آر رایگان تنها در مراکز مجاز و با رعایت استانداردها و ضوابط فنی آزمایشگاه مرجع سلامت انجام می شود.

2- شما باید اطلاعات خود را در در سامانه های پرونده الکترونیک سطح یک تبادل اطلاعات و در سامانه پرونده الکترونیک ایرانیان (سپاس) سطح دو به ثبت رسانده باشید.

3- در تمامی مراکز یاد شده رعایت اندیکاسیون و پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت ضروری است.

تست پی سی آر رایگان بعد از دستور رهبری و ابلاغیه سازمان بهداشت در تمامی مراکز استان ها انجام شد. در حال حاضر نیز شما می توانید با ثبت اطلاعات خود در در سامانه های پرونده الکترونیک سطح یک و سامانه پرونده الکترونیک ایرانیان (سپاس) سطح دو تست رایگان خود را در یکی از مراکز معتبر شهرتان انجام دهید.

تست کرونا در خانه

تست کرونا در منزل که امروزه بسیاری از افراد به دنبال آن هستند به این دلیل که قصد ندارند از خانه خارج شوند به انجام آن تمایل دارند.  بهتر است در ابتدا شما مطمئن شوید که آیا علائم و نشانه های کرونا را دارید و یا تنها به سبب تلقین و استرس بیش از حد احساس می کنید که به این ویروس مبتلاء شده اید. در هر صورت تست کرونا در خانه را شما می توانید از افراد متخصص بخواهید که در منزل برای شما انجام دهند. تنها با یک سرچ کوچک یک تیم ماهر و پشتیبان به محل اعزام می شوند و تست کرونا را با تجهیزات کاملی که در اختیار دارند از شما می گیرند. باید بدانید که امروزه با پیشرفت صفحات مرورگر دیگر نگران خدمات اینچنینی نباید باشید. به هر حال بسیاری از افراد قصد ندارند در زمان شیوع ویروس کرونا از منزل خارج شوند که این امر کاملا طبیعی است.

کرونا چه علائمی دارد؟

علائم کرونا را شما در ابتدا باید بشناسید تا به واسطه آن بتوانید به انجام تست کرونا در خانه اقدام کنید. علائم عفونت و علائم گوارشی صددرصد تفاوت بسیار زیادی با سرماخوردگی داردارند. اما تا حدودی در گروه خانواده سرماخوردگی قرار می گیرند. هرگونه گرفتگی و آبریزش بینی، سرفه و یا عطسه را شما در کنار ترشحات پشت حلق ومهم تر از همه پر آب شدن چشم باید برای علائم کرونا در نظر بگیرید. البته این علائم تا حدودی شبیه به علائم سرماخوردگی به حساب می آید که سرماخوردگی اصلی حدودتا تا 10 روز می‌تواند برطرف شود اما مشکلات تنفسی، تهوع و استفراغ و مهمتر از همه اسهال و سردردهای شدید در کنار از دست دادن حس بویایی و چشایی از جمله عوامل کلیدی ابتلاء  به کرونا محسوب می شود که شما در صورت بروز این علائم باید هرچه سریعتر برای تست کرونا خود را آماده کنید.

چنانچه شما با هر کدام از علائم بالا روبرو شوید بهتر از هر چه سریع تر از خدمات تست کرونا در خانه استفاده کنید؛ چرا که تشخیص به موقع صددرصد می‌تواند بر روند بیماری شما تاثیر چشم گیری بگذارد.  معمولا به خاطر این که بیمارستان جزء  مکان های خطرناک در این شرایط به حساب می آید، بهتر است با مراجعه به یک سایت اینترنتی معتبر از یک گروه کاربلد بخواهید که به منزل اعزام شوند و به انجام تست کرونا در منزل هرچه سریع تر بپردازند. به این دلیل که در یک وب سایت اینترنتی شما می توانید در ابتدا فرم مورد نظر را پر نمایید تا کارشناسان بعد از مشاوره تلفنی شما زمانی را بتوانند تعیین نمایند و در منزل حضور پیدا کنند. بعد از نمونه گیری آزمایشگاه هرچه سریع تر پاسخ مطمئن را برای ارسال می نمایند.

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل تهران امروزه به واسطه ارائه خدمات آنلاین به راحتی انجام می پذیرد. تنها شما باید از یک وب سایت اینترنتی معتبر خدمات مربوط به تست کرونا هم چون تست pcr را انتظار داشته باشید. متأسفانه برخی از افراد با اینکه با این نوع خدمات در اینترنت آشنایی ندارند و شاید باید هزینه رفت و آمد و صف‌های طولانی را برای تست کرونا تجربه کنند از انجام این کار ضروری سرباز می زنند. این چنین نیز خطر ابتلاء دو چندان می‌شود و شما باید مشکلات بیشتری را در نظر بگیرید. اما با انجام تست کرونا در منزل تهران شما همشهریان عزیز تهرانی به راحتی می توانید بدون استرس و دغدغه تست کرونا خود به صورت دقیق انجام دهید و هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را برای قرنطینه مد نظر داشته باشید، ما متخصصین با تجربه را با تجهیزات کامل برای اعزام به منزل شما در تهران در نظر می گیریم.

چه زمانی تست کرونا ضروری است؟

تست کرونا در منزل تهران را شما باید زمانی که با علائم خاصی همچون مشکلات تنفسی، خستگی سردرد و از دست دادن ناگهانی حس چشایی و بویایی، گلودرد و آبریزش بینی، تب، سرفه، گرفتگی، تهوع و استفراغ رو به رو می شوید هر چه سریعتر در نظر بگیرید و انجام دهید؛ چرا که متاسفانه برخی از افراد به خیال اینکه این علائم ممکن است یک سرماخوردگی ساده باشد به انجام تست کرونا تمایلی ندارند. بعد از حدود ۱۰ تا ۱۴روز با شدیدتر شدن علائم شاید روند بهبود بیماری شرایط سختی را برای افراد به وجود آورد و به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم هر چه سریعتر با وجود این علائم سعی کنید از یک تیم متخصص و ماهر اینترنتی برای انجام تست در منزل استفاده کنید. صددرصد زمانی که متخصص در منزل این نوع تست را برای شما انجام دهد بسیار مطمئن تر است.

