5%

نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

تست پی سی ار حومه تهران

PCR test in the suburbs of Tehran

ویروس‌های کرونا خانواده بزرگی از‌ ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را بیمار کنند. تعداد زیادی از ویروس‌های کرونا که تاکنون شناخته‌شده‌اند، موجب ابتلا به طیفی از عفونت های دستگاه تنفسی در انسان ها می‌شوند. ویروس کرونایی که به تازگی کشف شده است عامل ابتلا به بیماری کووید-19 است. اگر در مجاورت فردی با کووید-19 باشید یا با لمس یک سطح آلوده و سپس چشم، بینی یا دهان، می توانید با تنفس در ویروس آلوده شوید. شما می توانید خدمات تست پی سی ار حومه تهران را از نرسینو دریافت نمایید

تست پی سی ار حومه تهران نرسینو

افرادي كه در حومه تهران ساكن هستند، ممكن است به منظور انجام تست هاي كرونا مانند آنتي بادي يا كرونا به مركز شهر مراجعه كنند. اين كار باعث شيوع بيشتر اين ويروس خواهد شد و خطر آفرين خواهد بود. به همين خاطر آشنايي با مراكز آزمايشگاهي تست پی سی ار حومه تهران مي تواند كمك كننده باشد.

افرادي كه در حومه تهران ساكن هستند، ممكن است به منظور انجام تست هاي كرونا مانند آنتي بادي يا كرونا به مركز شهر مراجعه كنند. اين كار باعث شيوع بيشتر اين ويروس خواهد شد و خطر آفرين خواهد بود. به همين خاطر آشنايي با مراكز آزمايشگاهي تست پی سی ار حومه تهران مي تواند كمك كننده باشد.

تست پی سی ار حومه تهران

جهت دریافت خدمات تست pcr در منزل می توانید وارد صفحه تست کرونا در منزل شوید و با شماره تماس های موجود با نرسینو تماس حاصل فرمایید.

ويروس كرونا و تست پی سی ار حومه تهران

ویروس‌های کرونا خانواده بزرگی از‌ ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را بیمار کنند. تعداد زیادی از ویروس‌های کرونا که تاکنون شناخته‌شده‌اند، موجب ابتلا به طیفی از عفونت‎های دستگاه تنفسی در انسانها می‌شوند. ویروس کرونایی که به تازگی کشف شده است عامل ابتلا به بیماری کووید-19 است.

بیماری کرونا ویروس (COVID-19) یک بیماری عفونی است که توسط ویروس کرونا ایجاد شده است. بیشتر افرادی که با COVID-19 بیمار می‌شوند علائم خفیف تا متوسطی را تجربه می‌کنند و بدون درمان خاصی بهبود می یابند.

ویروس کرونا عمدتا از طریق قطره هایی ایجاد می شود که فرد آلوده هنگام سرفه، عطسه یا بازدم ایجاد می‌کند. این قطرات بیش از حد سنگین هستند که بتوانند در هوا آویزان شوند و به سرعت بر روی کف یا سطوح می‌ریزند. بنابراین اگر در مجاورت فردی با کووید-19 باشید یا با لمس یک سطح آلوده و سپس چشم، بینی یا دهان، می توانید با تنفس در ویروس آلوده شوید.

علائم شایع کرونا

علائم کرونا به گفته سازمان سلامت جهانی (WHO) شامل موارد زیر است. اگر هر یک از این علائم را دارید می توانید با تست پی سی ار در منزل از سلامت یا ابتلای خود مطلع شوید.

 • تب بالا

یکی از اولین علائمی که در کرونا شناسایی شد و در عموم مبتلایان دیده شده است تب 38 تا 40 درجه است.

 • سرفه خشک

سرفه ها می تواند بسته به شخص کم یا زیاد باشد اما عموما بدون مخاط در گلو و بعضا همراه با سوزش هستند.

 • تنگی نفس

مشکل و سنگینی در هنگام نفس کشیدن خصوصا در هنگام خواب که ممکن است با حساسیت فصلی اشتباه گرفته شود.

 • خستگی

خستگی مفرط بدون ارتباط به حجم فعالیت روزانه ی شما از علائمی است که برای بی علامت ترین افراد هم اتفاق افتاده است.

 • درد عضلات

کوفتگی و درد بدن در پهلوها، کمر، پاها و استخوان ها می تواند از علائم کرونا باشد.

