5%

نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

سرم تراپی در منزل

Serum therapy at home

یکی از مشکلات اصلی بیمارانی که در اثر بیماری دچار بیحالی شده‌اند، مراجعه به بیمارستان یا درمانگاه است. خصوصا اگر قرار باشد که فقط برای تزریق یا سرم تراپی به این مراکز مراجعه کنند. به همین جهت، مجموعه نرسینو، به عنوان یکی از پیشگامان ارائه خدمات پرستاری و بیمارستانی در منزل، تزریقات و سرم تراپی را به لیست خدمت‌های خود افزوده است.

هزینه سرم تراپی در منزل

phone

سرم تراپی

هزینه

120 هزار تومان

phone

تزریق عضلانی یا زیرجلدی

هزینه

80 هزار تومان

سرم تراپی در منزل نرسینو

بهتر است افراد مسن و یا افرادی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده‌اند، برای کارهای نسبتا ساده و در عین حال مهم، به بیمارستان مراجعه نکنند. خصوصا در حال حاضر که بیشتر تخت‌های بیمارستانی بخاطر پیک‌های پی در پی کرونا، پر شده است. حضور در چنین مکان‌هایی می‌تواند باعث ابتلا به سایر بیمارهای عفونی (از جمله همین کرونا) شود. با سرم تراپی در منزل، نه تنها شرایط روحی فرد بهبود پیدا کرده، بلکه احتمال ابتلا به انواع بیماری‌های دیگر نیز کاهش پیدا می‌کند.

در صورتیکه چند سرم متفاوت باید به بیمار تزریق شود، متخصصان نرسینو با استفاده از کاتتر، محل را برای سرم تراپی آماده کرده که نیاز به ایجاد چند سوراخ مختلف در رگ‌های مختلف نباشد. ناگفته نماند که در صورتی که پرستار، تجربه کافی نداشته باشد، پیدا کردن رگ نیز ممکن است باعث درد بیمار شود. این در حالی است که متخصصان نرسینو، با تکیه بر سال‌ها تجربه و فعالیت حرفه‌ای، آرامش خاطر را برای فرد به همراه خواهند آورد. تعرفه‌ی سرم تراپی در منزل در جدول بالا نشان داده شده است.

تزریق عضلانی یا زیرجلدی در منزل

بعضی از داروها از جمله انسولین و مورفین را نباید مستقیما به رگ یا عضله تزریق نمود. این تزریقات باید در لایه‌ی زیرجلدی که بافتی از چربی است، انجام شود. بافت زیرجلدی به دلیل خونرسانی کند و آهسته، سرعت جذب دارو توسط بدن را کاهش داده و فرآیند اثربخشی دارو، طولانی‌تر شده و ماندگاری بیشتری دارد. این نوع تزریق نیازمند تجربه‌ی بیشتری نیست به سایر روش‌های تزریق بوده و پرستار باید سوزن سرنگ را سریع در بدن فرو کرده، اما تزریق را با سرعت کمی انجام دهد. بافت‌های زیرجلدی تقریبا در سرتاسر بدن وجود دارند، اما این تخصص پرستار است که محل تزریق را برای بهترین اثربخشی انتخاب نماید.

تعویض پانسمان

تعویض پانسمان در منزل و خصوصا پانسمان‌های مربوط به سوانح سوختگی، نیاز به دقت فراوان و همچنین تجربه دارد. زخم‌های مربوط به سوختگی عموما ظاهر دلخراشی داشته و علاوه بر آن، ممکن است به محل جراحت، چسبیده باشند که کار تعویض پانسمان را دشوار کنند. علاوه بر این موارد و با توجه به شرایط فعلی کرونایی، بهتر است که افراد برای تعویض پانسمان، به مراکز بهداشتی مراجعه نکرده و اقدام به تعویض آن در منزل نمایند. این امر، خصوصا برای افراد سالخورده و کسانیکه به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند، به شدت توصیه می‌شود. تعویض پانسمان، یکی از خدماتی است که در بخش مراقبت در منزل نرسینو نیز ارائه می‌شود.

تعویض سوند در منزل

عموما پس از جراحی‌های سنگین، افراد در تحرک با مشکل روبرو بوده و به همین جهت از سوند برای تخلیه‌ی ادرار استفاده می‌شود. سوندها در حقیقت لوله یا شلنگ‌های باریکی بوده که به مجاری ادراری متصل شده و ادرار را به کیسه‌ی مخصوص آن، منتقل می‌کنند. علاوه بر مسائل مربوط به بهداشت و جلوگیری از بیماری‌های عفونی در هنگام استفاده از سوند، ممکن است سالمندان یا افرادی که جراحی کرده‌اند، به دلیل خجالت و حیا، ترجیح دهند که اعضای خانواده عمل اتصال یا تعویض سوند را انجام ندهند.

پرستاران با تجربه‌ی نرسینو علاوه بر تعویض سوند، فرد را معاینه کرده و در صورت نیاز، درخواست ویزیت پزشک در منزل را نیز خواهند داد. این درخواست در زمانیکه فرد دچار بیماری‌های عفونی شده باشد و یا قطرات خون در ادرار مشاهده شود، به سرعت داده شده تا از حفظ سلامت بیمار، اطمینان حاصل شود.

تزریقات در منزل
نمونه از سوند

کشیدن بخیه

حضور در بیمارستان برای کشیدن بخیه، می‌تواند باعث ابتلا به بیماری‌های دیگر شود. خصوصا در زمان کنونی که بیماران کرونایی تقریبا تمامی بیمارستان‌های کشور را درگیر کرده است، توصیه می‌شود تا حد امکان، از حضور در بیمارستان خودداری نمایید. پرسنل مجرب نرسینو با رعایت کامل موارد بهداشتی و ایمنی، در محل شما حضور یافته تا علاوه بر بررسی محل زخم، بخیه‌ها را نیز بکشند. اگرچه انجام این کار در منزل خصوصا به افراد مسن و یا مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای توصیه می‌شود، اما در شرایط کنونی، بهتر است همه‌ی افراد از مراجعه به بیمارستان خودداری کنند.

تعبیه لوله معده

یکی از خدماتی که نرسینو در بخش مراقبت از بیماران در منزل انجام می‌دهد، تعبیه‌ی لوله‌ی معده است. از آنجاییکه واکنش طبیعی بدن نسبت به ورود مواد خارجی به مجرای گوارش، بالا آوردن است، پرستاران باید این اقدام را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. سالها تجربه به پرستاران نرسینو کمک کرده تا بهترین مراقبت‌ها را از بیماران انجام دهند تا علاوه بر رضایت بیمار، آرامش خاطر را برای اطرافیان و همراهان بیمار نیز به همراه داشته باشند.

اسکرول به بالا