5%

نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

تست امیکرون در منزل

Omicron test at home

جهت دریافت خدمات تست امیکرون در منزل  می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر درخواست خود را ارسال نمایید.

تست امیکرون در منزل نرسینو

بسیاری از کسانی که نگران سلامتی خود هستند در این مورد سوال می پرسند که آیا می توان تست امیکرون را در خانه انجام داد! همانطور که می دانید از ابتدای شروع بیماری کرونا مرکز خدمات درمانی در منزل نرسینو شروع به ارائه خدمات ویژه از جمله تست کرونا در منزل کرد. در این صورت، فردی که دارای علائم است، دیگر نیاز نیست برای انجام تست به مراکز درمانی مراجعه کند و این امر نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انتقال ویروس به افراد دیگر دارد.

تست امیکرون

چندین سال است که بیماری کرونا مشکلات زیادی را در سراسر دنیا به وجود آورده است و سبب شده است افراد زیادی درگیر این بیماری شوند و جان خود را از دست بدهند. یکی از مشکلاتی که کنترل این بیماری را دشوار ساخته است جهش های چندگانه ویروس کروناست. بررسی ها نشان می دهند جهش هایی که در ویروس کرونا به وجود می آید آن را به ویروسی شدیدتر تبدیل می کنند که شدت بیماری را بالاتر می برد. در چند روز اخیر، سویه جدید کرونا به نام امیکرون دنیا را دیگر ساخته است و همین امر سبب شده است افراد سوالات زیادی را در مورد تست امیکرون بپرسند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد تست امیکرون در اختیار شما قرار دهیم. 

علائم بیماری امیکرون 

قبل از آنکه در مورد تست امیکرون صحبت کنیم، بهتر است به این بیماری نگاهی داشته باشیم. آنطور که شواهد نشان می دهند اولین جهش های جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی دیده شده است. با اینکه کشورهای دیگر تلاش کردند تا با اعمال محدودیت ها از ورود این ویروس جلوگیری نمایند، اما متاسفانه این بیماری در کشورهای دیگر نیز دیده شده است و همین امر نگرانی های زیادی را به وجود آورده است. در نتیجه شناخت علائم بیماری امیکرون یکی از مواردی است که تمامی افراد باید به آن توجه زیادی داشته باشند. علائم بیماری امیکرون به شرح زیرند:

 • درد عضلانی 
 • احساس کوفتگی شدید 
 • سردرد های مزمن 
 • گرفتگی بینی 
 • عطسه های مکرر
 • سرفه متناوب و خشک 

در صورتی که هر یک از علائم بالا را تجربه می کنید باید هر چه سریعتر برای تست امیکرون اقدام نمایید و در صورتی که پاسخ تست شما مثبت بود باید پروتکل های درمانی را رعایت نمایید تا بتوانید سلامتی خود را بازیابید. 

آیا کرونا امیکرون همراه با علائم گوارشی است؟

گونه های پیشین امیکرون همراه با علائم گوارشی بود و افرادی که به این بیماری مبتلا می شدند علائمی نظیر اسهال، تهوع و استفراغ را تجربه می کردند. اما مشاهدات بالینی نشان می دهند که بیماری امیکرون همراه با مشکلات گوارشی نیست و سیستم گوارشی را تحت تاثیر قرار نمی دهد. 

آزمایش امیکرون

یکی از نگرانی هایی که اخیرا در مورد بیماری امیکرون وجود دارد در این باره است که آیا تست کرونا قابلیت تشخیص بیماری امیکرون را دارد و از تست های قدیمی می توان به عنوان تست امیکرون استفاده کرد! پاسخ به این سوال مثبت است. تستی که برای گونه های پیشین کرونا استفاده می شد، هم اکنون نیز می توان بیماری امیکرون را نشان دهد. این آزمایش به صورت زیر انجام می شود:

 • ابتدا مخاط گلو با استفاده از سواب نمونه برداری می شود. 
 • سپس مخاط بینی با استفاده از همان سواب جمع می شود ( گاهی پزشک تشخیص می دهد که تنها مخاط گلو و یا تنها مخاط بینی نمونه برداری شود) 
 • سواب در یک لوله مشخص قرار داده می شود و به آزمایشگاه ارسال می گردد. 