 • سر درد

در روزهای اول ممکن است سردرد و درد پشت چشم تجربه کنید که ممکن است با سرماخوردگی فصلی و سینوزیت اشتباه بگیرید.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها این توصیه‌ ها را ارائه می‌دهد:

 • هنگامی که واجد شرایط واکسینه شدن هستید، واکسن بزنید.
 • در صورت توصیه، ماسک بزنید. اگر در حال حاضر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که میزان سرایت کووید-19 در آن بالاست، حتی اگر واکسن زده‌اید، در فضاهای بسته‌ای که افرادی غیر از اعضای خانوارتان در آن حضور دارند، ماسک بزنید. پیشنهاد می‌شود اگر قرار است در جمع افراد زیادی باشید، در فضاهای باز نیز ماسک بزنید.
 • فاصله اجتماعی (حفظ فاصله شش فوت (دو متر) از دیگران) را رعایت کنید.
 • از حضور در محیط‌های شلوغ و فضاهایی که تهویۀ ضعیفی دارد، اجتناب کنید.
 • دست‌های خود را بشویید یا آن‌ها را مرتباً با ژل حاوی الکل ضدعفونی کنید.
 • هنگام سرفه کردن، قسمت داخل آرنجتان را جلوی دهان و بینی خود بگیرید.
 • سطوح پرکاربرد را تمیز و ضدعفونی کنید.
 • سلامت خود را هر روز تحتِ‌نظر بگیرید. اگر علائمی دارید که نگرانی ابتلا به کووید-19 را در شما ایجاد کرده است، در خانه بمانید، مگر برای انجام تست کرونا.

تست پی سی ار حومه تهران

انواع تست‌های کرونا و تست پی سی ار حومه تهران

آزمایشات کرونا  که می‌تواند عفونت فعلی یا عفونت قبلی را نشان دهد.یک آزمایش ویروسی (عفونی) یا PCR به شما می‌گوید که در حال حاضر عفونت دارید یا خیر. از 2 نوع آزمایش ویروسی می‌توان استفاده کرد که وجود ویروس فعال در بدن را نشان دهد. در حال حاضر تست تشخیص عفونی به دو روش انجام می شود:

 • تست PCR که مواد ژنتیکی ویروس را مورد بررسی قرار می‌دهد
 • تست آنتی‌ژن که پروتئین‌ های خاص روی سطح ویروس را مشخص می‌ کند.

سازمان‌های بهداشت جهانی و مرکز کنترل بیماری‌های عفونی تست پی سی آر (RT-PCR) را به‌عنوان دقیق‌ترین روش تشخیص ویروس کووید19 ( COVID-19 – SARS-CoV-2 ) اعلام کرده است. در آزمایش کرونا ( PCR ) با کمک سوآپ از حلق و یا بینی بیمار نمونه گرفته می ‌شود. سپس باید این نمونه ازنظر وجود یا عدم وجود ویروس SARS-CoV-2 مورد بررسی قرار گیرد. ابتدا استخراج ژنوم ویروس از نمونه با کمک کیت‌های استخراج انجام و سپس با کمک روش PCR این ژنوم ویروسی تکثیر شده تا قابل ‌شناسایی شود. غالباً جواب آزمایش کرونا 24 ساعت پس از نمونه ‌برداری آماده می‌ شود.

آزمایش آنتی‌بادی IgM و IgG همچنین به عنوان آزمایش سرولوژی شناخته می‌شود. ممکن است به شما بگوید که آیا عفونت قبلی داشته‌اید یا خیر. برای تشخیص عفونت فعلی نباید از آزمایش آنتی‌ بادی استفاده کرد.این تست به دنبال پادتن‌ هایی می‌گردد که توسط سیستم ایمنی در واکنش به عامل تهدید، مانند نوع خاصی از ویروس، تولید می ‌شود. آنتی‌بادی به دفع عفونت کمک می ‌کند، چند روز یا چند هفته بعد از بروز عفونت ساخته می ‌شود و تا چند هفته بعد از بهبود در بدن باقی می ‌ماند. به همین دلیل، نباید از تست آنتی‌بادی برای تشخیص عفونت فعال ویروس کرونا استفاده کرد. محققان در حال حاضر نمی‌ دانند حضور آنتی بادی به معنی مصونیت بدن در برابر ویروس کرونا در آینده است یا خیر. تست پي سي ار يك روش مطمئن به منظور تشحيص ويروس كرونا و جلوگيري از شيوع اين ويروس مي باشد. اما به منظور انجام اين تست توصيه مي شود كه به آزمايشگاه هاي حومه زندگي خود مراجعه كرده و از مراجعه به آزمايشگاه هاي شهرهاي ديگر خودداري كنيد.

اسکرول به بالا