نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

آزمایش سرطان

آزمایش سرطان

 

آزمایش سرطان یکی از انواع آزمایش هایی می باشد که زمان انجام آن بعد از ظاهر شدن علائم سرطان است. در برخی از موارد علائم بالینی سرطان به گونه ای بوده که بدون هشدار دادن پیشروی می کنند، ولی بیشتر مواقع دارای علائم هشدار دهنده می باشند. در صورتی که علائم سرطان خیلی زود تشخیص داده شود احتمال بهبود پیدا کردن بیمار تا حد قابل توجهی افزایش پیدا می کند. هنگام تقسیم شدن سلول ها به طور غیرطبیعی و خارج از کنترل بیماری سرطان به وجود می آید. افسرگی، وجود توده های قابل لمس در بدن، خونریزی غیرعادی، درد و تب مکرر به عنوان مهمترین علائم سرطان به شمار می آیند، لازم به ذکر است که سرطان انواع گوناگونی دارد و برخی آنها خوش خیم و بعضی دیگر بد خیم می باشند، به همین جهت پزشک آزمایش را با توجه به نوع آن تجویز می کند.

چکاپ سرطان شناسی

سرطان یکی از بیماری های بسیار خطرناک می باشد که در سراسر جهان رواج دارد و نام آن از گذشته تا به امروز همه افراد را می ترساند، در حال حاضر تعداد زیادی از سرطان ها که به دلایل گوناگون ایجاد می شوند را می توان درمان کرد. در صورتی که شناسایی این بیماری در زمان مناسب و به موقع صورت گیرد درمان آن امکان پذیر می باشد و بعد از درمان، فردی که این بیماری گریبان او را گرفته است زندگی عادی خود را بار دیگر به دست می آورد. انواع آزمایش غربالگری سرطان مجموعه ای از آزمایش ها می باشد که با هدف تشخیص سریع و زود هنگام سرطان قبل از ظاهر شدن علائم آن انجام می شود. مثبت بودن جواب این آزمایش سرطان به این معنا نمی باشد که مبتلا بودن فرد متقاضی به سرطان قطعی است. در صورتی که تست مثبت باشد لازم است که آزمایش های تکمیلی انجام شوند.

آزمایش سرطان

آزمایش سرطان شناسی

سرطان شناسی با اهداف خاصی انجام می شود، یکی از مهمترین اهداف کاهش پیدا کردن و یا حذف کردن مرگ و میر حاصل از سرطان هایی می باشد که احتمال درمان آنها خیلی زیاد می باشد، همچنین تعداد کسانی که سرطان در آنها گسترش یافته و پیشرفت کرده است را کاهش دهند. پس از انجام تست نمونه هایی که برای آزمایش خون، ادارار و غیره گردآوری شده اند مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند، نمونه ها امکان دارد سلول های سرطانی که بر اثر سرطان به وجود می آیند را ارائه دهد. آزمایش های خون و ادارار به پزشک این امکان را می دهند تا از نحوه عملکرد اعضای بدن فرد آگاه شود و تشخیص دهد که سرطان آنها را تحت تاثیر قرار داده است یا خیر، پزشک از طریق این آزمایش بیماری سرطان را شناسایی می کند.

آزمایش سرطان در منزل

آزمایش سرطان در خانه به عنوان یکی از مهمترین آزمایش ها به شمار می آید که از طریق آن می توان از وجود سرطان در بدن خود آگاه گردید، در حال حاضر شیوه های گوناگونی جهت تست سرطان ایجاد شده اند. هر یک از آنها برای شما شرایطی را فراهم می کنند که در اوایل به وجود آمدن این بیماری و قبل از اینکه پیشرفت کند آن را شناسایی کنید. به خاطر داشته باشید که یکی از موثرترین و بهترین راه ها برای جلوگیری از پیشروی سرطان در بدن تشخیص سریع آن می باشد، متاسفانه تعداد زیادی از افراد به دلیل مشغله کاری و یا نداشتن شرایط لازم از مراجعه به آزمایشگاه برای انجام آزمایش اجتناب می کنند. در صورتی که بنا به هر دلیلی نمی توانید برای انجام این آزمایش به مراکز درمانی یا آزمایشگاه مراجعه نمایید می توانید از خدمات آزمایش در منزل استفاده کنید.

چکاپ سرطان شناسی آقایان

در حال حاضر کلیه جوامع به دلیل دنبال کردن از سبک زندگی ناسالم سرطان در میان مردان و زنان تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کرده است، بسیاری از افراد به دلیل اینکه اهمیتی به سلامتی خود نمی دهند برای انجام آزمایش سرطان اقدام نمی کنند. با انجام سالانه چکاپ های سرطان شناسی می توان از ابتلا به این بیماری خطرناک جلوگیری کرد، چرا که این آزمایش ها کمک می کنند تا سرطان سریع شناسایی شده و فرد راحت تر درمان شود، منظور از چکاپ بررسی های پزشکی و معاینه های خاص براساس سن و جنس اشخاص می باشد. چکاپ به عنوان یک نوع غربالگری برای شناسایی بیماری های مختلف به ویژه سرطان به حساب می آید، لازم به ذکر است که چکاپ سرطان شناسی بانوان با آقایان تفاوت دارد و پزشک چکاپ آزمایشگاهی را با توجه به جنسیت برای تشخیص سرطان تجویز می کند.

چکاپ سرطان شناسی آقایان

جمع بندی

آزمایش ها به طور معمول پس از بروز علائم سرطان انجام می گیرد، برای تشخیص بیماری سرطان پزشک آزمایش های مختلفی را تجویز می کند، از آنجایی که سرطان می تواند خوش خیم و بد خیم باشد به همین جهت پزشک متخصص روش های درمانی را با توجه به نوع سرطان مورد استفاده قرار می دهد. به طور کلی باید گفته شود که تمام آزمایش های سرطان شناسی با هدف شناسایی بیماری سرطان انجام می گیرند که تشخیص به موقع تا حد قابل توجهی بر کاهش مرگ و میر و روند پیشرفت بیماری تاثیر می گذارد. با وجود اینکه بعضی از سرطان ها از علائم هشدار دهنده برخوردار می باشد، اما به خاطر داشته باشید که گاهی پیشرفت سرطان بدون هشدار خواهد بود، بنابراین بهترین روش این است که چکاپ ها و آزمایش ها را هر ساله و به طور منظم در منزل و یا آزمایشگاه انجام دهید.

اسکرول به بالا