آن دسته از عزیزانی که بالاتر از ۵۵ سال سن دارند و یا با انواع بیماری‌هایی همچون دیابت، مشکلات تنفسی، قلبی، عروقی و یا سرطان دست و پنجه نرم می کنند، بهتر است انجام تست کرونا در منزل تهران را به هیچ عنوان نادیده نگیرند؛ چرا که در کمترین زمان می تواند از روند بیماری و پیشرفت آن جلوگیری کرد. حتی با یک قرنطینه ساده خانگی به راحتی بهبود یافت. اما اگر شما نسبت به انجام تست تمایل نشان ندهید، ممکن است عواقب ابتلاء به این ویروس بسیار سنگین باشد. همان گونه که مشاهده می کنید متاسفانه آمار مرگ و میر به واسطه ویروس کرونا در کشور روز به روز در حال افزایش است. این عواقب سنگین به خاطر عدم رعایت مناسب بهداشت و یا توجه به انجام تست به موقع است که در هر صورت با وجود اینترنت دیگر بهانه ای وجود ندارد.

pcr  در منزل

در دنیایی زندگی می کنیم که دیگر همانند سابق نیاز نیست برای انجام آزمایش ها به مطب مراجعه کنیم. بلکه می توانیم درخواست کنیم که پزشک و تیم درمانی به منزل بیایند و اقدامات درمانی را انجام دهند. تست PCR نیز یکی از خدمات درمانی است که امروزه توصیه می شود به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و عدم اتلاف وقت، در منزل صورت بگیرد. در ادامه این مطلب درباره pcr در منزل بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تست PCR در منزل چیست؟

تست کرونا در منزل یکی از آزمایش هایی می باشد که می توانید بدون دغدغه و هزینه های اضافی برای حمل و نقل و همچنین در کمترین زمان انجام دهید و از صحت سلامت خود و اعضای خانواده خود اطمینان حاصل کنید. اگر شما یا سایر اعضای خانواده در شرایط قرنطینه به سر می برید یا در هر صورت مایل به مراجعه به مراکز درمانی و انجام حضوری آزمایش ندارید تست PCR در منزل راه حل بسیار مناسبی برای موضوع می باشد.

مزایای انجام pcr در منزل

مراکز درمانی و آزمایشگاه ها این روز ها ممکن هستند خود آلوده باشند و باعث انتقال بیماری ها شوند. این روز ها علاوه بر پاندمی کرونا با نزدیک شدن به فصل سرد سال همزمانی این ویروس را با ویروس آنفولانزا خواهیم دید.  مراکز درمانی به علت حضور بیماران کرونا و آنفولانزا با حضور در این مراکز احتمال ابتلا به این بیماری ها بسیار افزایش می یابند. بنابراین اگر فقط احتمال ابتلا به کرونا را در خود حس می کنیم و نیازی به بستری شدن نباشد ، سعی کنیم در این مراکز کمتر حضور یابیم. با انجام تست PCR در منزل دیگر نیازی به خارج شدن از منزل و رها کردن قرنطینه نمی باشد. همچنین همکاران آنی آزما در هنگام مراجعه جهت نمونه گیری تمامی موارد پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و سعی در حفظ سلامت شما دارند.

افرادی مانند سالمندان ، زنان باردار، بیماران قلبی و پیوندی بیش از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند.  بنابراین این افراد باید از قرار گرفتن در مکان هایی پر ازدحام  خودداری کنند. اگر شما نیز مایل به انجام آزمایش های تشخیص کرونا می باشید و به دنبال انجام آزمایش در منزل و یا کار خود هستید،  انجام آزمایش های آنلاین در شرایط اکنون بهترین گزینه و انتخاب برای نمونه گیری و انجام آزمایش ها بی دغدغه می باشد. تست PCR در منزل برای تشخیص ابتلا به کرونا انجام می شوند و روشی مناسب تر به نسبت به روش های سرولوژی و آنتی بادی می باشد‌. البته با این که تست PCR  یک روش دقیق برای تشخیص کرونا کاربرد دارد باید توجه داشته باشید ممکن است اگر زود تر از زمانی مشخص اقدام به نمونه برداری کرده باشید جواب شما منفی کاذب باشد.

آزمایش pcr در منزل تهران

پیشگیری بهتر از درمان است. با اینکه این روزها با شیوع ویروس کرونا این عبارت را بسیار می شنویم؛ اما گاهی پیش می آید که اقدامات پیشگیرانه مانند ماسک زدن و ضدعفونی کردن دست ها و سطوح؛ کارساز نیست و ما به این بیماری تنفسی مبتلا می شویم. این اتفاق به ویژه در کلان شهرهایی مانند تهران می تواند مشکل ساز باشد و آمار مبتلایان را افزایش دهد. به همین خاطر یکی از روش های مطمئن به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ انجام آزمایش pcr در منزل تهران می باشد که در ادامه این مطلب بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

آزمایش pcr در منزل تهران چه مزایایی دارد؟

به واسطه شباهت علائم کرونا به سایر بیماری ها مثل آنفولانزا و سرما خوردگی و حساسیت فصلی بسیاری از افرادی که اقدام به دادن تست های کرونا می کنند به این ویروس مبتلا نیستند. هم چنین از آنجا که بیمارستان ها جزو اماکن بسیار خطرناک از نظر رفت و آمد مبتلایان کرونا هستند در صورتی که به کرونا مبتلا نباشید و به بیمارستان ها مراجعه کنید احتمال ابتلای خود و اطرافیان خود را به این ویروس بالا برده اید.

آزمایش pcr در منزل تهران چگونه صورت می گیرد؟

متخصصین آزمایشگاه با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و با استفاده از تجهیزات پک شده و استریل و یکبار مصرف اقدام گرفتن تست از متقاضیان می کنند. متخصصین برای هر بار نمونه گیری از ماسک و دستکش جدید استفاده می کنند و ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی قبل و پس از هر بار نمونه گیری نسبت به ضد عفونی کردن کلیه تجهیزات و شستشوی دست ها می کنند. لذا تست در منزل از این روش به جرات کم خطر ترین روش اطمینان از ابتلا یا عدم ابتلای شما محسوب می شود.

از سایر مزایای آزمایش pcr در منزل تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تشخیص به موقع کرونا به درمان و گذر سریع تر از این بیماری کمک می کند.
 2. با اطمینان از ابتلای خود، می توانید خود قرنطینه کنید و از ابتلای افراد آسیب پذیر خانواده و دوستان جلوگیری کنید.
 3. در صورتی که بیماری را پشت سر گذاشته باشید توانید با توجه به نتیجه ی تست از قرنطینه خارج شوید.

با تست PCR می توانید بفهمید که همین حالا به ویروس کرونا آلوده هستید یا خیر، از آنجا که امروزه خطر شیوع ویروس کرونا در هر فضایی وجود دارد؛ توصیه می شود که این تست را در منزل انجام دهید تا با تشخیص به موقع کرونا به درمان و گذر سریعتر از این بیماری کمک کنید و همچنین با اطمینان از ابتلای خود، خود را قرنطینه کرده و از ابتلای افراد آسیب پذیر خانواده و دوستان جلوگیری کنید.

