5%

نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

تست پی سی ار اسلامشهر

Islamshahr PCR test

جهت دریافت خدمات تست پی سی ار اسلامشهر می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر درخواست خود را ارسال نمایید.

تست پی سی ار اسلامشهر نرسینو

تست پی سی ار اسلامشهر نوعي از تست هاي مولكولي است كه به منظور تشخيص ويروس كرونا مورد استفاده قرار مي گيرد. انجام اين تست به محض اينكه نخستين علائم مانند سرفه، تب، يا تنگي نفس را مشاهده كرديد توصيه مي شود كه در اولين فرصت اقدام به انجام تست پي سي ار كنيد. در برخي از شهرهاي بزرگ مانند اسلامشهر، احتمال انتقال ويروس كرونا بيشتر است. به همين خاطر ضرورت انجام تست پي سي ار اسلامشهر افزايش پيدا مي كند. درادامه اين مطلب درباره تست پي سي ار اسلامشهر و آزمايشگاه هاي اين شهر صحبت خواهيم كرد.

تست پی سی ار اسلامشهر نوعي از تست هاي مولكولي است كه به منظور تشخيص ويروس كرونا مورد استفاده قرار مي گيرد. انجام اين تست به محض اينكه نخستين علائم مانند سرفه، تب، يا تنگي نفس را مشاهده كرديد توصيه مي شود كه در اولين فرصت اقدام به انجام تست پي سي ار كنيد. در برخي از شهرهاي بزرگ مانند اسلامشهر، احتمال انتقال ويروس كرونا بيشتر است. به همين خاطر ضرورت انجام تست پي سي ار اسلامشهر افزايش پيدا مي كند. درادامه اين مطلب درباره تست پي سي ار اسلامشهر و آزمايشگاه هاي اين شهر صحبت خواهيم كرد.

تست پی سی ار اسلامشهر

جهت دریافت خدمات تست pcr در منزل می توانید وارد صفحه تست کرونا در منزل شوید و با شماره تماس های موجود با نرسینو تماس حاصل فرمایید.

انواع تست پی سی ار اسلامشهر

تست کرونا می ‌تواند از نوع آنتی بادی یا مولکولی باشد. در تست آنتی بادی کرونا که به تست سرولوژی نیز معروف است، آنتی بادی ‌های ضد کرونا در نمونه خون شما اندازه ‌گیری می ‌شوند. آنتی‌بادی ‌ها پروتئین ‌هایی هستند که پس از آلوده شدن به یک عامل بیماری ‌زا یا بعد از دریافت واکسن، توسط سیستم ایمنی بدن ساخته می‌شوند. آنتی ‌بادی‌ ها به شما کمک می ‌کنند تا با عفونت ‌ها مقابله کنید و از شما در برابر ابتلای مجدد به آن بیماری، محافظت می ‌کنند. اینکه این محافظت تا چه مدت ادامه خواهد داشت،

در این مدت حتی اگر ویروس در بدن ما باشد، ممکن است جواب تست آنتی‌بادی منفی شود چون آنتی‌ بادی‌های ضد کرونا هنوز در بدن ما ساخته نشده‌ اند. در این مدت چگونه بفهمیم که به ویروس کرونا آلوده شده‌ایم یا نه؟ از تست مولکولی یا PCR برای تعیین حضور ویروس در بدن استفاده می ‌شود.در  تست مولکولی کرونا معمولاً از ترشحات مجاری تنفسی، نمونه برداشته می‌ شود؛ چون ویروس کرونا یک ویروس تنفسی است.

آزمایش آنتی بادی کروناممکن است برای شما مناسب نباشد اگر:

 • کمتر از ده روز پیش به این ویروس مبتلا شده‌اید
 • در 14 روز گذشته مستقیماً در معرض SARS-CoV-2 قرار گرفته‌اید
 • در حال حاضر بیماریی دارید که سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کرده است
 •  در 24 ساعت گذشته تب داشته یا احساس بیماری کرده‌اید
 •  می‌خواهید بدانید آیا به SARS-CoV-2 آلوده شده اید یا خیر

درباره تست پی سی ار اسلامشهر بيشتر بدانيم.

آزمایش واکنش زنجیره‌ای پلیمراز (PCR) برای تشخیص مواد ژنتیکی از یک ارگانیسم خاص مانند ویروس انجام می‌شود. این آزمایش در صورت ابتلا شدن به ویروس در زمان آزمایش ، وجود ویروس را تشخیص می‌دهد. این آزمایش همچنین می‌تواند قطعاتی از ویروس را حتی پس از عدم آلودگی دیگر تشخیص دهد.

