نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

تست پي سی ار شيراز

شيراز يكي از بزرگترين و پرجمعيت ترين شهر هاي ايران است كه در شرايط اخير پندمي و شيوع جهش دلتا، بسيار آسيب ديد. به همين خاطر اكنون توصيه مي شود كه به محض مشاهده اولين علائم ويروس كرونا، به نزديك ترين آزمايشگاه تست پی سی ار شیراز مراجعه كنيد.

تست پی سی ار شیراز

آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمری (PCR) برای شناسایی RNA موجود زنده خاص مانند ویروس کرونا انجام می شود. تست PCR در صورت ابتلا در زمان تست، وجود ویروس کرونا را تشخیص می دهد. این تست همچنین می تواند باقی مانده های ویروس را حتی پس از پایان روند بیماری، تشخیص دهد. تست PCR استانداردترین تست برای تشخیص COVID-19 است زیرا دقیق ترین و قابل اطمینان ترین تست در میان همه تست های کرونا است. اگر علائمی همانند تنگی نفس، سرفه، تب، گلودرد و … دارید و یا 15 دقیقه یا بیشتر در فاصله کمتر از 1.5 متری از فردی بودید که تست کرونایش مثبت شده است بهتر است برای مشخص شدن وضعیت خود تست PCR بدهید.

جهت دریافت خدمات تست pcr در منزل می توانید وارد صفحه تست کرونا در منزل شوید و با شماره تماس های موجود با نرسینو تماس حاصل فرمایید.

 

تست پی سی آر شیراز

به منظور جلوگیری انتشار ویروس درجامعه اقدامات کلی زیر برای کاهش انتقال عفونت توصیه می شود:
• شستشوی با دقت دست، به خصوص پس از لمس سطوح عمومی. استفاده از ضدعفونی کنده دست که حاوی حداقل ۶۰ درصد الکل باشد، در صورت دیده نشدن کثیف بودن دست ها، جایگزین مناسبی می باشد.
• رعایت بهداشت تنفسی (مثلاً پوشاندن دهان در هنگام سرفه یا عطسه).
• جلوگیری از لمس صورت (به ویژه چشم ، بینی و دهان).
• جلوگیری از تماس نزدیک با افراد بیمار و جلوگیری از ازدحام ( مخصوصا در فضاهای کم تهویه) در صورت امکان.
• تمیز کردن و گندزدایی اشیاء و سطوحی که اغلب لمس می شوند.
• با توجه به این‌که واکسنی برای این ویروس وجود ندارد تنها راه جلوگیری از سرایت آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار در قرنطینه است.
• افرادی‌که با مبتلایان به کرونا ویروس در ارتباط هستند باید تحت نظر باشند.
• باید محدویت‌های مسافرتی به مناطق آلوده به ویروس و همچنین جلوگیری از گردهمایی‌های عمومی ایجاد شود.
• علائم شامل تب، سرفه و تنگی نفس است. در مواد حادتر عفونت می‌تواند به سینه پهلو (پنومونی یا همان عفونت ریه) یا مشکلات تنفسی منجر گردد. در موارد نادر این بیماری کشنده خواهد بود..
علائم بیماری شبیه آنفولانزا یا سرماخوردگی معمولی است، که بسیار شایع تر از COVID-۱۹ هستند. به همین دلیل برای تایید این که کسی COVID-۱۹ گرفته باشد، باید آزمایش شود. نکته حائز اهمیت این است که اقدامات کلیدی پیشگیرانه را به خاطر بسپاریم که عبارتند از شستشوی دست‌ها و رعایت موارد بهداشتی تنفسی (پوشاندن دهان به هنگام عطسه یا سرفه با دستمال یا آرنج خم شده، سپس انداختن دستمال داخل سطح آشغال در بسته). همچنین واکسن آنفولانزا نیز راه پیشگیری مناسبی است، بنابراین به یاد داشته باشید که واکسیناسیون خود و فرزندان‌تان را به موقع انجام دهید.
با رعایت چهار مورد احتیاطی زیر می‌توانید جلوی خطر عفونت برای خود و خانواده‌ تان را بگیرید:
۱-دستهایتان را مرتب با آب و صابون یا ژل ضدعفونی الکل ‌دار بشویید.
۲-به هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهان خود را با دستمال یا آرنج خم شده‌تان بگیرید، و دستمال را داخل سطح دربسته بیاندازید.
۳-از تماس نزدیک با کسانی که سرما خورده‌اند یا علائمی شبیه آنفولانزا دارند اجتناب کنید
۴- اگر خودتان یا کودکتان تب دارید، سرفه می‌کنید یا احساس می ‌کنید مشکل تنفس دارید حتماً به دکتر مراجعه کنید.
اگر شما یا کودکتان تب، سرفه یا تنگی نفس دارید، باید از همان ابتدای بروز علائم از پزشک کمک بخواهید. اگر به مناطقی که COVD-۱۹ در آنجا گزارش شده سفر کرده‌اید، یا اگر در تماس با فردی بوده ‌اید که به‌تازگی به یکی از چنین مناطقی سفر کرده و علائم تنفسی دارد، با پزشک خود یا با مراکز خدمات جامع سلامت منتخب، ۳۰۴۰ تماس بگیرید و موضوع را با آنها درمیان گذاشته و مشورت کنید.
بیماری کرونا یا بیماری کووید ۱۹
علائم تنفسی شاخص عفونت با ویروس کووید ۱۹ شامل تب، سرفه خشک، کوفتگی و درد عضلانی و تنگی نفس می باشد . مشخصه اصلی این ویروس تمایل آن به آلوده نمودن و تکثیر در سیستم تنفسی است .
تاکنون بررسی و مطالعه نشانه های بیماری کرونا در بیماران مبتلا نشان داده شده است، ایجاد تب و افزایش دمای بدن اغلب به عنوان اولین علامت برای این بیماری گزارش شده است، هرچند که در موارد اندکی از مبتلایان به بیماری کرونا ممکن است فرد تب نداشته باشد و یا تب باشد و یا تب خفیفی را تجربه نماید!
همچنین گزارشاتی مبنی بر گلودرد، آبریزش بینی و ترشحات پشت حلق به عنوان علائم آغازین بیماری کرونا نیز وجود دارد. علائم بالینی در طی روز یکسان هستند. سرفه و احساس تنگی نفس علائم بعدی بوده و شدت این علائم ممکن است در افراد مختلف متفاوت است.

تست پی سی آر شیراز سریع
جمع بندی
انجام تست پی سی ار شیراز در صورتی که شاهد علائمی مانند تنگی نفسس، سرفه، عطسه، گلودرد یا تب هستید بسیار توصیه می شود. این کار مزایای بسیاری داشته و مانع از شیوع ویروس کرونا در شهرهاي بزرگ مانند شيراز مي گردد. تست PCR استانداردترین تست برای تشخیص COVID-19 است زیرا دقیق ترین و قابل اطمینان ترین تست در میان همه تست های کرونا است. اگر علائمی همانند تنگی نفس، سرفه، تب، گلودرد و … دارید و یا 15 دقیقه یا بیشتر در فاصله کمتر از 1.5 متری از فردی بودید که تست کرونایش مثبت شده است بهتر است برای مشخص شدن وضعیت خود تست PCR بدهید. همچنين توجه داشته باشيد كه براي پرواز هاي بين المللي انجام تست پي سي از ضروري و لازم است.

اسکرول به بالا