آزمایش آنتی بادی در منزل

این روزها بسیار می شنویم که افراد در کنار تست PCR؛ اقدام به انجام تست آنتی بادی نیز می کنند. تست آنتی بادی یک منبع مطمئن به منظور تشخیص وجود آنتی بادی های ویروس کرونا در بدن است. به بیان ساده تر؛ تست آنتی بادی مشخص می کند تا چند درصد شما در برابر این ویروس ایمن هستید. از آنجایی که این روزها رفتن به آزمایشگاه ها می تواند بسیار خطرناک باشد، بنابرین انجام آزمایش آنتی بادی در منزل می تواند یک گزینه مطمئن باشد که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

درباره ویروس کرونا بیشتر بدانیم

بیماری کرونا ویروس (COVID-19) یک بیماری عفونی است که توسط ویروس کرونا ایجاد شده است. بیشتر افرادی که با COVID-19 بیمار می‌شوند علائم خفیف تا متوسطی را تجربه می‌کنند و بدون درمان خاصی بهبود می یابند. ویروس کرونا عمدتا از طریق قطره هایی ایجاد می شود که فرد آلوده هنگام سرفه، عطسه یا بازدم ایجاد می‌کند. این قطرات بیش از حد سنگین هستند که بتوانند در هوا آویزان شوند و به سرعت بر روی کف یا سطوح می‌ریزند. بنابراین اگر در مجاورت فردی با کووید-19 باشید یا با لمس یک سطح آلوده و سپس چشم، بینی یا دهان، می توانید با تنفس در ویروس آلوده شوید.

آزمایش آنتی بادی

آزمایش آنتی بادی (سرولوژی) به دنبال آنتی بادی در خون شماست تا مشخص شود آیا شما قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده اید یا خیر. آنتی بادی ها پروتئینی هستند که بلافاصله پس از آلوده شدن یا واکسیناسیون توسط سیستم ایمنی بدن ایجاد می شوند. آنتی بادی ها به شما کمک می کنند تا در برابر عفونت ها مقابله کنید و می تواند شما را از ابتلا دوباره به آن بیماری محافظت کند. اینکه چه مدت ممکن است این محافظت طول بکشد برای هر بیماری و هر فرد متفاوت می تواند متفاوت باشد.

توجه کنید که برای تشخیص ابتلای فعلی شما به ویروس COVID-19 نباید از آزمایش آنتی بادی استفاده شود، مگر در مواردی که آزمایش ویروس به تأخیر می افتد. آزمایش آنتی بادی نشان نمی دهد که در حال حاضر به ویروس کرونا مبتلا هستید یا خیر زیرا ممکن است 1-3 هفته پس از ابتلا، بدن آنتی بادی تولید کند و بدن شما در آن لحظه به میزان کافی آنتی بادی تولید نکرده باشد پس بهترین زمان برای انجام آزمایش آنتی بادی 3 هفته پس از ابتلای شما به ویروس کروناست. تست آنتی بادی یک مرجع مطمئن برای میزان محافظت شما در برابر ویروس کرونا است که بهتر است حداقل بین یک الی سه هفته بعد از ابتلا به ویروس کرونا داده شود. چرا که بدن بعد از این مدت شروع به تولید پروتئین های آنتی بادی کرده که در تست مربوط به آن مشخص می گردد.

انجام آزمایش pcr در تهران

این روزها که مشغول دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا هستیم؛ یکی از درخواست های متعدد در آزمایشگاه ها انجام آزمایش pcr در تهران است. این تست با اینکه اندکی خطا دارد اما می تواند ویروس کرونا را تشخیص دهد. شما نیز با انجام آزمایش pcr در تهران می توانید کرونای خود را به موقع تشخیص داده؛ خود را قرنطینه کرده و مانع از شیوع این ویروس شوید. در ادامه این مطلب درباره انجام آزمایش pcr در تهران بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آزمایش pcr را بشناسیم

تست کرونا در منزل یکی از آزمایش های مهم جهت تشخیص کرونا می باشد. این تست ماده ژنتیکی ویروس را مورد بررسی قرار می­ دهد همچنین وجود ویروس فعال در بدن را نشان می دهد. COVID_19 یک بیماری عفونی است که توسط ویروس SARS-CoV-2 ایجاد می‌شود و با روشی مشابه با ویروس سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، به راحتی بین افراد گسترش می‌یابد. اغلب مبتلایان به COVID-19 دارای بیماری تنفسی خفیف تا متوسط هستند، و برخی ممکن است علامتی نداشته باشند (عفونت بدون علامت). برخی دیگر دچار علائم شدیدی می‌شوند و نیاز به درمان تخصصی و مراقبت‌های ویژه پیدا می‌کنند

چه کسانی باید تست PCR  را باید انجام دهند؟

به افرادی که دارای علائم اولیه و اثبات شده کرونا مانند تب، تنگی نفس، سرفه های خشک، دردهای عضلانی، خشتگی مفرط، گلودرد و غیره هستند توصیه می شود که حتما در اولین فرصت تست کرونا بدهند تا با تشخیص زودهنگام و قرنطینه خود؛ مانع از جلوگیری از شیوع این ویروس شوند.

انجام آزمایش pcr در تهران چگونه صورت می گیرد؟

تست PCR در منزل بر خلاف تست آنتی بادی با آزمایش خون انجام نمی شود. این تست از سیستم تنفسی، مانند قرار دادن گوش پاک کن در بینی، نمونه گرفته می­شود تا مشخص شود در حال حاضر به ویروس SARS-CoV-2، که باعث بروز بیماری کووید-19 می­شود، مبتلا هستید یا خیر. بعضی از تست ­ها در محل مراقبت از بیمار انجام می ­شود. یعنی جواب آزمایش کم­تر از یک ساعت در همان محل تست آماده است اما لازم است دسته­ دیگری از تست ­ها برای بررسی به آزمایشگاه فرستاده شود و این فرایند 1 الی 2 روز طول می ­کشد. این تست به طور کلی با یکی از نمونه های زیر انجام می پذیرد:

 • مخاط حلق یا بینی (اکثر تست­ ها)
 • بزاق (تعداد کمی از تست ­ها)

پزشک با کمک کیت تشخیصی و آزمایش های مربوطه، اقدام به شناسایی ویروس کرونا می کند. انجام آزمایش pcr در تهران امروزه بسیار متداول شده است و افراد بسیاری به منظور تشخیص بیماری اقدام به انجام این آزمایش می کنند. در صورتی که شما نیز دارای علائمی مانند تب، تنگی نفس یا سرفه های خشک هستید پیشنهاد می کنیم که حتما تست PCR انجام دهید.

انجام تست pcr در تهران

تهران بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر تهران است و بدیهی است که در زمان های پندمی؛ تهران بیشتر از بقیه شهر ها در معرض آسیب و خطر قرار می گیرد. نمونه این ادعا با شیوع ویروس کرونا اثبات می شود. از زمان شروع این همه گیری روزانه افراد بسیاری در تهران بستری شده و افراد بسیاری به کام مرگ می روند. بنابرین لزوم انجام تست pcr به محض مشاهده اولین علائم مشخص می شود. در ادامه این مطلب درباره ضرورت انجام تست pcr در تهران بیشتر صحبت خواهیم کرد.