سه مرحله کلیدی برای آزمایش PCR کرونا وجود دارد:

 • جمع‌آوری نمونه با استفاده از سواب‌های مخصوص برای جمع‌آوری نمومه‌ی ویروس از حلق و یا بینی
 • استخراج

آزمايشگاه هاي پی سی ار اسلامشهر

اسلامشهر یکی از شهرستان های استان تهران می باشد و از جمعیتی در حدود 550 هزار نفر برخوردار است. اسلامشهر همانند سایر شهرستان های پایتخت از آزمایشگاه های متعددی برخوردار است تا در صورت لزوم، مردم این شهرستان از عزیمت به تهران برای انجام امور آزمایشاتی خود، خودداری کنند. آزمایشگاه های اسلامشهر در حال حاضر با توجه به سطح بهره وری خود از امکانات و تجهیزات روز پزشکی دنیا، قادر به انجام هر نوع آزمایشی می باشند.

همچنين واحد سیار نمونه گیری تست رپید کرونا در شهرستان اسلامشهر برای ساکنین مناطقی که از مراکز منتخب کرونا فاصله‌ دارند باهدف دسترسی راحت‌ تر برای انجام تست کرونا در صورت داشتن علائم مشکوک بیماری فعالیت خواهند داشت.

 • آزمایشگاه گامت: اسلامشهر – خیابان امام سجاد (زرافشان) – نبش کوچه 21 (شهید موسوی)
 • آزمایشگاه تخصصی و پاتوبیولوژی ولیعصر: اسلامشهر – خیابان باغ فیض – کوچه دهم
 • آزمایشگاه پزشکی محققین: اسلامشهر – میدان نماز – خیابان علی ابن ابی طالب (ع) – کوچه یکم
 • آزمایشگاه تشخیص طبی نور: اسلامشهر – خیابان امام خمینی – خیابان پنجم
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر راستگو: اسلامشهر – خیابان زرافشان – کوچه دوم

تست پی سی ار اسلامشهر

آزمایشگاه گامت: یکی از کامل ترین مراکز آزمایشگاهی در شهرستان اسلامشهر، آزمایشگاه گامت می باشد؛ این آزمایشگاه با تاسیس بخش های مختلفی همچون: مشاوره و راهنمایی مادران باردار، مشاوره ژنتیکی، مشاوره غربالگری، مشاوره تست های تخصصی و دیگر بخش های گوناگون خود، توانسته تا حد قابل توجهی نیاز مردم اسلامشهر را در زمینه های آزمایشاتی رفع نماید. نکته جالب در خصوص این آزمایشگاه، ارائه دستورالعمل های الزامی پبیش از انجام تست های آزمایشاتی برای بیماران و مراجعه کنندگان عزیز می باشد که به خودی خود می تواند سبب افزایش آگاهی مردم اسلامشهر گردد.

آزمایشگاه تخصصی و پاتوبیولوژی ولیعصر: همانطور که از نام آزمایشگاه مشخص است، این مرکز پزشکی که از سال 1376 تا کنون در حال خدمت رسانی به مردم شهرستان اسلامشهر بوده است، با بهره گیری از تجهیزات و امکانات روز جهانی و همچنین استخدام نیروهای مجرب کاری در هر کدام از بخش های متنوع خود، قادر است تا در کمترین زمانه ممکنه، نتایج آزمایشاتی بیماران و مراجعه کنندگان خود را به آنان ارائه دهد. این آزمایشگاه در شش طبقه ساخته و پرداخته شده است و قابلیت انجام تست های فوق تخصصی را نیز دارا می باشد.

آزمایشگاه پزشکی محققین: از آزمایشگاه های فعال اسلامشهر هیمن آزمایشگاه پزشکی محققین است که فارغ از دریافت کمک هایی از سوی استان تهران، با تلاش و دانش بومی نفرات خود دست به ساخت یک محیط پزشکی-آزمایشگاهی اینچنینی زده است. این آزمایشگاه از بخش های مختلفی همچون سایر آزمایشگاه های به نام شهرستان اسلامشهر برخوردار است و می تواند به تنهایی تمام نیاز مردم اهالی موقعیت جغرافیای خود را برطرف نماید.

جمع بندی

آزمایش PCR برای کرونا آزمایشی است که برای تشخیص افرادی که در حال حاضر مبتلا به SARS-CoV-2 هستند ، که همان کرونا ویروس عامل کرونا است ، استفاده می‌شود. آزمایش PCR آزمایش استاندارد طلایی برای تشخیص کرونا است زیرا دقیق‌ترین و قابل اطمینان‌ترین آزمایش است. براي انجام آزمايش پي سي ار در اسلامشهر مي توانيد به آزمايشگاه هاي اين شهر مراجعه كنيد.

اسکرول به بالا