5%

نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

تست پی سی ار جهان شهر

Jahanshahr PCR test

جهانشهر يكي از مناطق نسبتا پرجمعيت كرج و البرز است كه شبوع وبروس كرونا در آن تا حد زيادي خطر آفرين است. برای جلوگیری از پندمی کرونا می توانید جهت تست pcr در منزل از طریق راه های ارتباطی زیر درخواست خود را تکمیل کنید.

تست پی سی ار جهان شهر نرسینو

جهانشهر منطقه هشتم کرج و یکی از محله‌های شهر کرج در استان البرز ایران است. جهانشهر از شمال محدود به حاجی‌ آباد است و از غرب محدود به کوی کارمندان شمالی از جنوب محدود به محله چهارصددستگاه و از شرق نیز به بلوار طالقانی شمالی محدود است. نام جهانشهر برگرفته از نام جهان همسر محمد صادق فاتح مؤسس محله جهانشهر است. آزمایش PCR، واکنش زنجیره پلیمراز معکوس، برای رد کردن وجود عفونت کرونا در افراد پرخطر در جهاشهر انجام می‌شود. بسیار مهم است که بدانیم ارزش اخباری آزمایش PCR چگونه با سپری شدن زمان از اولین مواجهه و پیدایش علایم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. به همین خاطر تفسیر نتایج حتما باید توسط پزشک دارای صلاحیت انجام شود.

درباره جهانشهر بدانيم

جهانشهر منطقه هشتم کرج و یکی از محله‌های شهر کرج در استان البرز ایران است. جهانشهر از شمال محدود به حاجی‌آباد است و از غرب محدود به کوی کارمندان شمالی از جنوب محدود به محله چهارصددستگاه و از شرق نیز به بلوار طالقانی شمالی محدود است. نام جهانشهر برگرفته از نام جهان همسر محمد صادق فاتح مؤسس محله جهانشهر است.

آزمایش PCR، واکنش زنجیره پلیمراز معکوس، برای رد کردن وجود عفونت کرونا در افراد پرخطر در جهاشهر انجام می‌شود. بسیار مهم است که بدانیم ارزش اخباری آزمایش PCR چگونه با سپری شدن زمان از اولین مواجهه و پیدایش علایم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. به همین خاطر تفسیر نتایج حتما باید توسط پزشک دارای صلاحیت انجام شود.

جهت دریافت خدمات تست pcr در منزل می توانید وارد صفحه تست کرونا در منزل شوید و با شماره تماس های موجود با نرسینو تماس حاصل فرمایید.

درمان کرونا و تست پی سی ار جهان شهر

با اینکه بعضی از روش‌های درمانی خانگی، سنتی و جدید، ممکن است علائم بیماری را کاهش یا تسکین دهند؛ اما باید بدانیم تا امروز هیچ دارویی برای پیشگیری و درمان این بیماری ساخته نشده ‌است. به هیچ وجه برای پیشگیری یا درمان کرونا مصرف خودسرانه دارو به خصوص آنتی بیوتیک را انجام ندهید.

ویروس کرونا از طریق مخاط یعنی قطرات بزاق یا ترشحات بینی فرد بیمار، هنگام عطسه و سرفه منتقل می شود. بنابراین تمرین آداب تنفسی مثل پوشیدن ماسک، عطسه کردن در آرنج و رعایت فاصله 2 متری بسیار مهم است. دستان خود را مرتبا به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید یا از مایع ضدعفونی­ کننده­ حاوی الکل 70% استفاده کنید.

تقریبا همه ما با علائم بیماری کرونا آشنا هستیم، گرچه با توجه به تفاوت‌های زیادی که در افراد مختلف مشاهده می‌شود، علائم کرونا ویروس همچنان با ابهاماتی روبروست. به طور کل می‌توانیم اینطور بیان کنیم که از زمانی که ویروس کرونا وارد بدن می‌شود، تا زمانی که علائم بروز می‌کند، معمولا 5 تا 6 روز طول می‌کشد. ظهور علائم به دلیل تفاوت شرایط زیستی هر یک از افراد، متغیر است و ممکن است علائم کرونا خفیف تا شدید مشاهده شود. همچنین با توجه به ظهور کرونا جدید دلتا، علائم تا حدی شدیدتر تجربه می‌شوند. در شرایط مشاهده خفیف علائم، بسیاری از مبتلایان می‌توانند بدون بستری شدن در مراکز درمانی و انجام مراقبت‌های لازم در خانه، بهبودی خود را به دست بیاورند.اما بسیاری از افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و مشکلات تنفسی دارند و یا در سنین بالای 65 سالگی قرار دارند، علائم بیماری را به شکل جدی و شدیدی نشان می‌دهند. در چنین وضعیتی، فرد بایدهر چه سریع‌ تر به بیمارستان منتقل شود تا تحت دارودرمانی و دریافت کپسول اکسیژن قرار بگیرد.