انواع تست کرونا

برای تشخیص کرونا دو نوع کلی تست وجود دارد، تست آنتی بادی یا آزمایش خون و تست PCR. با تست آنتی بادی و آزمایش خون می توانید بفهمید که در اکنون یا در گذشته به کرونا مبتلا بوده اید یا خیر اما به دلیل اینکه ممکن است در اثر سرماخوردگی و سایر انواع کرونا ها هم نتیجه این تست مثبت شود.

 بهتر است برای اطمینان با تست PCR همزمان انجام شود.با تست PCR می توانید بفهمید که همین حالا به ویروس کرونا آلوده هستید یا خیر، از آنجا که با این تست نمی توانید متوجه شوید که آیا تا بحال کرونا را داشته اید یا خیر توصیه می شود که همزمان با تست آنتی بادی انجام شود.

در صورت مشاهده چه علائمی به انجام تست pcr درتهران اقدام کنیم؟

در صورتی که هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید؛ سریعا برای انجام تست pcr اقدام کنید:

 • تب بالا

یکی از اولین علائمی که در کرونا شناسایی شد و در عموم مبتلایان دیده شده است تب 38 تا 40 درجه است.

 • سرفه خشک

سرفه ها می تواند بسته به شخص کم یا زیاد باشد اما عموما بدون مخاط در گلو و بعضا همراه با سوزش هستند.

 • تنگی نفس

مشکل و سنگینی در هنگام نفس کشیدن خصوصا در هنگام خواب که ممکن است با حساسیت فصلی اشتباه گرفته شود.

 • خستگی

خستگی مفرط بدون ارتباط به حجم فعالیت روزانه شما از علائمی است که برای بی علامت ترین افراد هم اتفاق افتاده است.

 • درد عضلات

کوفتگی و درد بدن در پهلوها، کمر، پاها و استخوان ها می تواند از علائم کرونا باشد.

 • سر درد

در روزهای اول ممکن است سردرد و درد پشت چشم تجربه کنید که ممکن است با سرماخوردگی فصلی و سینوزیت اشتباه بگیرید. در صورت مشاهده علائمی مانند سردرد، خستگی مفرط، تب، گلو درد، تنگی نفس، سرفه خشک یا درد عضلانی حتما به انجام تست pcr در تهران اقدام کنید. با تشخیص به موقع این بیماری می توانید مراقبت های لازم را به عمل آورده و مانع از شیوع بیشتر این ویروس در میان جامعه شوید. همچنین با این کار از خود، نزدیکان و عزیزان خود نیز مراقبت خواهید کرد.

انجام تست pcr در منزل

از زمان شروع همه گیری کرونا حدود دوسال می گذرد و ما هنوزهم با این ویروس داریم دست و پنجه نرم می کنیم. یکی از مشکلاتی که درر این مدت زمان پدید آمد؛ انجام تست های کرونا بود. از سویی رفتن به مراکز بهداشتی و درمانی در این پندمی کار چندان عاقلانه ای نیست و از سویی دیگر برای امور روزمره خود ناچاریم این کار را انجام دهیم. اما با گذشت زمان برخی از مراکز خدماتی امکان انجام تست pcr در منزل را فراهم کرده اند. در ادامه این مطلب درباره انجام تست pcr در منزل و مزایای آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تست pcr چه کمکی به روند درمان می کند؟

آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمری (PCR) برای شناسایی RNA موجود زنده خاص مانند ویروس کرونا انجام می شود. تست PCR در صورت ابتلا در زمان تست، وجود ویروس کرونا را تشخیص می دهد. این تست همچنین می تواند باقی مانده های ویروس را حتی پس از پایان روند بیماری، تشخیص دهد. تست PCR استانداردترین تست برای تشخیص COVID-19 است زیرا دقیق ترین و قابل اطمینان ترین تست در میان همه تست های کرونا است.

اگر علائمی همانند تنگی نفس، سرفه، تب، گلودرد و غیره دارید و یا 15 دقیقه یا بیشتر در فاصله کمتر از 1.5 متری از فردی بودید که تست کرونایش مثبت شده است بهتر است برای مشخص شدن وضعیت خود تست PCR بدهید.

انجام تست pcr در منزل به چه افرادی توصیه می شود؟

 • سالمندی در خانه دارید که توانایی رفتن به آزمایشگاه و تحمل سر و صدا و شلوغی و معطلی را ندارد.
  دچار معلولیت هستید یا معلولی در خانه دارید که آزمایشگاه رفتن برایش دشوار است.
 • بردن کودکان به آزمایشگاه کاری دشوار است.چرا که بعضا آن‌ ها از محیط آزمایشگاه و شلوغی ‌ها می‌ترسند. طبیعتا اگر بتوانیم به جای مراجعه به آزمایشگاه، از خدمات آزمایش در محل استفاده کنیم، تجربه‌ بهتری از آزمایش را برای کودکانمان رقم خواهیم زد.
 • افرادی که به دنبال پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هستند.

مزایای انجام تست کرونا در منزل

این فرایند مزایای بسیاری به شرح زیر خواهد داشت:

 • عدم انتظار در صف های طولانی مدت آزمایشگاه
 • خلاصی از جای پارک و ترافیک های طولانی
 • بهداشتی تر بودن فرایند
 • کاهش هزینه های انجام تست pcr

انجام تست pcr در منزل در صورتی که شاهد علائمی مانند تنگی نفسس، سرفه، عطسه، گلودرد یا تب هستید بسیار توصیه می شود. این کار مزایای بسیاری داشته و مانع از شیوع ویروس کرونا در مراکز بهداشتی و خدماتی می گردد. همچنین با انجام تست pcr در منزل می توانید از اتلاف وقت در صف های طولانی آزمایشگاه، ترافیک سنگین یا دنبال جای پارک گشتن خودداری کنید. انجام تست کرونا در منزل به ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد معلول توصصیه می شود.

انجام تست پی سی ار در منزل

ویروس کرونا دوسال است که زندگی های ما را منحل کرده است و شاید هریک از ما با تردد های بی موقع یا مراجعات غیرضروری به پزشک و آزمایشگاه ها ( در صورتی که می توانستیم این کار ها را در خانه انجام دهیم) سهم کوچکی در شیوع این ویروس داشته ایم. اما اکنون می توانیم با انجام برخی از تست های مربوط به کرونا؛ مانند تست پی سی ار بخشی از زنجیره انتقال را قطع کنیم.

علائم شایع کرونا

علائم کرونا به گفته سازمان سلامت جهانی (WHO) شامل موارد زیر است. اگر هر یک از این علائم را دارید می توانید با تست پی سی ار در منزل از سلامت یا ابتلای خود مطلع شوید.

 • تب بالا

یکی از اولین علائمی که در کرونا شناسایی شد و در عموم مبتلایان دیده شده است تب 38 تا 40 درجه است.

 • سرفه خشک

سرفه ها می تواند بسته به شخص کم یا زیاد باشد اما عموما بدون مخاط در گلو و بعضا همراه با سوزش هستند.

