نرسینو سامانه جامع خدمات درمانی

آزمایش بارداری

آزمایش بارداری

 

دوران بارداری یک دوران بسیار حساس برای مادر و کودک است. مراقبت ‌های درست در این دوره، باعث می ‌شود که سلامت مادر و کودک تضمین شود و از بروز هر گونه بیماری در کودک بتوان جلوگیری کرد و به ‌همین ‌علت است که از ابتدای دوران بارداری، باید تمامی مراقبت‌ های بارداری به ‌صورت کاملاً درست انجام شود. پس مهم است که افراد در کمترین زمان ممکن، بتوانند از بارداری شان خبردار شوند. امروزه آزمایش‌ بارداری های مختلفی به‌ وجود آمده اند که افراد می ‌توانند از این آزمایش ها استفاده کنند. معمولاً تست‌ های مربوط به بارداری، در داروخانه ‌ها وجود دارند. که افراد می ‌توانند از این تست ‌ها برای فهمیدن بارداری استفاده کنند. اما این تست ‌ها کاملاً دقیق نیستند و امکان خطا در آن ‌ها زیاد است. بهتر است که افراد پس ‌از استفاده از این تست‌ ها، حتماً به آزمایشگاه‌ های معتبر نیز مراجعه کنند تا از باردار بودن شان مطمئن شوند.

آزمایش بارداری در منزل

امروز ویروس کرونا باعث شده ‌است که بسیاری از افراد، ترجیح دهند در خانه بمانند و در مکان‌ های عمومی ظاهر نشوند. این ویروس دارای مضرات و خطرات زیادی برای افراد باردار است. پس افراد باردار حتما باید در برابر این ویروس از خودشان مراقبت کنند. یکی از امکاناتی که امروز آزمایشگاه‌ ها در اختیار مشتریانشان قرار داده ‌اند، انجام آزمایش در منزل است. آزمایش بارداری نیز یکی از آزمایش ‌هایی است که آزمایشگاه ‌ها می‌توانند آن را در منزل برای شما انجام دهند. بسیاری از افرادی که به هر علتی نمی‌ خواهند خانه را ترک کنند و در محافل عمومی ظاهر شوند، برای مطمئن شدن از باردار بودنشان، می‌ توانند از خدمات انجام آزمایش در منزل استفاده کنند. البته این ازمایش ها تنها مربوط به فهمیدن بارداری نیستند و می‌ توان چکاپ بارداری در منزل و چکاب حین بارداری را نیز در خانه توسط آزمایشگاه‌ های سیار انجام داد.

آزمایش بارداری

آزمایشات حین بارداری

در این قسمت از مقاله آزمایش بارداری، می ‌خواهیم به بررسی چکاپ حین بارداری بپردازیم. آزمایش بارداری، تنها مربوط به ابتدای دوران بارداری و تشخیص آن نیست. درحین بارداری نیز باید آزمایشات متعددی انجام شود تا بتوان از سلامت کودک، به‌ صورت کامل اطمینان حاصل کرد. همچنین انجام این آزمایش ها، از بروز بسیاری از مشکلات در مادران نیز جلوگیری می‌ کند. از آزمایشات بسیار مهم حین بارداری، انجام غربالگری است. غربالگری، آزمایشی است که در آن جنین‌ هایی که دچار مشکلاتی هم چون سندرم داون هستند را شناسایی می‌ کند. معمولاً این غربالگری ‌ها، به این منظور انجام می‌شود که از تولد بچه ‌هایی که دارای مشکلات جدی هستند جلوگیری شود. از دیگر آزمایشات مربوط به حین بارداری، کنترل مواد موجود در خون مادر است. در صورتی‌که مادر دچار کمبود ویتامین‌ ها و مواد معدنی باشد، ممکن است مشکلاتی برای خودش و یا کودکش به وجود بیاید. انجام این آزمایش بارداری، باعث می ‌شود که مکمل‌ های لازم برای مادر تجویز شود.

آزمایشات پیش از بارداری چیست؟

در این قسمت از مقاله آزمایش بارداری، می‌ خواهیم به بررسی آزمایشات پیش ‌از بارداری بپردازیم. شرایط مناسب بدنی، قبل است بارداری باعث می‌ شود که افراد بتوانند دوران بارداری و زایمان راحت‌ تر و بهتری را تجربه کنند. همچنین وجود برخی از مشکلات و بیماری‌ها در بدن باعث می‌شود که افراد نتوانند بارداری خوبی تجربه کنند. بهتر است قبل از تصمیم به بارداری، آزمایشات پیش ‌از بارداری انجام شود تا از بروز مشکلات در مادر و کودک جلوگیری شود. انجام این آزمایشات، باعث می‌شود افراد بتوانند ضعف‌ های بدنی که در حین بارداری می ‌تواند برایشان مشکل ‌ساز شوند را برطرف کنند و در نهایت بارداری خوبی را پشت سر بگذارند. همچنین آزمایشات، افراد را از مشکلاتی که ممکن است در حین بارداری داشته باشند با خبر می ‌کند. امروزه آزمایشگاه ‌های بسیاری، خدمات مربوط به ازمایش بارداری را به مشتریانشان ارائه می‌کنند.

آزمایشات ژنتیک بارداری

مسئله ‌ای که لازم است در مقاله آزمایش بارداری، به آن اشاره شود آزمایشات ژنتیک مربوط به بارداری است. بسیاری از زوج ‌ها، به‌ علت شرایط خاصی که دارند در معرض مشکلات ژنتیکی برای فرزندان شان هستند. به ‌طور مثال زوج ‌هایی که ازدواج فامیلی انجام داده ‌اند. ممکن است که صاحب فرزندانی شود که از لحاظ ژنتیکی دارای مشکلات مختلفی باشند. آزمایشات ژنتیک پیش ‌از بارداری و در حین بارداری، می‌ تواند افراد را از ریسک این مشکلات باخبر کند. آزمایشات ژنتیک پیش ‌از بارداری، می ‌تواند مشخص کند که افراد تا چند درصد ممکن است صاحب فرزندانی شود که دچار مشکلات جدی ژنتیک هستند. همچنین می ‌توان این آزمایشات را قبل ‌از ازدواج انجام داد تا از ریسک به دنیا آوردن فرزندانی با مشکلات ژنتیکی جلوگیری کرد. همچنین آزمایشات ژنتیک بسیار در حین بارداری وجود دارند که می ‌توانند سلامت کودک را تضمین کنند.

آزمایشات ژنتیک بارداری

جمع بندی

مراقبت‌ های حین بارداری، یک مسئله بسیار مهم برای سلامتی مادر و کودک است. اگر این مراقبت ‌ها به‌ درستی انجام گیرد، تا حد زیادی می‌ تواند از مشکلاتی که برای مادر و کودک در حین بارداری پیش می ‌آید جلوگیری کند. پس مهم است که مادر مراقبت ‌های مربوط به دوران بارداری را، از ابتدای بارداری شروع کند. به ‌همین دلیل است که امروز آزمایشات متفاوتی به وجود آمده ‌اند که مادر را هر چه زودتر از بارداری‌ اش با خبر کنند. امروز آزمایشگاه ‌های مختلف، آزمایش بارداری را انجام می ‌دهند و مادر را از بارداری ‌اش مطمئن می ‌کند همچنین این آزمایشگاه‌ ها، خدمات مربوط به آزمایشات حین بارداری و چکاپ قبل از بارداری را نیز به افراد ارائه می ‌کنند.

اسکرول به بالا