 تست امیکرون در منزل

بسیاری از کسانی که نگران سلامتی خود هستند در این مورد سوال می پرسند که آیا می توان تست امیکرون را در خانه انجام داد! همانطور که می دانید از ابتدای شروع بیماری کرونا بسیاری از مراکز درمانی شروع به ارائه خدمات ویژه از جمله تست کرونا در منزل کردند. در این صورت، فردی که دارای علائم است، دیگر نیاز نیست برای انجام تست به مراکز درمانی مراجعه کند و این امر نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انتقال ویروس به افراد دیگر دارد. 

چقدر طول می کشد تا پاسخ تست امیکرون در منزل ارسال گردد؟

تمامی کسانی که برای انجام این تست اقدام می کنند، در اینباره سوال میپرسند که چقدر طول می کشد تا پاسخ تست برای آنها ارسال شود! با توجه به این موضوع که هیچ کس تمایل ندارد مدت طولانی منتظر بماند تا پاسخ تست را دریافت کند، اگر برای انجام این تست از مراکز معتبر درخواست کنید، پاسخ تست در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما ارسال می گردد که زمان آن بین 6 تا 8 ساعت است. پاسخ معمولا در پلت فرم واتس آپ و از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. 

برای بهبود بیماری امیکرون چه کارهایی باید انجام بدهیم؟

در اولین قدم، در صورتی که به این بیماری مبتلا شدید و تست امیکرون مثبت بود، باید اسکن ریه انجام دهید تا ببینید ریه شما چقدر درگیر شده است. اگر درگیری ریه رخ داده باشد، پزشک داروهای مناسب را تجویز می نماید و بیمار موظف است تزریقات را به موقع انجام دهد تا از درگیری ریه جلوگیری نماید. در صورتی که ریه درگیر نشده باشد، پزشک از بیمار می خواهد در خانه قرنطینه شود و به پروتکل های زیر توجه داشته باشد:

 • مایعات بخورید و از خوردن غذاهای سنگین بر حذر باشید. 
 • استراحت کنید و زمانی که احساس خستگی می کنید کار خاصی انجام ندهید. 
 • از مکمل های مولتی ویتامین استفاده کنید تا سیستم ایمنی بدنتان را تقویت نمایید. 
 • 21 روز در قرنطینه باشید و پس از این مدت دوباره تست بدهید. 

تست های پیشین کرونا این قابلیت را دارند تا سویه جدید کرونا را نیز شناسایی کنند. از علائم این بیماری می توان به بدن درد، دردهای عضلانی، کوفتگی، خستگی شدید، سرفه و آبریزش بینی اشاره کرد. موسسات متعددی وجود دارند که تست کرونا و امیکرون را در منزل انجام می دهند. در نتیجه، شما می توانید بدون مراجعه به مراکز درمانی تست را انجام دهید ( و اگر این مراکز معتبر باشند) پاسخ را در کوتاهترین زمان ممکن برای شما ارسال می کنند تا شما بتوانید بر اساس نتیجه اعلام شده پرتکل های درمانی را به کار ببرید.

امیکرون

بیماری کرونا یکی از بیماری های مزمن قرن بیست و یکم است که چالش های بسیار زیادی را برای افراد به وجود آورده است. نگاهی به آمارهای جهانی نشان می دهند که میلیون ها نفر در سراسر جهان در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. پس از کشف واکسن کرونا آرامشی در سراسر دنیا به وجود آمد که این بیماری به زودی از بین می رود، اما متاسفانه جهش های ویروس کرونا سبب شده است که این بیماری بهبودی کامل پیدا نکند و همواره این نگرانی وجود دارد که آیا واکسن کرونا در برابر جهش های این ویروس مقاوم است یا خیر! در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد ویروس امیکرون در اختیار شما قرار دهیم. همینطور اگر اعلائم ابتلا به ویروس کرونا دارید می توانید از طریق صفحه تست کرونا در منزل اقدام به درخواست این تست را در منزل انجام دهید.