 • تنگی نفس

مشکل و سنگینی در هنگام نفس کشیدن خصوصا در هنگام خواب که ممکن است با حساسیت فصلی اشتباه گرفته شود.

 • خستگی

خستگی مفرط بدون ارتباط به حجم فعالیت روزانه ی شما از علائمی است که برای بی علامت ترین افراد هم اتفاق افتاده است.

 • درد عضلات

کوفتگی و درد بدن در پهلوها، کمر، پاها و استخوان ها می تواند از علائم کرونا باشد.

 • سر درد

در روزهای اول ممکن است سردرد و درد پشت چشم تجربه کنید که ممکن است با سرماخوردگی فصلی و سینوزیت اشتباه بگیرید.

تست PCR استانداردترین تست برای تشخیص COVID-19 است زیرا دقیق ترین و قابل اطمینان ترین تست در میان همه تست های کرونا است که بهتر است با توجه به شرایط این روزها؛ در منزل با رعایت پروتکل ها صورت بگیرد.

تست pcr در منزل تهران

تهران یکی از بزرگترین شهرهای ایران است که در زمان های پاندمی؛ به علت جمعیت زیاد ممکن است آمار مبتلایان و مرگ و میر بالا برود. این موضوع اخیرا و با شیوع پیک دلتای ویروس کرونا مشاهده شد. یکی از راه های مطمئن به منظور قطع زنجیره انتقال، انجام تست کرونا در منزل تهران است که در ادامه درباره روند و مزایای آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تست PCR در منزل تهران چگونه صورت می گیرد؟

برای نمونه گیری تست PCR در منزل کارشناس آزمایشگاه از یک گوش پاک کن استریل شده برای گرفتن نمونه مخاط از حلق یا بینی استفاده می کند. سپس گوش پاک کن را در ظرف استریل شده می گذارد و در آن را برای ارسال به آزمایشگاه محکم می  کند. توجه داشته باشید که گوش کن باید طی این مرحله تحت دمای خاص نگهداری شود تا ویروس زنده بماند و تست دقیق باشد. نمونه باید ظرف 72 ساعت به آزمایشگاه برسد.به همین دلیل نمونه سریعا به آزمایشگاه منتقل می شود.

تست PCR در منزل یکی از آزمایش هایی می باشد که می توانید بدون دغدغه و هزینه های اضافی برای حمل و نقل و همچنین در کمترین زمان انجام دهید و از صحت سلامت خود و اعضای خانواده خود اطمینان حاصل کنید. اگر شما یا سایر اعضای خانواده در شرایط قرنطینه به سر می برید یا در هر صورت مایل به مراجعه به مراکز درمانی و انجام حضوری آزمایش ندارید تست PCR در منزل راه حل بسیار مناسبی برای موضوع می باشد. اما سوالی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد که چرا تست PCR در منزل؟ در ادامه به شرح علت این موضوع می پردازیم:

مراکز درمانی و آزمایشگاه ها این روز ها ممکن هستند خود آلوده باشند و باعث انتقال بیماری ها شوند. این روز ها علاوه بر پاندمی کرونا با نزدیک شدن به فصل سرد سال همزمانی این ویروس را با ویروس آنفولانزا خواهیم دید.  مراکز درمانی به علت حضور بیماران کرونا و آنفولانزا با حضور در این مراکز احتمال ابتلا به این بیماری ها بسیار افزایش می یابند. بنابراین اگر فقط احتمال ابتلا به کرونا را در خود حس می کنیم و نیازی به بستری شدن نباشد ، سعی کنیم در این مراکز کمتر حضور یابیم.

با انجام تست PCR در منزل دیگر نیازی به خارج شدن از منزل و رها کردن قرنطینه نمی باشد. همچنین همکاران آنی آزما در هنگام مراجعه جهت نمونه گیری تمامی موارد پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و سعی در حفظ سلامت شما دارند. افرادی مانند سالمندان، زنان باردار، بیماران قلبی و پیوندی بیش از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند.  بنابراین این افراد باید از قرار گرفتن در مکان هایی پر ازدحام  خودداری کنند. در صورت مشاهده علائمی مانند سرفه؛ تنگی نفس، گلودرد یا تب از مراجعه به مراکز درمانی خودداری کرده و به انجام تست pcr در منزل تهران اقدام کنید تا زنجیره انتقال سریعتر قطع شود.

تست آنتی بادی در منزل

تست آنتی بادی کرونا آزمایش خونی است که میزان آنتی بادی که در مبارزه با بیماری کرونا در بدن شما ایجاد شده است را مشخص می ‌کند. یکی از روش های انجام این تست مراجعه به مراکز درمانی است که می تواند خطر ابتلای خود و سایرین به این ویروس را افزایش دهد. به همین خاطر روش امن تر انجام تست آنتی بادی در منزل است.

 تست آنتی بادی چیست؟

با دادن تست آنتی بادی در واقع متوجه می‌شوید که آیا سیستم ایمنی شما به عفونت کرونا پاسخ داده است یا خیر. در این تست وجود دو آنتی بادی در خون شما چک می‌شود:

 • آنتی بادی IgM که در هفته‌ های اول عفونت ایجاد می‌شود.
 • آنتی بادی IgG که پس از بهبودی ایجاد می ‌شود.

توجه داشته باشید تست آنتی بادی نمی‌تواند به شما بگوید که برای چه مدت زمانی در برابر ویروس کرونا ایمن خواهید بود. چرا که مدت زمانی که این پادتن‌ها از شما محافظت می‌ کنند مشخص نیست.  بهتر است زمانی که به کرونا مبتلا شده‌اید و کاملا بهبود پیدا کرده‌اید تست آنتی بادی را بدهید و یا حداقل دو هفته بعد از مشاهده علائم انجام دهید چرا که  میزان آنتی بادی  تا هفته چهارم افزایش می یابد و پس از آن سیر نزولی دارد.

اگر برای مدت کوتاهی است که به این ویروس آلوده شده‌اید ممکن است نتیجه تست شما منفی باشد چرا که تولید این آنتی بادی ها در بدن زمان بر است و حداقل سه تا چهار هفته زمان می‌برد. توجه داشته باشید که در صورتی که در روزهای اخیر سرما خورده‌اید از دادن این تست خودداری کنید. چرا که پاسخ مثبت این تست ممکن است مثبت کاذب باشد و لزوما مربوط به تجربه کووید 19 در بدن شما نباشد.

 • درصورتی که تست شما مثبت شود؛ احتمالا شما آنتی بادی های کویید 19 را در بدن خود دارید.

وجود آنتی بادی در بدن شما نشان دهنده این است که در حال حاضر به کویید 19 احتمالا مقاوم هستید اما اینکه تا چه زمانی در برابر ویروس کرونا مقاوم خواهید بود مشخص نیست. پس بهتر است نکات بهداشتی را حتما رعایت کنید.

اما توجه داشته باشید احتمال آلوده شدن مجدد شما به این ویروس همچنان وجود دارد.