راه های پیشگیری کرونا و تست پی سی ار جهان شهر

یکی از اصلی‌ترین راه‌های مبارزه با کرونا، جدی گرفتن راه های پیشگیری کرونا است. مهم‌ترین راه پیشگیری استفاده از ماسک سه لایه است. همچنین اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، بهتر است از یک ماسک جراحی و یک ماسک پارچه‌ای برای پوشاندن ناحیه دهان و بینی استفاده کنید. اگرچه ثابت شده ویروس قادر به زنده ماندن روی سطوح نیست، اما همچنان استفاده از الکل‌ها را جدی بگیرید.. اگر مجبور به حضور فیزیکی در شغل خود هستید، حدالامکان، پنجره‌ها را باز نگاه دارید تا امکان انتقال هوای تازه وجود داشته باشد. طبق تحقیقات انجام گرفته، ویروس تا بیش از 90% امکان انتقال در مکانی که هوا در آن جریان دارد را ندارد.

  • رعایت فاصله اجتماعی در مراکز عمومی تا 1.5 متر و حتی بیشتر
  • شستشوی مداوم دست‌ها با شوینده‌‌های الکلی
  • استفاده از ماسک های سه لایه در همه مکان‌های عمومی
  • ضد عفونی کردن کامل سطوح به صورت روزانه
درباره ويروس كرونا و تست پی سی ار جهان شهر

تصور می شد انتقال فرد به فرد سندرم تنفسی حاد ناشی ازکرونا ویروس ۲ (SARS-CoV-۲) همانند انتقال آنفلوانزا به طور عمده از طریق قطرات تنفسی باشد. با انتقال از طریق قطرات تنفسی، ویروس هنگامی که فرد آلوده سرفه، عطسه، یا مکالمه میکند، در ترشحات تنفسی رها میشود و در صورتی که تماس مستقیم با غشاهای مخاطی وجود داشته باشد، میتواند افراد دیگر را آلوده کند. همچنین عفونت در صورت لمس سطح آلوده و سپس لمس چشم، بینی یا دهان میتواند رخ دهد. به طور معمول قطرات بیش از شش فوت (حدود دو متر) را طی نمی کنند و در هوا نمی مانند.

با این وجود باتوجه به عدم اطمینان فعلی در مورد مکانسیم های انتقال؛ اقدامات احتیاطی در خصوص airborne در بعضی کشورها و همچنین تعیین برخی روش های پرخطر در کشورهای دیگر به طور مداوم توصیه می شود.

میزان انتقال گزارش شده از یک فرد دارای عفونت علامت دار بسته به مکان و مداخلات کنترل عفونت درآن منطقه متفاوت است. بر اساس یک گزارش مشترک از WHO و چین؛ میزان کووید ۱۹ ثانویه در بین ده ها هزار فرد دارای تماس نزدیک با بیماران قطعی در چین بین ۱ تا ۵ درصد است.

انتقال SARS-CoV-۲ از افراد بدون علامت (یا افراد درون دوره نهفتگی) هم شرح داده شده است. هرچند؛ وسعت این رخداد نامعلوم است. غربالگری سرولوژیک در مقیاس بزرگ شاید بتواند تصویر بهتری از دامنه عفونت های بدون علامت فراهم کرده و آنالیزهای اپیدمیولوژیک را آگاه کند؛ چندین آزمایش سرولوژیکی برای SARS-CoV-۲ در دست تهیه است.

SARS-CoV-۲ RNA در نمونه های خون و مدفوع مشاهده شده است. بر اساس گزارش مشترک WHO و چین؛ در برخی موارد ویروس زنده از مدفوع کشت شده است، اما به نظر نمی رسد انتقال مدفوعی-دهانی عامل مهمی در گسترش عفونت باشد.

جمع بندي

ويروس كرونا بيماري تنفسي است كه درصد شيوع بالايي دارد. با انجام اقدامات پيشگيرانه و انجام تست پی سی ار جهان شهر مي توانيد از شيوع اين ويروس جلوگيري كنيد

اسکرول به بالا