امیکرون ویروس

مطالعات نشان می دهند که این ویروس در ساختار خود بیش از 30 جهش را تجربه کرده است و همین امر سبب شده است این بیماری شدیدتر شود. تمامی موجودات زنده حاوی دی ان ای هستند، اما برخی از ویروس ها، از جمله ویروس های خانواده کرونا، دارای آر ان ای هستند. آر ان ای یک مولکول تک رشته ای است که تمامی صفات این ویروس بر روی آن قرار می گیرند.

 سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است این ویروس می تواند افرادی را که قبلا به بیماری کرونا مبتلا شده اند درگیر کند. به همین دلیل تمامی کسانی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند و یا واکسن زده اند باید مراقب باشند و از ماسک در اماکن عمومی استفاده نمایند. در غیر اینصورت امکان دارد که به بیماری جدید کرونا تبدیل شوند.

چرا ساخت واکسن برای بیماری کرونا دشوار است؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این ویروس دارای یک  مولکول تک رشته ای به نام آر ان ای است. آر ان ای با دی ان ای تفاوت بسیار مهمی دارد. آر ان ای دارای عامل اصلاح کننده برای تکثیر ژنتیکی نیست، همین امر سبب می شود وقتی جهش ژنتیکی در رشته آر ان ای رخ می دهد، رشته ای که از قبل وجود داشته است از کار نمی افتد و در نتیجه ویروس جدید جهش پیدا می کند و شدت بیماری بیشتر می شود. وقتی واکسن برای بیماری کرونا ساخته شده می شود، ممکن است واکسن جدید در برابر جهش های صورت گرفته مقاوم نباشد و فرد حتی زمانی که واکسن زده است، دوباره بیمار شود.

امیکرون چیست؟

این ویروس اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی گردید و نوع جهش یافته ویروس کرونا است. تا به حال 3 نوع جهش در ساختار این ویروس شناسایی شده است، با این وجود محققان بر این باورند که ممکن است جهش های آن بیشتر باشد. این ویروس به سیستم ایمنی بدن انسان حمله می کند و باعث عفونت دستگاه تنفسی می گردد.

شدت عفونت در بیماری امیکرون بسیار شدیدتر از ویروس اولیه کرونا است و همین امر آمار مرگ و میر را به میزان بسیار زیادی بالا می برد. بخش عمده ای از تغییرات این ویروس در قسمتی صورت گرفته است که ویروس به سلول های بدن انسان متصل می گردد. در نتیجه، جای تعجب نیست که این ویروس در مقایسه با گونه های دیگر ویروس کرونا مرگبار تر باشد و به سلامتی آسیب وارد کند.

امیکرون

آیا این ویروس از کرونا دلتا خطرناک تر است؟

یکی از سوالاتی که افراد در زمینه ویروس امیکرون می پرسند در این مورد است که آیا این ویروس از کرونا دلتا خطرناک تر است! پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. بهتر است بدانید جهش های جدیدی که پس از ویروس کرونا به وجود آمده اند آن ویروس را در مقایسه با ویروس های قبلی خطرناک تر کرده اند.

محققان به این نتیجه رسیده اند که تغییرات این ویروس در مقایسه با ویروس دلتا تقریبا دو برابر است. همین امر نشان می دهد این ویروس به شدت خطرناک است و در صورت ابتلا می تواند سلامتی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و آسیب رسان باشد.