 • اما اگر نتیجه تست شما منفی باشد؛ احتمالا تا سه هفته اخیر به کووید 19 مبتلا نشده‌اید. اما با توجه به اینکه تولید آنتی بادی ها در بدن چند هفته زمان می‌برد ممکن است در حال حاضر مبتلا به کروناویروس باشید.

تست آنتی بادی یکی از روش هایی است که می توانید با کمک آن اطمینان کسب کنید که آیا بدن شما در برابر ویروس کرونا مقاوم است یا نه. نتیجه این تست؛ فارغ از مثبت یا منفی بودن می تواند کاذب باشد.

تست پی سی آر در منزل تهران

همواره می شنویم که پیشگیری بهتر از درمان است. اهمیت این جمله هنگامی مشخص می شود که در حال گذران پندمی مهمی مانند کرونا باشیم و جان خودمان و عزیزانمان در خطر باشد. در این شرایط به محض مشاهده کوچکترین علائمی مانند سرفه، تب یا عطسه بهتر است به پزشک مراجعه کنیم و به انجام تست پی سی آر اقدام کنیم. اما از آنحایی که رفتن به مطب پزشک یا آزمایشگاه نیز می تواند خطر ابتلا را افزایش دهد؛ بهتر است تست پی سی آر را در منزل خود انجام دهیم. در ادامه این مطلب درباره تست کرونا در منزل تهران بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ویروس کرونا چه ویژگی هایی دارد؟

بیماری کرونا ویروس (COVID-19) یک بیماری عفونی است که توسط ویروس کرونا ایجاد شده است. بیشتر افرادی که با COVID-19 بیمار می ‌شوند علائم خفیف تا متوسطی را تجربه می‌کنند و بدون درمان خاصی بهبود می یابند.

ویروس کرونا عمدتا از طریق قطره هایی ایجاد می شود که فرد آلوده هنگام سرفه، عطسه یا بازدم ایجاد می‌ کند. این قطرات بیش از حد سنگین هستند که بتوانند در هوا آویزان شوند و به سرعت بر روی کف یا سطوح می‌ریزند. بنابراین اگر در مجاورت فردی با کووید-19 باشید یا با لمس یک سطح آلوده و سپس چشم، بینی یا دهان، می توانید با تنفس در ویروس آلوده شوید.

تست پی سی آر در منزل تهران چگونه انجام می شود؟

متخصصین آزمایشگاه با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و با استفاده از تجهیزات پک شده و استریل و یکبار مصرف اقدام گرفتن تست از متقاضیان می کنند. متخصصین برای هر بار نمونه گیری از ماسک و دستکش جدید استفاده می کنند و ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی قبل و پس از هر بار نمونه گیری نسبت به ضد عفونی کردن کلیه تجهیزات و شستشوی دست ها می کنند. لذا تست پی سی آر در منزل تهران به جرات کم خطر ترین روش اطمینان از ابتلا یا عدم ابتلای شماست. همچنین از این طریق می توانید از عزیزان و نزدیکان خود محافظت کرده و مانع از شیوع ویروس کرونا در جامعه شوید.

در صورتی که علائمی مانند سرفه خشک، تنگی نفس، سرگیجه، خستگی، گلودرد یا تب دارید توصیه می کنیم که حتما به انجام تست کرونا در منزل تهران اقدام کنید. به محض ثبت درخواست خود متخصصین در اولین فرصت مشخص شده به خانه شما مراجعه خواهند کرد و با رعایت پروتکل ها؛ از شما تست می گیرند. این روز ها ویروس کرونا شبیه یک کابوسی است که ناچاریم با انجام اقدامات پیشگیرانه از آن جان سالم به در ببریم. یکی از روش های مطمئن برای تضمین سلامتی خود و اطرافیانمان؛ انجام تست پی سی آر در منزل تهران است که با رعایت تمامی پروتکل ها صورت می گیرد.

تست پی سی ار در منزل

همه ما به خوبی می دانیم که در این همه گیری رفتن به مراکز بهداشتی و درمانی کار چندان عاقلانه ای نیست و از سویی دیگر برای امور روزمره خود ناچاریم این کار را انجام دهیم. اما با گذشت زمان برخی از مراکز خدماتی امکان انجام تست pcr در منزل را فراهم کرده اند. در ادامه این مطلب درباره انجام تست pcr در منزل و مزایای آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. در این تست نمونه ‌ای از مخاط بینی و یا گلو گرفته می‌شود سپس وجود ماده ژنتیکی ویروسی یعنی RNA مورد بررسی قرار می گیرید.

تست پی سی ار در منزل چگونه انجام می شود؟

در تست PCR کرونا وجود یک یا چند ژن این ویروس را می سنجند. در تست PCR بررسی می‌شود که آیا در حال حاضر در بدن خود ویروس کووید 19 فعال دارید یا خیر. آزمایش PCR قادر نیست که مشخص کند که آیا در گذشته مبتلا به ویروس کووید 19 شده‌اید یا نه. اگر به مبتلا بودن خود شک دارید نکات بهداشتی را حتما رعایت کنید. این تست که یکی از رایج ترین روش های تشخیص ویروس کرونا است از اولین روز شروع علائم قابل تشخیص بوده و درطول هفته اول اوج می گیرد و تا هفته سوم  تست مثبت شده و پس از آن قابل تشخیص نیست. زمانی که چند روز از شروع علائم کرونا گذشته است بهترین زمان انجام آزمایش PCR است. وقتی شما می‌خواهید پاسخ این سوال را بدانید که آیا در حال حاضر مبتلا به کرونا ویروس هستید یا خیر.

در صورت گرفتن پاسخ مثبت یعنی در زمانی که آزمایش داده بودید آلوده به کووید 19 بوده‌اید. لازم به ذکر است نتیجه مثبت  PCR لزوماً نشان دهنده حضور ویروس زنده نیست  تنها تاییدی برای حضور RNA یا ماده ژنتیکی ویروس است. توجه داشته باشید اگردارای علائمی همانند تنگی نفس، تب و سرفه هستید اما نتیجه تست PCR  شما منفی است حتما با پزشک مشورت کنید انجام CT-SCAN نیز در این مورد توصیه می گردد. در صورت داشتن علائم کووید 19 حتما با پزشک فعال در حوزه کرونا ویروس گفتگو کنید تا شما را راهنمایی کنید. پاسخ منفی تست پی سی ار یعنی احتمالا مبتلا به کووید 19 نیستید. منفی کاذب در تست PCR زمانی اتفاق می‌دهد که خطای انسانی  رخ داده باشد ( نمونه برداری درست انجام نشود و یا حین حمل و نقل اشتباهی صورت گیرد)

یا اینکه شما خیلی زود و یا خیلی دیر برای آزمایش دادن اقدام کرده باشید( میزان ویروس در بدن خیلی کم است و قابل تشخیص نیست). انجام تست کرونا در منزل یک روش مطمئن به منظور شناسایی ویروس کرونا است. البته توجه داشته باشید که نتیجه این تست علی رغم مثبت یا منفی بودنش؛ می تواند کاذب باشد. بنابرین اگر علائم دارید و تستتان منفی شده است توصیه می شود با پزشک صحبت کنید.