علائم امیکرون

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که علائم امیکرون کرونای جدید چیست! شناخت علائم به شما کمک می کند تا در صورت ابتلا به این بیماری سریعا اقدامات درمانی را انجام دهید و هرگز اجازه ندهید که شدت این بیماری افزایش پیدا کند و مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود بیاورد. این ویروس پس از ورود به بدن انسان علائم زیر را ایجاد می کند:

 • خستگی
 • خارش و التهاب گلو
 • تب خفیف
 • تعرق زیاد
 • بدن دردهای بسیار شدید
 • سرفه خشک

افراد مبتلا به این بیماری چه نوع خستگی را تجربه می کنند؟

افرادی که مبتلا به ویروس امیکرون شده اند به این موضوع اشاره می کنند خستگی ناشی از این بیماری بسیار شدید است به گونه ای که می تواند بر فعالیت های روزمره اثر بگذارد و آن را مختل کند. در بسیاری از موارد، این افراد حتی نمی توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند و نیاز به کمک دارند. به همین دلیل، در صورتی که احساس می کنید سطح انرژی بدن شما به صورت غیر قابل توجیهی پایین آمده است، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

آیا در این بیماری گلو ملتهب می شود؟

یکی از علائم بسیار مهم ابتلا به بیماری اومیکرون خارش و التهاب گلو است. در این شرایط، فرد التهابات غیر عادی را در گلو خود احساس می کند و التهابات گلو به حدی شدید هستند که فرد درد زیادی را متحمل می شود. این امر می تواند بر سلامتی کلی اثر بگذارد و آن را با مشکلات بسیار زیادی رو به رو کند.

آیا فرد مبتلا به این ویروس به تب مبتلا می شود؟

از علائم رایج این بیماری می توان به تب اشاره کرد. درجه این تب می تواند خفیف تا شدید باشد. گاهی فرد به طور دائم تب دارد، گاهی نیز تب می کند و پس از مدتی تبش قطع می گردد. کسانی که احساس تب دارند، باید برای اطمینان از سلامتی خود به پزشک مراجعه نمایند.

آیا این بیماری با تعرق همراه است؟

شاید بتوان گفت یکی از علائم ویژه بیماری امیکرون که در گونه های دیگر بیماری کرونا تجربه نشده است، تعرق شدید است. این امر معمولا در طول شب اتفاق می افتد و فرد مبتلا را به شت درگیر می کند. این تعرق به حدی شدید است که ملافه خیس می شود و فرد بیمار مجبور می شود تا ملحفه خود را تعویض نماید.

امیکرون سویه جدید کرونا

آیا در این بیماری نیز سرفه خشک وجود دارد؟

یکی از علائم بیماری کرونا سرفه خشک است. این سرفه به دلیل التهابات شدیدی رخ می دهد که در این بیماری وجود دارد. بررسی های بالینی نشان می دهند که سرفه خشک در بیماری امیکرون بسیار شدیدتر از گونه های دیگر این بیماری است. این امر سبب می شود سلامتی به شدت تحت تاثیر قرار گیرد و فرد حالات بسیار بدی را تجربه کند.

آیا فرد مبتلا به این بیماری بویایی خود را از دست می دهد؟

همانطور که می دانید از دست دادن حس بویایی یکی از مواردی است که در گونه های پیشین ویروس کرونا رخ داده اند. پس از بهبودی از بیماری معمولا یک ماه تا شش ماه طول می کشد، تا فرد حس بویایی خود را بازیابد. بسیاری از افراد در این زمینه سوال می پرسند که آیا بیماری اومیکرون نیز سبب از دست دادن حس بویایی می شود! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کرونای امیکرون می تواند باعث از دست دادن حس بویایی شود. اما این علامت همیشه رخ نمی دهد ( گاهی ممکن است افراد به این بیماری مبتلا شوند، اما هنوز حس بویایی داشته باشند و همین امر سبب شود دیرتر برای درمان اقدام نمایند).