تست كرونا در منزل كرج

در شرایط همه گیری ویروس کرونا؛ کلان شهر ها بیشتر از شهرهای کوچک در معرض ابتلا هستند. در این میان شهر کرج به علت نزدیکی با کلان شهر تهران و سفرهای روزانه افراد نیز در معرض این ویروس قرار دارد. دسترسی به آزمایشگاه و انجام تست کرونا در این شرایط می تواند جان دیگران را به خطر بیاندازد. به همین خاطر توصیه می شود که تست کرونا در منزل خود در کرج انجام دهید.

چه زمانی اقدام به تست كرونا در منزل كرج کنم؟

تقریبا همه ما با علائم بیماری کرونا آشنا هستیم، گرچه با توجه به تفاوت‌های زیادی که در افراد مختلف مشاهده می‌شود، علائم کرونا ویروس همچنان با ابهاماتی روبروست. به طور کل می‌توانیم اینطور بیان کنیم که از زمانی که ویروس کرونا وارد بدن می‌شود، تا زمانی که علائم بروز می‌کند، معمولا 5 تا 6 روز طول می‌کشد. ظهور علائم به دلیل تفاوت شرایط زیستی هر یک از افراد، متغیر است و ممکن است علائم کرونا خفیف تا شدید مشاهده شود. همچنین با توجه به ظهور کرونا جدید انگلیسی، علائم تا حدی شدیدتر تجربه می‌شوند.

در شرایط مشاهده خفیف علائم، بسیاری از مبتلایان می‌توانند بدون بستری شدن در مراکز درمانی و انجام مراقبت‌های لازم در خانه، بهبودی خود را به دست بیاورند.اما بسیاری از افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و مشکلات تنفسی دارند و یا در سنین بالای 65 سالگی قرار دارند، علائم بیماری را به شکل جدی و شدیدی نشان می‌دهند. در چنین وضعیتی، فرد بایدهر چه سریع‌تر به بیمارستان منتقل شود تا تحت دارودرمانی و دریافت کپسول اکسیژن قرار بگیرد.

راه های پیشگیری کرونا

یکی از اصلی‌ترین راه‌های مبارزه با کرونا، جدی گرفتن راه های پیشگیری کرونا است. مهم‌ ترین راه پیشگیری استفاده از ماسک سه لایه است. همچنین اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، بهتر است از یک ماسک جراحی و یک ماسک پارچه‌ای برای پوشاندن ناحیه دهان و بینی استفاده کنید. اگرچه ثابت شده ویروس قادر به زنده ماندن روی سطوح نیست، اما همچنان استفاده از الکل‌ها را جدی بگیرید.. اگر مجبور به حضور فیزیکی در شغل خود هستید، حدالامکان، پنجره‌ها را باز نگاه دارید تا امکان انتقال هوای تازه وجود داشته باشد. طبق تحقیقات انجام گرفته، ویروس تا بیش از 90% امکان انتقال در مکانی که هوا در آن جریان دارد را ندارد.

 • رعایت فاصله اجتماعی در مراکز عمومی تا 1.5 متر و حتی بیشتر
 • شستشوی مداوم دست‌ها با شوینده‌‌های الکلی
 • استفاده از ماسک های سه لایه در همه مکان‌های عمومی
 • ضد عفونی کردن کامل سطوح به صورت روزانه

با وجود انجام پروتکل های بهداشتی مانند ماسک و ضدعفونی، بازهم ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شوید. دراین شرایط توصیه می شود که از خدمات انجام تست کرونا در منزل کرج بهره بگیرید.

قیمت تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل می تواند شامل تست پی سی ار و آنتی بادی باشد. افراد بسیاری در خصوص انجام این تست ها در منزل مشتاق هستند اما ممکن است درباره قیمت و هزینه های آن نگرانی داشته باشند.

انواع تست کرونا در منزل

 • تست آنتی بادی

تست آنتی بادی کرونا (آزمایش سرولوژی) آزمایش خونی است که میزان آنتی بادی که در مبارزه با بیماری کرونا در بدن شما ایجاد شده است را مشخص می‌کند. با دادن تست آنتی بادی در واقع متوجه می‌شوید که آیا سیستم ایمنی شما به عفونت کرونا پاسخ داده است یا خیر. در این تست وجود دو آنتی بادی در خون شما چک می‌شود:

 • آنتی بادی IgM که در هفته‌های اول عفونت ایجاد می‌شود.
 • آنتی بادی IgG که پس از بهبودی ایجاد می‌شود.

توجه داشته باشید تست آنتی بادی نمی‌تواند به شما بگوید که برای چه مدت زمانی در برابر ویروس کرونا ایمن خواهید بود. چرا که مدت زمانی که این پادتن‌ها از شما محافظت می‌کنند مشخص نیست. در این تست نمونه‌ای از مخاط بینی و یا گلو گرفته می‌شود سپس وجود ماده ژنتیکی ویروسی یعنی RNA مورد بررسی قرار می گیرید. در تست PCR کرونا وجود یک یا چند ژن این ویروس را می سنجند.

 در تست PCR بررسی می‌شود که آیا در حال حاضر در بدن خود ویروس کووید 19 فعال دارید یا خیر. آزمایش PCR قادر نیست که مشخص کند که آیا در گذشته مبتلا به ویروس کووید 19 شده‌اید یا نه.

 • تست پی سی ار

این تست که یکی از رایج ترین روش های تشخیص ویروس کرونا است از اولین روز شروع علائم قابل تشخیص بوده و درطول هفته اول اوج می گیرد و تا هفته سوم  تست مثبت شده و پس از آن قابل تشخیص نیست.

زمانی که چند روز از شروع علائم کرونا گذشته است بهترین زمان انجام آزمایش PCR است. وقتی شما می‌خواهید پاسخ این سوال را بدانید که آیا در حال حاضر مبتلا به کرونا ویروس هستید یا خیر.

در صورت گرفتن پاسخ مثبت یعنی در زمانی که آزمایش داده بودید آلوده به کووید 19 بوده‌اید. لازم به ذکر است نتیجه مثبت  PCR لزوماً نشان دهنده حضور ویروس زنده نیست  تنها تاییدی برای حضور RNA یا ماده ژنتیکی ویروس است. اگردارای علائمی همانند تنگی نفس، تب و سرفه هستید اما نتیجه تست PCR  شما منفی است حتما با پزشک مشورت کنید انجام CT-SCAN نیز در این مورد توصیه می گردد. در صورت داشتن علائم کووید 19 حتما با پزشک فعال در حوزه کرونا ویروس گفتگو کنید تا شما را راهنمایی کنید. انجام تست های پی سی آر و انتی بادی در منزل امروزه به صورت گسترده در بیشتر شهرهای ایران صورت می گیرد اما قیمت این خدمات با توجه  به شهر مورد نظظر، حمل و نقل، کیفیت خدمات و … می تواند متفاوت باشد.