امیکرون ویروس جدید

همانطور که پیش تر در این متن به آن اشاره کردیم این ویروس از کشور آفریقای جنوبی آغاز گردید. اما رخداد آن در کشورهای دیگری نیز تایید شده است. این کشورها به شرح زیر هستند:

 • بوتسوانا
 • هلند
 • پرتغال
 • بریتانیا
 • استرالیا
 • هنگ کنگ
 • کانادا
 • اتریش
 • ایتالیا
 • بلژیک
 • جمهوری چک
 • فرانسه
 • سوئد
 • اسپانیا
 • آمریکا
 • آلمان

در واقع، همانطور که مشاهده می کنید، کشورهای زیادی درگیر این بیماری شده اند و همین امر شدت انتقال پذیری بالای این بیماری را نشان می دهد. کارشناسان سلامتی دائما هشدار می دهند که واکسن زدن و رعایت پرتکل های بهداشتی از جمله اموری هستند که تمامی افراد باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند، در غیر اینصورت ممکن است به این بیماری مبتلا شوند و بهبودی بسیار دشوار است.

سویه جدید کرونا

یکی از سوالات بسیار مهمی که بیشتر افراد در مورد سویه امیکرون می پرسند در این زمینه است که این بیماری چه کسانی را درگیر می کند! بررسی های بالینی نشان می دهند این ویروس بیشتر نوجوانان و افراد کم سن و سال را مبتلا می کند. این موضوع می تواند به شدت نگران کننده باشد. با توجه به این موضوع که نوجوانان در حال رشد هستند و سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است، عفونت زودتر کل بدنشان را می گیرد و بهبودی سخت می شود.

 امیکرون در ایران

با اینکه این بیماری بسیاری از کشورهای دنیا را درگیر کرده است، اما هنوز ورود آن در ایران تایید نشده است. با این وجود، کارشناسان در این زمینه هشدار می دهند که امکان ورود این بیماری به کشور وجود دارد و مسئولان باید تمهیدات جدی تری را برای کنترل شرایط بهداشتی و سلامتی در کشور در نظر بگیرند.

واکسن امیکرون

اکنون این سوال وجود دارد آیا واکسن کرونا بدن را در برابر ابتلا به بیماری امیکرون مقاوم می سازد! بررسی ها نشان می دهند که بیشتر واکسن ها در برابر این گونه ویروس کرونا مقاوم هستند و خطر ابتلا به این بیماری را به میزان بسیار زیادی کاهش می دهند. با این وجود کارشناسان پس از بررسی ها اعلام کرده اند بهتر است افراد دوز سوم واکسن خود را نیز تزریق کنند تا از بدنشان در برابر ابتلا به این بیماری محافظت نمایند. اگر قصد مسافرت دارید می توانید در صفحه تست کرونا برای پرواز اقدام به تست pcr کنید تا در سریع ترین زمان ممکن جواب این آزمایش را دریافت کنید

 راه های مقابله با امیکرون

با توجه به این موضوع که امید می رود با واکسیناسیون جهانی بدن در برابر ابتلا به این بیماری مقاوم شود؛ اما کارشناسان از افراد می خواهند به مواردی توجه داشته باشند تا این بیماری هر چه زودتر کنترل شود. این راهکارها به شرح زیر هستند:

 • تمامی افراد باید هر چه سریعتر برای تزریق واکسن اقدام نمایند.
 • تمامی افراد باید از مکمل های تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده نمایند و بدنشان را مقاوم سازند.
 • تمامی افراد باید در مکان های شلوغ از ماسک استفاده کنند و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند.

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد این بیماری در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید این ویروس نوع جهش یافته ویروس کرونا دلتاست که می تواند به شدت بدن را درگیر کند و خطر ابتلا به عفونت ریه را افزایش دهد. از علائم ویژه این بیماری می توان به درد عضلانی، تعرق شدید، التهاب گلو و ریه و خستگی مزمن اشاره کرد. آمارها نشان می دهند که واکسن کرونا در برابر این ویروس نیز مقاوم است و می تواند از بدن در برابر ابتلا به آن محافظت نماید. با این وجود تمامی افراد هنوز باید به پروتکل های بهداشتی پایبند باشند.

اسکرول به بالا