هزينه تست كرونا در منزل

اگر شما نیز در دسته افرادی هستید که می خواهید تست های کرونا را در منزل انجام داده اما درباره هزینه و قیمت آن مطمئن نیستید؛ تا پایان با ما همراه باشید. بدیهی است که ارائه هر گونه خدمات در منزل و محل، هزینه بیشتری را برای متقاضی به دنبال خواهد داشت؛ اما آن چه باعث می‌شود شما این هزینه را پرداخت کنید؛ جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛کیفیت خدمات و امنیت خدمات است.

مزایای تست کرونا در منزل

درست است که هزینه انجام تست کرونا در منزل از انجام تست کرونا در آزمایشگاه بیشتر است، اما باید به این نکته نیز توجه کرد که ریسک آزمایش در آزمایشگاه نیز از ریسک آزمایش در منزل هم بیشتر است. در واقع اگر با دریافت خدمات آزمایشگاهی در منزل قرار است هزینه بیشتری پرداخت کنید، در عوض امنیت سلامتی خود و خانواده خود را حفظ کرده‌اید و یکی از مهم ترین راه‌ های کنترل و پیشگیری از کرونا را انتخاب کرده‌اید. شلوغ بودن آزمایشگاه ‌ها برای انجام تست کرونا و معضل همیشگی ترافیک هم مزید بر علت است که افراد ترجیح دهند از خدمات غیر حضوری آزمایشگاه‌ ها استفاده کنند. همان طور که می دانید؛ بسیاری از افرادی که به این ویروس مبتلا شده‌اند قدرت و توان کافی برای مراجعه به آزمایشگاه را ندارند و به استراحت نیاز دارند و نمی‌توانند از جای خود بلند شود.

واقعیت این است که انجام تست کرونا در منزل مزایای فراوانی به دنبال دارد که از جمله آن می ‌توان به برداشتن محدودیت‌ها یا معایب ذکر شده در بالا اشاره کرد.  هر شکلی از تست کرونا در منزل قابل انجام است. در واقع هم تست PCR در منزل و هم تست آنتی بادی در منزل توسط متخصص قابل اعتماد صورت می گیرد. لازم است همین جا به این نکته اشاره کنیم نتیجه ‌ای که از تست پی‌سی‌آر حاصل می‌شود با نتیجه ‌ای که از تست آنتی بادی حاصل می‌شود، هر کدام در جای مخصوص به خود کارایی و قابلیت استفاده دارند.

تست پی ‌سی ‌آر وجود ویروس فعال در بدن را مشخص می‌کند و دقیقا اعلام می‌کند که هم اکنون ویروس کرونا در بدن فرد وجود دارد یا خیر. این تست دقیقا همان تستی که در دفاتر هواپیمایی از آن با عنوان تست کرونا برای پرواز از آن یاد می‌شود. این در حالی است که تست آنتی‌بادی وجود آنتی بادی در بدن را بررسی می ‌کند و اعلام می‌کند که به سبب ابتلا به ویروس در گذشته، هم اکنون بدن آنتی بادی مورد نظر را برای مقابله با ویروس تولید کرده است. با انجام تست های کرونا در منزل؛ می توانید از سلامتی خود و اطرافیانتان اطمینان کسب کنید. هزینه انجام این تست کرونا در منزل در مقایسه با آزمایشگاه بیشتر است اما در مقابل کیفیت خدمات و مزایایی که کسب می کنید؛ بیشتر می باشد.

تست کرونا در خانه تهران

تهران پرجمعیت ترین شهر ایران است که اخیرا و بعد شیوع پیک دلتای کرونا؛ تعداد مبتلایان و جان باختگان آن رو به افزایش گذاشت. شهر های پرجمعیت در اوضاع پندمی بیشتر از بقیه شهر ها آسیب می بینند به همین خاطر تدوین راه حل هایی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می تواند موثر باشد. در این راستا انجام تست کرونا در خانه تهران می تواند کمک کننده باشد.

تست کرونا در خانه

آزمایش تشخیص عفونتی یا همان PCR قابل اعتمادترین آزمایشی است که در حال حاضر انجام می شود. آزمایش پی سی آر نشان می دهد که در حال حاضر ویروس در بدن شما فعال هست یا نه؟ که در صورت مثبت بودن تست، فرد باید قرنطینه شود و کمترین میزان تماس با دیگران را داشته باشد. در تست PCR از مخاط حلق یا بینی نمونه گیری می شود و ظرف یک تا چند روز نتیجه تست مشخص خواهد شد.

توجه داشته باشید اگر با فرد بیمار ملاقات کردید بلافاصله پس از آن نسبت به انجام تست کرونا اقدام نکنید زیرا احتمال خطا بسیار زیاد خواهد بود. بهتر است چند روز تا یک هفته صبر کرده و سپس آزمایش دهید و در این مدت تماس خود با دیگران را محدود کنید. در این تست پزشک از یک گوش پاک کن استریل شده برای نمونه گیری مخاط از حلق یا بینی استفاده می کند. در صورتی که آزمایش در منزل یا محل کار انجام شود نمونه تست شده را در ظرف استریل شده می گذارد. گوش پاک کن باید ظرف مدت ۷۲ ساعت به آزمایشگاه برسد و طی این مدت در دمای مخصوص نگهداری شود تا ویروس ها زنده بمانند. سپس تکنسین آزمایشگاه وجود ویروس را به وسیله دستگاه های مخصوص بررسی خواهد کرد.

خطا در تست کرونا در خانه

با اینکه احتمال خطا در انجام تست کرونا در منزل بسیار اندک است؛ اما به دلایل زیر ممکن است تست شما دارای خطا باشد:

احتمال خطا در آزمایش کرونا چقدر است؟

 • اگر ویروس تازه وارد بدن شده باشد یا میزان آن کم باشد.
 • نمونه برداشته شده از ته حلق به مقدار کافی ویروس نداشته باشد.
 • گوش پاک کن یا نمونه مخاط در هنگام انجام تست تصادفا آلوده شده باشد.
 • گوش پاک کن قبل از بررسی در دمای مناسب نگهداری نشده باشد.
 • خیلی زود یا خیلی دیر نسبت به انجام آزمایش اقدام شده باشد.

آزمایش تشخیص عفونتی یا همان PCR قابل اعتمادترین آزمایشی است که در حال حاضر به منظور تشخیص کرونا انجام می شود. معمولا آزمایش کرونا از دقت بالایی برخوردار است اما با این حال ممکن است در مواقعی به علت های مختلف خطا داشته باشد. با این حال توصیه می شود که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره؛ این فرایند را در خانه انجام دهید.

اسکرول به بالا